Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés a mai urbanizált...

Milyen érzés a mai urbanizált világban épp csak annyi tudással élni, ami az ősembernek volt?

Figyelt kérdés

Kicsit jobban kifejtem mire gondolok.


Az evolúció szempontjából pár 10 ezer év nagyon kicsi idő.


Az emberek nem nagyon néztek ki másképpen 10 ezer éve, és a viselkedésüket alapvetően ugyanazok a szabályok határozták meg, mint ma, mert a génjeinkben ez van kódolva. Pár 10 ezer év alatt ez nem igazán változik meg.


Meg lehet nézni, ahogy a az ún "tanulatlan" emberek pont azon értékek mentén próbálnak érvényesülni az életben, ami réges régen a törzsi közösségekben működött. Egyész egyszerüen azért, mert ezeken a folyamatokon nem kell gondolkodni, ösztönösen jön.


Az embert az vitte előrébb, hogy rendszerekben gondolkodott, ami szellemi erőfeszítést jelent. Aki nem végez ilyen jellegű erőfeszítéseket, annak marad a primitív szabályokon alapuló élet, amit nap mint nap meg tudunk csodálni, csak alsóbb kategóriájú emberek közelébe kell menjünk.


Semmilyen számottevő strukturált tudást nem szereztek életük során, hatékonyságukat legfeljebb a törzsi közösség együttes erején keresztül próbálják növelni (lásd ún BANDÁZÁS, pitiáner bűnszervezetek)


Szótagolva tudnak olvasni, de legújabb iphone-nal rohangálnak rettentően sietősen, noha nem dolgoznak, stb.


2018. szept. 17. 20:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért van egy olyan érzésem, hogy ez a kérdés megint csak egy siránkozó ember önigazolási kísérlete? :D
2018. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, ha már erőlteted az ősemberes dolgot, akkor hadd jegyezzem meg, hogy a te gondolkodásmódod sem mutatja épp a törzsfejlődés legkifinomultabb érzelmi intelligenciáját:


"Én meg kb 5x annyi fizetéssel meg jó nővel, meg rendes kocsival csicskáztatom a pult másik oldalán"


Enyém lenni asszony! Nekem lenni sok mamut! Én lenni király!

2018. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

ja ez nekem annyira nem nagy deal...


ez csak a proli gyerek mércéje, ami neki jobban fáj, hogy én akaratlanul is kimaxoltam...

2018. szept. 18. 22:04
 14/14 October15 ***** válasza:
8.: Szerintem az emberek többsége nem is akarna az lenni ami a kérdező. :D Legalábbis nekem nem kicsit lenne mélyrepülés így látatlanba.. :D [Már emberileg.]
2018. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!