Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, elpazaroltam a...

Eboshi kérdése:

Úgy érzem, elpazaroltam a gyerekkorom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék a sokadik önsajnáltató kerdező lenni, nem szándékom.


Az utóbbi 2-3 hónapban egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy az az eddigi életem, a gyerekkorom egyszerűen elpazaroltam.


Eseménytelen volt a gyerekkorom. Barátaim nem voltak, osztálytársakkal nem tudtam tartani a kapcsolatot, mivel mindenki közel lakott az iskolához csak én jártam a város másik végéről. Délutáni bandázások iskola után, beülünk valakihez játszani, filmezni, hülyülni. Az első ivászat próbálkozások, az első közös cigi, bandázások. Hétvégi bulik, közös szülinapok, együtt töltött szilveszterek amiket még huszonévesen is emlegetünk.


Minden kimaradt. Szürke, sivár és eseménytelen volt a gyerekkorom.


Folyamatosan azt látom magam körül, hogy mindenkinek tengernyi élménye és ismeretsége van tizenéves korából. Sportoltak, táncoltak, versenyre jártak, cserkészkedtek, vagy oktv-t nyertek, vagy 20 évesen kitanultak egy szakmát vagy dolgoztak nyáron és abból mentek közösen nyaralni, van aki érettségi után a barátokkal közösen megy Görögországba.


Nekem semmi.


Iszonyúan fáj látnom, hogy velem egykorúak vagy fiatalabbak, kvázi ugyanannyi idejük volt mint nekem, és mit elértek, hol tartanak.


Harag van bennem és düh. Tehetetlen düh. Rengeteg és egyre gyűlik. Tombolnék, ordítanék legszívesebben kínomban, hogy mikor látok másokat TDK-ra készülni vagy egyetemistaként érettségire korrepetálni másokat vagy hallani ahogy mások a közös balatoni hétveget beszélik, és belémhasít, hogy ez én is lehetnék. Olykor néhany méterrel ha arrébb állhatnék, ha én mesélhetném a legvadabb sztorikat, ha én lennék a társaság közeppontjában, vagy én szednék fel minden bulin másik csajt.


Van, hogy ezt el tudom folytani, maskor, mint most, feltör, rámtör. Ilyenkor úgy érzem, ha egy szemvillanás alatt eltűnnék, senki még csak észre sem venné. Nem hiányoznék senkinek.


21 évesen nem volt még saját születesnapi bulim, hogy athívjak x embert vagy a barátok szerveznek nekem titokban meglepetésbulit. Nem voltam egyetlen fesztivalon sem, se egy közös hétvégén a barátokkal.

Nem voltam még nővel, nem volt normális kapcsolatom sem, talán igazán szerelmes sem voltam még.


Teljesen céltalannak érzem ezt az egészet. Csinálom az egyetemet de minek? Lesz egy diplomám ha lesz és azzal egyszerre hopp lesz rendes életem? Tudom, hogy nem. Ugyanolyan szerencsétlen maradok mint eddig voltam (ennyit arról, hogy nem célom az önsajnáltatás)


Mit tegyek? Nem akarom már ezt az egészet. Belafáradtam, hogy ezeket mindig elfojtom, hogy folyton vetítek, hogy jól vagyok, hogy mindenki egy vicces és derűs felszínes valakit lát bennem. akarok. Kalandokat, élményeket akarok.



2018. okt. 16. 01:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Nagyon régóta rágodom azon, hogy szakember segítségére lehet szükségem. Akkor most legyen. Ez minden, csak nem természetes.


Kérlek, tudnátok ajánlani egy jó, megfizethető pszichológust?

Akár online tanácsadást?

2018. okt. 16. 01:43
 2/13 anonim ***** válasza:

Sokat nem érsz vele, sajnos azok az idők már elmúltak. Felnőttként elég nehéz helyrehozni azt, amit gyerekként rontottál el.


"Megöregszel, akkor tudod, milyen nagy volt a vagyonod..."

2018. okt. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre hogy a munkahelyen is sok létrejönnek barátságok.
2018. okt. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az a baj ez az agyszülemény a múltadon való rágódás a jelenedre is látod milyen hatással van, aztán majd sírsz 30 évesen, hogy húszon évesen nem éltél, aztán 40-en.......


TÖRJ KI!

ha el akarsz érni valamit, élményeket szerezni, akkor ne sírj azon ami elmúlt és nem történt meg! hanem tegyél azért, hogy most elérd azt amire vágysz

2018. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Velem is így van..
2018. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szinten igy ereztem sokaig. velem se tortent semmi gyerekkoromban, koszonhetoen annak, h sehova se tudtam beilleszkedni. penzunk se volt, igy hiaba voltam jo fociban, edzesre mar nem tudtam jarni. nekem sikerult rajonnom, h mi miatt nem tudtam beilleszkedni soha es mar sinen vagyok. egy szakember igen nagy segitseg, de nelkuled o se tud csodat tenni, ahhoz te is kellesz. rajottem, h a multon ragodni kar, nyilvan nem tudod mar bepotolni azokat amik kimaradtak a gyerekkorodban, de szerezhetsz uj elmenyeket es az eleted maradek reszet elheted ugy, ahogy te szeretnel. persze fel kell dolgozni, h elvesztegettel ennyi evet, de orokke nem lehet ezen ragodni.
2018. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Hogyan kell mindezt?

2018. okt. 16. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Abba kell hagyni a gyakorikérdésekezést, és élni kell helyette!
2018. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Képzeled el, hogy holnap felébredsz és 30 éves vagy, visszagondolsz a 20as éveidre és rájössz, hogy ugyanúgy nem csináltál semmit, nem szereztél élményeket, barátokat, szerelmeket, haverokat, stb... mert azon nyavajogtál hogy tiniként miből maradtál ki... Engedd el a múltat aztán tegyél magadért, mert az élet nem fog megsajnálni és kárpótolni az eddigi sivárságért. Az egyetlen egy módja annak hogy boldog legyél, ha kilépsz a komfortzónádból. Keress valami célt magadnak! Keress barátokat! Járj el focizni, karatézni, koncertre vagy diszkóba vagy akárhova ami érdekel. Ismerkedj neten, haverkodj neten, töltsd ezzel az idődet! meglátod előbb utóbb lesz valami
2018. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudom mit érzel. Nekem konkrétan ovi után maradt ki a gyerekkor kb. de ahhoz képest, hogy marha hamar fel kellett nőnöm nagyjából nem tartok sehol, mondjuk egy volt osztálytársamhoz képest.

Akikkel együtt nőttem fel, már mindenki szinte megvalósította az álmát, vagy végzett az egyetemen, családja van stb. Nekem meg egy albérletem és vakarom a fejem, hogy a sokadik szakítás után mi a francból fogom kifizetni és már tűtől a repülőig dolgoztam mindenként.

Annyiszor akartam befejezni a félbehagyott tanulmányokat, de mindig közbejött valami, ami miatt nem lett belőle semmi és nem tudok haladni az életben. Fogalmazzunk úgy, hogy körbe-körbe futom nagyjából 10 éve ugyanazokat a köröket.

Nekem csak egy családra lett volna szükségem, ahol megkapom azt a szeretetet és támogatást, amire szükségem lett volna.


Egy dolgot tudok javasolni: ha van rá módod törj ki a mókuskerékből, mert idegileg bele fogsz roppanni. Lépj rajta túl és csinál azt amit szeretnél. Vedd meg azt a drága szart, hívd el valahova azt aki tetszik, próbáld megvalósítani a régi álmaidat. Az időt nem forgatja vissza, de valamennyit képes kompenzálni belőle.

Kicsit "őrülj meg". Keress valamit, amit régóta meg akartál tenni, vagy utánajárni, nem szégyen az, emberek vagyunk.

Nekem se családom, se esélyem, hogy bármely régi álmomat valóra váltsam, szóval tedd meg helyettem is :)

2018. nov. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!