Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek sérült felnőtt attól,...

Lehetek sérült felnőtt attól, ha gyermek koromban sokszor kikaptam a szüleimtől?

Figyelt kérdés

A legtöbb esetben a fegyelmezési módszer, a testi fenyítés volt kiskoromban, fakanál, nadrágszíj, pálca, seprőnyél, nyújtófa, minden volt.

Lényegében bármivel kikaptam ami csak a kezük ügyébe került, ha úgy gondolták, hogy valami nagyon rosszat csináltam.

Válhattam e lelki, szellemi sérült felnőtté? Én belülről sajnos nem tudom ezt megállapítani.

Elég szigorúan fogtak a szüleim és fenyítettek, úgy apám mint anyám is. Anyám talán kicsit "gyengédebben" vert. Apámtól viszont szabályosan rettegtem, ha verés, fenyítés következett valami vélt rosszaság miatt.

Jól esik ezt most így nyilvánosan, névtelenül kiírni magamból.

Most 31 éves ffi vagyok.



2018. szept. 19. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is sokat kikaptam kiskoromban, sokszor azt sem tudtam hogy miért. Kb azért mert anyunak rossz kedve volt, volt hogy úgy megvert, hogy bepisiltem. Mindenkinek azt mondták hogy nagyon szófogadóak vagyunk a tesómmal, de azt elfelejtették hozzátenni, hogy azért mert különben megvernek... Pedig alapvetően nem voltunk rosszak, és kitűnő tanuló voltam mindezek ellenére, dicséretük nélkül. A mamám ha épp átjött, ő szokott minket megvédeni. Szerencsére én 22 évesen eljöttem otthonról, kb. menekültem, mert hiába dolgoztam, minden pénzem elvették, és ha délután ledőltem kicsit, akkor azt mondták lusta vagyok, pedig hajnali 3-kor keltem.. Nem haragszom rájuk, biztos ettől lettem erős, és megállok a saját lábamon, és én soha senkit nem tudnék bántani még szóval sem, nemhogy fizikailag. Talán elrettentő példa volt.
2018. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a 2 moslékkal azóta megszakítottad a kapcsoaltot.

Majd 80 évesen a saját szarjukban fetrengve elgondolkoznak ezen-azon.

2019. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én miután eljöttem otthonról, folyton anyagi segítségre szorultak, volt hogy a párom nem dolgozott, egyedül fizettem az albérletet sokáig, náluk 4 fizetés volt, és mégis engem pumpoltak.:( Megadni meg elfelejtették, és egy szó nélkül, nem tudta anyu azt mondani, hogy ne haragudj, most nem tudom, de igyekszem.. Ott tartunk, hogy ez már több millió, de mégis én vagyok a rossz, mert egy ideje nem adok, befejeztem. A fő oka az volt, hogy 2018-ban majdnem meghaltam, daganat áttéttel, és amikor elmondtam anyunak meg a tesómnak, kb leszarták, hogy mi lesz velem. Ez akkora csalódás volt, hogy befejeztem a segitgetést végleg, nem érdemlik meg egyáltalán, és megszüntek létezni számomra.
2020. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!