Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan váltsak életstílust?

Hogyan váltsak életstílust?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Már elég rég óta tart nálam a lustaság. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. Az amit most csinálok az iskolában az 0. Amit itthon tanulok az is 0. Későn fekszem le. És nem tudom magamat úgy igazán megemberelni. Az éven még nyelvvizsgát is kéne tennem és a kresszt is elszeretném kezdeni. Komoly jövőt tervezek magamnak, de ilyen hozzáálással, hogy majd lesz valahogy, akár már most mehetnék az utcára. Annak ellenére, hogy jó az átlagom egyáltalán nem azt tükrözi, amit tényleg tudok. Ha így folytatom, akkot előrenézve az érettségit el se kéne kezdenem, mert ez mint már írtam egy nagy 0.


Az önvizsgálat már megvolt, mostmár csam arra vagyok kíváncsi, hogy mivel tudnám magamat rávenni az igazi tanulásra és arra, hogy ne sumákoljam el azt.

16/F



2018. szept. 19. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez segít, akkor leírom nálam hogy működött a dolog:


Általánosban kitűnő tanuló voltam, viszont középsuliban abszolút elhanyagoltam a tanulást és egy eléggé gyatra érettségit szereztem. Egyetem mint opció már nem is létezett ezek után, hanem irány a gyári meló. Hajnali 4-kor keltem minden héten hétfőtől szombatig és volt este 6 mire hazaértem. Begyulladtak az ujjaim és a bokám is, a lábam pedig annyira fájt az acélbetétestől hogy egyik nap már fel se tudtam kelni az ágyból. Amit csináltam, ahhoz nem értettem és nem is érdekelt a dolog, és napi szinten ment a szemétkedés és a csicskáztatás.


Két dolgot tanultam meg: Az iskola nem készít fel semmire amihez az életben való igazodáshoz kell, és egy jó szakma vagy pénz csináló képesség nélkül nem jutok semmire se. Ami pénzt kaptam rögtön el is költöttem mert a spórolás nem az én erősségem. Aztán egyik nap gondolt egyet a vezetőség: "Köszi, már nem kellesz nekünk, további sok sikert!" Ezután gondolhatod mennyi kedvem volt visszamenni dolgozni. Otthon ültem a gép előtt naponta 12-14 órát és kockultam hogy addig se kelljen a nyomoromra gondolni. Depresszió, önsajnálat, szorongás és társai jöttek és ez tartott 4 évig. Azután végre összekaptam magam egy kis segítséggel és nekiálltam önerőből idegennyelveket tanulni és pénzt gyűjtök egy programozói tanfolyamra. Gondolom mondanom se kell hogy ha indul a tanfolyam addig fogok tanulni amíg le nem kopnak a betűk az oldalakról, ezt garantálhatom, mert megtanultam hogy mivel jár a lustaság és a nemtörődöm magatartás.

2018. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sem mennek a dolgok túlzottan. Nyelvvizsga is kéne, de mivel nem muszáj így nem tudom rávenni magam. Én már rájöttem, hogy csak akkor tudom tényleg megcsinálni, ha rám van erőltetve a dolog. Szóval külön fogok tanulni.

Én a kreszt pont most kezdtem el. Mivel a tanfolyam megkezdése után 1ev vagy 9 hónapon belül le kell tenned a vizsgát, így az is mondhatni kötelező, tehát van motivaciod.(mondjuk én ezt nagyon szeretnem, szóval nekem a hatarido nem oszt, nem szoroz)

Ha valamikor kedved van mondjuk kreszt tanulni, akkor ne halasztgasd, mert utána már úgysem lesz.

És a másik, ami rám még jellemző. Ha túl sok dolog van, sok doga, házi, és még emellett hobbik, akkor hajlamosabb vagyok későbbre tolni a dolgokat.

Tehát ha úgy gondolod adj lejjebb az egyéb elfoglaltsagokbol. Persze van akinek ez pont fordítva jön be, hogy pontosan beosztja az idejét.

Kicsit összeszedetlen lett, de remélem érted a lényeget...😅

Sok sikert!16/l

2018. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Ki kell köttetni az internetet. Akkor nem tudnád mire elverni az időt és talán nekiállnál tanulni.
2018. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az jött le, hogy nagyon ki vagy égve. Szerezz valami hobbit, ami boldogsággal tölt el, és ahol sikereket is elérhetsz. Ezt a hobbit pedig kösd a mindennapjaidhoz. Mindig tűzz ki egy célt következő napra, és meglátod, az apró sikerek után is jobb kedved lesz. Ne koncentrálj csak a sulira, mert az úgy nem jó, kifáraszt, és egy idő után, mint láthatod, megunod az életed.
2018. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!