Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a sok "munkanélküli...

Mi ez a sok "munkanélküli vagyok" kérdés?

Figyelt kérdés
Sok ember nem talál munkát? Tényleg ilyen szarul állunk? Ebbe a kategóriába nézegettem és rengeteg ilyen kérdés van. Ilyen szar ez az ország? A fiatalok meg még dolgozni sem akarnak na hát sztem pont ezért. Mert nincs munka.
2018. szept. 26. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Több tízezer állás van az országban betöltetlenül. Aki akar, az talál munkát.
2018. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Nincs munkahely, Kérdező. A Viktátor beígérte anno nagy paripa arccal az 1 millió új munkahelyet, erreföl nemhogy nőtt volna, hanem még csökkent is a számuk.

A közmunka viccmunkából pedig képtelenség megélni. 47 ezer forintból örülhetsz, ha a rezsit ki tudod fizetni.

Ennyire szar idehaza a helyzet, köszönjük a sok szavazónak, remélem elégedettek.

2018. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Van munka dögivel.

Persze nem a képzetlen semmirekellőknek.

2018. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Sok a kamu hírdetés. Támogatást kap a cég, ha állást hírdet. Aztán majd max azt mondja, hogy nem volt alkalmas pályázó. Amit mondjuk nem nagyon hiszek el, mert 500 emberből biztos akad megfelelő.
2018. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Van meló csak szarok a fizuk
2018. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy van munka, de talán érthető, hogy ha az embernek van egyetemi végzettsége is, meg tudományos fokozata, szakmunkásbizonyítványa, meg OKJ-s képzettsége, szaktanfolyami végzettsége, meg idegen nyelv ismerete, meg kézügyessége és mégsem talál munkát (mert mindenhol, ahol keres elutasítják), akkor már nem tudja mit gondoljon...
2018. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy hol van az illető, aki munkát keres. Budapesten persze lehet találni. Nade egy kis zsákfaluban? Pláne ha naponta 2x jön a busz, ráadásul ha a buszbérletet kifizeted, már nem sok marad... Biztos sokan vannak, akik simán lusták, de olyanok is, akiknek a helyzetében tényleg nagyon nem triviális munkát találni.
2018. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én se úgy vettem észre mintha olyan sok munkalehetôség lenne, mert nincs.
2018. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Huh, a meghirdetett álláshelyek nagy része semmisnek tekinthető. E-mail címre kell küldeni önéletrajzot, amire nagy eséllyel egy automatikusan generált választ se adnak, hogy "kösz a jelentkezést", vagy hogy "az állás betelt, bocsi öcsi". A maradék meg szintén cseszik visszaszólni, vagy olyan körülményeket, feltételeket biztosít, hogy nem lehet bevállalni. Most már lassan takarítót is csak 3 év tapasztalattal és B kategóriás jogsival keresnek. Hogy miként szerzed meg a jogsira valót, ha még fiatal vagy, az már nem az ő dolguk ¯\_(ツ)_/¯

2 hónapja keresek munkát, az idősebb ismerősök is csak hitetlenkednek, milyen nehéz. Pedig együttműködöm a városi munkaüggyel, és egy önálló közvetítőcéggel is felvettem már a kapcsolatot, hogy tegyenek már valamit, mert ez kriminális. A korombeliek meg mind csak egy jegy árát, meg a kezdőtőkét akarják összeszedni, mert már ők is beleuntak. Azt meg ugye mind tudjuk, hogy a jegy a határ melyik oldalára szólna.

Borzasztó a helyzet.

2018. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Nincs meg a talpraesett univerzális középréteg,aki a normális társadalmat alkotja,pedig munka roskadásig lenne.
2018. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!