Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez így, hogyan...

Miért van ez így, hogyan lehetne megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Anno az első barátnőm megcsalt(15 évesen)


Ezen felbuzdulva teljes mértékben megváltoztam. Hatalmas csalódásként éltem meg.



Eljutottam 22 évesen arra a szintre, hogy igazából semmi miatt nem kéne panaszkodnom.


A családom eléggé gazdag, szóval nem szenvedek semmiben hiányt.


Egyetemre járok. Rendszeresen edzek és egészséges életmódot folytatok a táplálkozást tekintve is. Imádom a sportokat és a tanulmányaimat tekintve is maximumot hozom.


Azt mondanám, hogy fényes jövő áll előttem.


Egyáltalán nincs problémám azzal, hogy találjak egy lányt alkalmi dolgokra vagy párkapcsolatra. Számos barátom van.


Azonban itt jön a "defekt"



Egyszerűen kiállhatatlanná válok egy kapcsolatban.


Vagy a "vadász" effektus jelentkezik, hogy miután megkaptam egy lányt totálisan érdektelenné válok..


Vagy elkezdek féltékenykedni, azt akarom, hogy én legyek a középpontban, nagyon hamar megsértődöm ha a saját általam felállított rendszer valamelyik pontja is sérül..


Bizalmatlanná válok és számos alkalommal direkt kötekedem.



Volt már rá példa, hogy pár lány elviselte ezt az egész kapcsolatot megmérgező személyiséget de olyankor meg előjött az első verzió. Meguntam és én szakítottam.



Vágyom a kapcsolatra, szeretetre, figyelmességre de amikor meg megkapom tönkre akarom tenni.



Nincs egyértelmű önbizalomhiányom, mert eléggé kommunikatív emberke vagyok. Könnyen barátkozom, bármikor gond nélkül tudok flörtölni egy lánnyal, egyáltalán nem félek, egy picit sem, a szexuális téren sincs problémám, nem vagyon szégyenlős, sőt..


De ha az érzelmek jönnek.. valamiért falakat emelek magam köré.. mintha félnék, hogy újra átvernek.


Miközben olyan lányokkal kerültem már kapcsolatba, akikről tudtam, hogy soha nem árulnának el.. ilyenkor meg én dobom el.



Miért nehezítem meg a saját dolgom? Beszélgettem már erről pszichológussal.. de belátható időn belül nem sikerült elérni változást.


Sőt nehezemre is esett totálisan megnyílni egy ember előtt.



Valaki volt már hasonló helyzetben? Ha igen, akkor hogy jött ki belőle?



A számos férfi levél megelőzése érdekében:

22/F



2018. szept. 29. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

*De ha az érzelmek jönnek.. valamiért falakat emelek magam köré.. mintha félnék, hogy újra átvernek.


A félelem dolgozik még mindig benned, és az a volt kapcsolatod. Még mindig nem tudtad elengedni, és az önvádlás is masszívan működik benned, mert nem tudtál magadnak megbocsájtani, hogy így történt ahogy.. Ezt nem mondta neked a pszichológusod?

2018. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénzetek van, azt ajánlom, sürgősen keress meg egy pszichológust.
2018. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat fogok segiteni ezzel a válasszal, de ha látod hogy nem vagy igy egyedül, talán jobb lesz neked is.


Kb. ugyan ebben a szituban vagyok én is mint te, annyi, hogy én most 20 éves vagyok. Számos lehetőségem lett volna nekem is párkapcsolatra az évek során, különböző típusu, korú és stílusu lányokkal. Bennük kialakult mélyebb érzelem, bennem testi vonzódáson kívül igazából semmi komoly maximum sima szeretet. (szerelmes nem tudok lenni már hosszú évek óta)


Többedik próbálkozásra én elhatároztam, hogy nem erőltetem inkább túlságosan ezt a dolgot, esetleg ha van jön egy lány aki valamiért jobban megragadja a figyelmem, mint a többi, akkor azzal megpróbálkozok, de nem adok neki sok reményt.


Egy szónak is száz a vége, "majd jön az, ha jönnie kell".

2018. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, nem olvastam végig. Ha ő sem tudott változást elérni, azthiszem jót fog tenni egy kényszergyógykezelés.
2018. szept. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszer csaltak már meg, azóta valahogy én is ugyanezt érzem. Bár nyitott vagyok, ismerkedem, de komolyabb érzelmek nem alakultak még ki.

És ha volt bármilyen kapcsolatom kb ugyanezek jöttek elő mint nálad is, ezek mind mind félelmekből fakadnak ,hogy újra kihasználnak .

Teljesen más emberré változtam , nem igazán tudok bízni és nem látom a kapcsolatok értelmét.

Azért a szeretet megmaradt bennem, de ennyi. Menekülök ha komolyabb érzelmek jönnek. Mondanám, hogy idő míg feldolgozod, de nekem már lassan 2 év is eltelt, és még semmi se változott. De ez van. majd idővel egy megfelelő partnerral talán akinek el is mondod a mély érzelmeid ezzel kapcsolatban, ő lehet kitartóbb lesz. De ehhez nekünk is akarni kell a változást, és a régi megszokott dolgokat pedig lebontani.

2018. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!