Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy amit...

Miért van az, hogy amit éjszaka eltervezek, azt reggel már teljesen máshogy gondolok?

Figyelt kérdés
Ha felkelek éjszaka, teljesen kipihentnek érzem magam és mindenféle terveken agyalok, hogy mit hogyan kéne csinálni, mit hogyan lehetne elérni. Reggel viszont ez a “fellángolás” teljesen eltűnik és nem is érdekel az, amin éjszaka gondolkoztam. Például hogy valami nem esik jól és azt hogyan mondjam el a másiknak, reggel viszont arra gondolok hogy á ez nem fontos, nem is zavar igazából. Mással is történt már ilyen? Az éjszakai vagy a reggeli énemre hallgassak?

2018. szept. 9. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van mondás, hogy alszom rá egyet aztán döntök. Éjszaki még jobban irányítják az embert az érzések, reggel pedig még racinoálisabbak és az is lehet hogy kicsit lustábbak vagyunk :D
2018. szept. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hormonok csinálják. Nem véletlenül vannak este a bulik, az üzleti tárgyalások meg reggel, és nem fordítva.
2018. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de a tervek nem röpke pillanatok alatt jönnek létre, hanem meghatározott ideig fontolgatja az ember.


Szerintem amikre éjjel gondolsz, azok nem “tervek”, talán csak légbõl-kapott gondolatok, az embernek sokminden kavarog a fejében, nem lehet minden gondolatot komolyan venni és nem fog minden gondolat szösszenetbõl rögtön terv születni.

2018. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Uhh, velem sajnos állandóan ez van. Mind olyan téren, hogy lefekvés előtt eltervezem, hogy na jó akkor másnap kell boltba menni, főzni, takarítani, stb. A másik vonal meg, hogy jó, holnap akkor is hozzászólok ehhez meg ahhoz, ha zavarban leszek, meg neki ezt vagy azt elmondom. Aztán meg reggel elkap az érzés, hogy jaaaaj, nee, inkább hagy aludjak vissza és felejthessem el ezt a sok hülyeséget amit kigondoltam. :D Pedig elég felnőtt vagyok már ehhez, picit gyerekesnek tartom a részemről, de hát ezt van. Hálás vagyok, hogy a "reggeli énem" visszatart attól, hogy kimondjak bizonyos dolgokat, amit nyilván nem véletlenül nem mondtam ki eddig se. Viszont az nem túl jó, hogy nem vagyok olyan produktív, mint ahogyan este elgondolom. Na mindegy, úgy vagyok vele, ha már a felét is megcsinálom, amit elterveztem, azzal is jó vagyok. Bocsi, ha nem volt túl konstruktív a válasz :/
2018. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!