Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kivívni az...

Hogyan lehet kivívni az alapvető tiszteletet magunknak?

Figyelt kérdés

Sajnos olyanokat olvastam eddig ebben a témában, hogy őszintének, alázatosnak és kedvesnek kell lenni...De az a probléma, hogy a valóság nem ezt mutatja, mert aki ilyen, azon átgázolnak, kihasználják az embert.

Erőszakkal csak megfélemlíteni és megutáltatni lehet, valódi tiszteletet kivívni nem.


Nőként hogyan tudnám kivívni a másik tiszteletét? Eddig olyan férfiakkal volt dolgom, akik nem tiszteltek.

Azt is megkaptam már, hogy nem vagyok valami jó nő. Na ezzel mit lehet kezdeni?


2018. szept. 8. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha őszinte lennél, jól bepancsoltál volna annak, aki ilyet mondott rád! :)


Na jó, viccet félretéve az „őszinte, kedves, alázatos” nem mond ellent annak, hogy ha bántanak, ne hagyd magad. Ha valaki szeret, nem fog kihasználni és tiszteletben fogja tartani azt, mit akarsz, nem szabad teljesen alávetned magad másoknak a szeretetükért cserébe – ami ráadásul nem is valódi szeretet, ha bántással jár.

Tiszteld magad, tudd, hol van nálad a határ, és akkor mások is tiszteletben fognak tartani.

2018. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok magammal és tisztelem magam, mégis ez van.
2018. szept. 8. 16:03
 3/17 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánult meg, hogy "nem tisztelt"? Talán csak túl sokat vársz el...
2018. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem csak rossz férfiakkal volt dolgod... Próbálj meg valahogy másféle/más típusú pasikkal összejönni. Ezért próbálj úgy ismerkedni, hogy NE a szokványos módon vonzd be a partneredet. Valami változtass magadon hogy ne úgy alakuljanak a dolgok ahogy szoktak - próbál más közegben mozogni. Vagy lehet az elvárásaidon sem árt változtatni kicsit, hátha akkor szerencséd lesz.. Előbb-utóbb csak sikerül majd! Ne add fel könnyen, és ne menj el még egyszer olyan irányba - ahol már tudod hogy nincs dolgod...
2018. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Te onmagadat sem tiszteled, ember... Akkor miert varsz tiszteletet es megbecsulest masoktol??? 30/N

:)

2018. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

#5

Az hogy nem becsüli úgy vagy tiszteli magát valaki, szerintem még elvárhatja azt mástól. Főleg attól akit társnak választ. Szerintem a lényeg az hogy a két fél jól ki tudja egészíteni egymást!

Egyébként én is ilyen vagyok, talán azét nem értem miért ne várhatnám "én,, is el?

2018. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert ha nem tiszteli valaki saját magát azt mások is érzik rajta és akarva-akaratlanul is úgy fognak bánni vele, amilyennek ő is gondolja és ezáltal láttatja is magát.
2018. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, tiszteld magad és viselkedj úgy másokkal, ahogy te is elvárnád hogy veled viselkedjenek.Egyébként a kedvesség és az őszinteség nem zárja ki egymást.
2018. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Következményre kérdeztél rá, de előzményt nem tudunk. Így hogy válaszoljunk?


A tisztelet alapja a valamilyen oknál fogva való felnézés rád. Szakmai, szépségbeli (bár az nem tisztelet, csak vágyódás inkább), egzisztenciális, teljesítmény alapú, stb...


Mit látnak belőled az emberek? (nem az a lényeg, mit mutatsz, mert mutathatok én határozottságot, ha hülyét csinálok magamból, és alázat nélkül tovább siklok a saját bénaságomon, tovább elvárva a tiszteletet, miközben pont az alázat (elismerem a saját hibám) is építheti az emberekben a tiszteletet felém...)


Szóval ez komplex kérdés, de nem tudunk semmit rólad.

27F

2018. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Azért ,mert más nincs jó helyzetben,nem érzi jól magát, még nem azt jelenti,hogy semmibe kell venni,nem kell tisztelni,bele kell rúgni, 30 éves...ész meg a piacon van..
2018. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!