Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják rólam első...

Miért gondolják rólam első benyomásra az emberek, hogy diplomás ember vagyok? Orvos, ügyvéd, jogász ezeknek szoktak hinni. Pedig szakács vagyok. Miért?

Figyelt kérdés
Magamról röviden annyi,hogy 40éves vagyok,és ha pl beülök egy pubba,és kérek egy sört,azt lassan megiszom egy kv-val,és ennyi.De a pubosok valami nagy agynak gondolnak egy idő után.Csináltam azt is,hogy más más helyre mentem,szó szerint minden nap más hely,és 14 helyből 11nél valami nagy agynak gondoltak,de nem csak a csapos mások is.Pedig nem beszéltem olyan sokat...Mondok pár példát.Az egyik csapos lány arról beszélt nekem,hogy ő igazából ezt nem szereti,meg azt is elmondta hogy mit szeretne csinálni.Erre én nagyon tömören válaszoltam,azt "Tudod,hogy mit nem szeretsz csinálni.Azt is tudod,hogy mit szeretnél csinálni.Én kellek ehez,hogy megmondjam,hogy valósítsd meg önmagad.Mond meg hány embernek mondtad el ezt ? Mondott egy számot kb 30...és ??? Erre ő igazad van felmondok.De ez csak egy eset és megkérdezte hogy milyen egyetemen végeztem....Én nem kérdeztem meg volna az ő helyében.És a többiek is megkérdezték...És már én szégyellem azt mondani,hogy én csak egy szakács vagyok.

2018. okt. 5. 22:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

Én meg éppen most készülök otthagyni az egyetemet, hogy szakács vagy cukrász lehessek. Bocsánat az off topicért, csak talán ez is érdekes lehet.

Nem tudom, de valahogy az emberek fejében tévesen él ez az "egyetem" gondolat, mintha attól lennél ember és aki értelmes az biztos diplomás..de fordítva is igaz, ezért nincsen ember, aki ténylegesen elvégezze a munkát és ne csak menedzselje azt. Így aztán mindenki diplomát akar, túlképzés van és "divat" egyetemre járni és tapasztalatból mondom, hogy tele van ostoba emberekkel, pedig egy rendes egyetemről van szó. Nem is a tananyagról van szó, hanem hogy sokan az élethez ostobák, műveletlenek, nincs önálló véleményük csak nyomják ugyanazt mint valamelyik aktuális média, nem tudnak helyesen írni, vagy csak azért járnak oda, hogy addig is a szüleik pénzén ihassanak el tízezreket egy éjszaka és utána erről menjen a téma a folyosón.

Úgyhogy semmiképpen ne szégyelld magad, főleg ha szereted a szakmádat. És mellette még egy értelmes, művelt, ápolt, jó megjelenésű ember vagy ezek szerint.

2018. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyökér taplók. A pénz az ami mindennél jobban kell.
2018. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!