Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha előítéletes vagyok az...

Baj ha előítéletes vagyok az olyan emberekkel, akik hisznek a horoszkópokban?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy tök rendes lánnyal, és eléggé lecsökkent a vonzalmam, mióta tudom, hogy hisz a horoszkópokban.


Abban hisz, hogy a 63 éves kisnyugdíjas Juli néni a születési hónapja alapján tudja, hogy mi lesz vele jövőhéten,

de ezzel ellentétben a kormánypropagandán meg már átlát.


Szóval nem értem, hogy ha valaki tök értelmes, akkor hogy tud egy ennyire egyértelműen bullshit dologban hinni.


Miért?


2018. szept. 23. 12:33
1 2
 11/13 anonim válasza:
Ha előítéletes vagy az szerintem baj, mert lehet tök normális egyébként, de mégsem baj. Igyekszem kerülni az ilyen embereket és nem érdekelnek annyira, távolságot tartok velük. Ha valami normális segítségre van szükségük, oké. Ha ők akarnak beszélgetni, oké. De a horoszkóp nálam nem lehet téma, megtiltom. Én így oldanám meg a dolgot. Tekintve hogy a keresztény hit ugyan megbocsátó, attól a bűnt nem szereti, és régen az ilyen áltudományokért megölték az embereket parancsolat szerint. Még esetleg megkérném hogy magyarázza el hogy miért hisz ebben, így talán jobban meg tudod érteni őt.
2018. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Omg már no offense, de most komolyan a keresztény hitedre azzal alapozva azzal érveltél, hogy "ne beszélj ilyenekről, régen meg is öltelek volna ilyenért?"


Gondolom holnap meg mész melegüldözésre, könyvégetésre, meg persze a heti tüntetésre az oktatási hivatal elé, hogy ne tanítsák az evolúciót az iskolákban.


Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű.


Mi a különbség a te vallásod és a horoszkóp között?


Jól kezdődik a napom... Nem hittem, hogy vannak még ilyen fanatikusok...

2018. szept. 25. 07:54
 13/13 anonim válasza:

Hát nem ástál valami mélyre a dolgokban. Szerintem ilyen lehetsz, hogy elkezdesz valamit csinálni, aztán félbe hagyod.


Fogalmad sincs arról hogy a keresztények miben hisznek és vajon miért viselkednek olyan furcsán és még ezen kívül is miért követik ezt az irányt, csak elítéltél egy embertömeget, és ezzel együtt engem is.


A horoszkópra nem építettek egyéb értelmet, és a születési dátumokból és a bolygók állásából akarják elvileg kisakkozni hogy ki mit érez meg mi lesz vele.


Nem elítélni akarok bárkit, vagy megölni, sőt inkább távoltartani az előítélettől. És méginkább az az érdekes, hogy némely hitetlenek dühöngve vonnak kérdőre bennünket, holott nem jöttek oda mint egyesek közülünk odamennek hozzájuk, hanem dühöngnek kívülről, mikor barátsággal és érvvel megnyerhetnének bennünket, ha igazuk lenne.


De ez sem új dolog, mert van aki könyveket olvas hogy okos lehessen, és van aki nem olvasott és a szíve jóérzéseire tanul meg hallgatni. De aki bírálja egyiket is értelmileg, csak azért mert egyik csoportba tartozik, az nem bölcs. Hát még aki könyveket sem olvas értelemmel, és a szíve érzéseit is megcsalja, és nem keres sem érzést, sem értelmet miután kellemetlenül érzi magát.


Nem akarlak leszólni, de ne ítélj el, és őt sem, annyit akartam kifejezni, hogy legyél távolságtartó, hátha lemond róla és ő közelít, ahogy látja hogy téged érdekel hogy mi van vele. Vagy ha közel vagy hozzá kérdezd meg és beszélj vele róla. Ennyit tudok mondani.


Az olyan lányokkal meg én személyesen nem tudtam, és nem is akarok mit kezdeni, akik előítéletesek és normál, intelligens beszélgetés invitálásra nem reagálnak.

2019. jan. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!