Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy a minimálisan...

Mi az oka, hogy a minimálisan vonzó lányok/nők 98%-a kivétel nélkül egyetemista vagy diplomás?

Figyelt kérdés
És mielőtt jönnétek, hogy bezzeg én miért csorgatom a nyálam modellalkatú üzletasszonyokra... A minimálisan vonzó alatt nem szépet értek, hanem a klasszikus nem igénytelen és teljesen átlagos, de minimális mértékben szép, tipikus szende szomszédlány kalibert. Most időtöltésből 3-4 női nevet beírtam a facebook keresőbe és akik nekem külsőre bejöttek (nem kövérek/rondák/igénytelenek/gyogyósok/kivakolt vidéki diszkó r***k) azok mind vagy egyetemre járnak vagy már diplomásként dolgoznak. De ezt nemcsak a virtuális térben hanem a való életben is látom. Aki egy minimálisan is szép az 100%, hogy nem sima dolgozó, hanem hallgató vagy diplomás. Ez azzal magyarázható, hogy Mo.-on a nemdiplomások kvázi kirekesztettek a társadalomból és ez a nőket hatványozottan érinti ezért ők kivétel nélkül diplomásként képzelik el magukat? Vagy egyszerűen a gének mindenre kiterjednek köztük az észre is? Vagy harmadik magyarázat: már egy minimális szépség is olyan szintű önbizalmat ad az embernek, amivel az illető jobban tud érvényesülni a karrierjében (lelkiállapot/motiváció/kitartás/társasági szimpátia kivívása), mint rondább társa, akit megbélyegeznek ezáltal nulla az önbizalma és emiatt nem is érez késztetést, hogy komolyabb célokat érjen el, mert a motivációját/ambícióit hazavágták.

2018. okt. 11. 23:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy gondolom, hogy lehet benne valami... Nyilván általánosítás és nem igaz mindenkire, mert vannak kivételek, de általánosságban én is hasonló dolgokat tapasztalok. A harmadik magyarázatod szerintem hülyeség, a másodikat sem igazán értem és szerintem max. az elsőnek lehet valami halvány értelme. Én inkább azt mondanám, hogy a nők nagyobb számmal választják a felsőoktatást, mint a szakmunkát, mert számukra sokkal kedvezőbb. Egy férfi elmehet hegesztőnek, autószerelőnek, kőművesnek stb., amivel jó pénzeket lehet keresni stb., de a tipikus női szakmák (persze, nem törvényszerű, hogy egy nő "női szakmát" választ, de szerintem még mindig ez az általános) már nem fizetnek annyira jól vagy nagyon telített a piac. Másrészt pedig én úgy gondolom, hogy azért az igényesség egy fontos szempont ebben a kérdésben és ez nem csak az öltözködésben jelenik meg, hanem a viselkedésben, ízlésben, munkában vagy akár olyan apróságokban, mint pl. a helyesírás. Én pl. egy jó nevű gimnáziumban tanultam, ahol elég szigorú szabályok voltak. Itt megszoktam, hogy elvárják tőlünk az ízléses és igényes megjelenést, a pontosságot, a normális viselkedést, tiszteletet stb. Utána elkezdtem egy egyetemet, de rájöttem, hogy mégsem azt szeretném tanulni ezért abbahagytam, újra jelentkeztem és a köztes időben elmentem egy OKJ-s képzésre egy szakközépbe... Borzasztó volt. Bekerültem egy olyan közegbe, ahol káromkodnak, ordibálnak, köpködnek a folyósón és leírják, hogy "picigli" meg "Nojémi"... Lusták voltak, nem tanultak semmit és az átlagos megjelenés az a csöcskirakós felsőt, a seggmutogatós miniszoknyát, a széthidrogénezett szőke hajat fekete lenövéssel, az indokalatlan mennyiségű "indás-kacskaringós" tetoválást és a csíkszemöldököt jelentette... Utáltam ezt az időszakot, nem találtam a helyemet. Ahogy visszakerültem az egyetemre, rögtön jobban éreztem magam, mert ott sokkal több hozzám hasonló emberrel találkoztam, voltak közös témáink, tudtunk beszélgetni, együttműködni stb., stb. Nyilván vannak kivételek, mert nekem is van nagyon szép és igényes szakmunkás barátnőm és nagyon prosztó, bunkó, igénytelen egyetemista ismerősöm is, de azért az arányokban szerintem is van különbség.
2018. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez férfiak esetében is így van. Kigyúrt szépfiúból vagy bűnronda emberből kevesebb van egyetemen mint átlagosból.
2018. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre jársz? A debreceni tele van szebbnél szebb lányokkal, csak a legtöbb foglalt. BTK-n is vannak, de persze nem a saját szakomon, hanem az épület más részében. Neked sem a saját szakodon kell lányt keresni, ha ott nincs. Pesten még több a vonzó lány, Debrecenből jönnek át oda sokat, gtk-ra vagy Corvinusra, s mind szépek.


Attól, hogy pár szerencsétlen lány profilját megláttál, még nem jelenti azt, mind ilyen. A facebookos profilép és a valóság mást takar.

2019. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2019. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!