Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül vagyok azzal, hogy...

Egyedül vagyok azzal, hogy sok embert az aurámban érzek az utcán vagy Ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ezen változtassak e vagy ilyennek fogadjam el magam.


Például


1. megy mögöttem két egymással beszélgető ember és egyszerűen a hátam közeopén érzem a szavaikat vagy szimplán valaki egy gyorsasággal megy velem, tehát szinte mellettem megy (és nem is ismerem) és félre kell állnom, hogy lehagyjanak engem és ne legyenek a közelemben

2. dohányzok lent a munkahely udvarán és két centire beáll mellém valaki akit nem is imserek vagy szimplán az utcán állok valahol és beáll mellém valaki (amikor rengeteg szabad hely van nem a közvetlen közelemben) és el kell mennem odébb, mert feszengek a jelenlététől

3. az irodában érzékeny vagyok minden apró neszre (még a tüsszentésre is), és állandóan fülhallgatóban vagyok emiatt

4. gyűlölöm, ha felhívnak telefonon vagy Facebook chat-en rám írnak

5. vannak pillanatok, amikor egyszerűen utálom, ha élőben hozzám szólnak (amikor merengek éppen)

6. amikor valaki már napi rendszerességgel kérdezi meg ugyanazt a szimpla és nem létszükséges dolgot igazából nem is azért, mert a választ nem ismeri, hanem, hogy ezzel indítson egy társalgást


és még sorolhatnám


Tudom, hogy egy idegzsák vagyok, de ez valami, amitől nem érdemes megválnom, elvégre belém van kódolva? Illetve egyedül vagyok vele?



2018. okt. 16. 13:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Köszönöm kedves Kérdező!

Szerintem mi egyszerűen ilyen beállítottságúak vagyunk. Nyilván van olyan akivel szívesen veszélgetünk,de nem mindenkivel. És a privát szféra az nem véletlenül van. Amúgy munkahelyen engem is idegesít minden zaj:).

2018. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne. A leírásod alapján nem túl harmonikus az életed. Vagy keress olyan munkát, ahol nincs ilyíen.
2018. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Belém túl sok empátia került, és hasonló problémákkal küzdök, mint te, kérdező. Nem szeretem, ha bejönnek a személyes terembe, illetve csak azokat látom szívesen, akik fontosak nekem. Amúgy viszont abszolút az érintés a szeretetnyelvem, bújós vagyok a kedvesemmel, és a gyerekeimet is rendszeresen átölelem. Ellenben rosszul vagyok a tömött buszon, pánikrohamaim voltak régebben emiatt, és ezért is tettem le a jogosítványt. Most mindenhová egy alacsony fogyasztású kicsi kocsival járok.


Én átveszem a többi ember rezgéseit, hangulatát, éppen ezért egy reggeli csúcs a metrón a sok életunt, közönyös ember között maga a pokol. Társaságban, buliban is jobban szeretek csendben figyelni, de ha jó a társaság, az maximálisan fel tud tölteni.

Szükségem van énidőre, amikor zenét hallgatok, olvasok, vagy egyedül karaokezom, és határozottan introvertált vagyok.


Az extrok számára mi antiszociálisnak tűnhetünk, de ez nem emberundor, csak egészséges önvédelem, egyszerűen érzékenyebbek vagyunk, mint az átlag.

2018. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Bennem is van ilyesmi hajlam, de azért nem élem meg ezeket a dolgokat súlyos szenvedésként. Ha jól érzed így magad, akkor semmi gond - ha nem, akkor bizony tudsz változni :-)


Nekem az okoz nehézséget, hogy nagyon nem vagyok otthonos a társadalmi szokásokban. Nem tudom, hogyan kell udvarias 30 másodperces bájcsevejt folytatni a szomszéddal, hogyan kell udvariasan lerázni, nem tudom megjegyezni a neveket, nem tudom, hogy lehetne újra megkérdezni ( [link] meg hasonlók. Ezen kívül az 5. pontodhoz hasonló is gyakran előfordul: jobban vágyom a saját gondolataimban merengésre, mint a másokkal való társalgásra.


De azt gondolom, hogy hosszú távon hasznos lenne, ha jobban tudnám működtetni a laza emberi kapcsolataimat (a szorosakkal nincs gond). Ezért

(1) figyelem a többieket, hogy hogyan folytatnak bájcsevejt egymással, hogy rázzák le egymást stb.,

(2) a józan eszemmel legalább az esetek egy részében felülbírálom azt az érzést, hogy inkább mindig a saját gondolataimban merengenék.


A neveket külön tanulmányoztam, szerencsére van a munkahelyünknek webes arcképcsarnoka, ez nagy segítség. A zaj szerintem mindenkit zavar, az független ettől a dologtól.


Miután egy kis gyakorlatot szereztem ezekben a szociális interakciós képességekben, már sokkal kevésbé érzem elviselhetetlennek ezt a mű-társalgást, ha nincs túl sok belőle. Sőt, egy kicsit már élvezem is. Amúgy úgy tudom, hogy az ilyen kapcsolatok elég fontosak hosszabb távon, nem hülyeség egy kis energiát fektetni beléjük.

2018. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem sincs türelmem bizonyos emberekhez, inkább kerültem őket. Bevallom, nem érdekelt az érzéseik, sem a mondandójuk. Ma már tagadom, de sajnos még a mai napig se. Nem akarok megbántani senkit,és a tőllem telhető módon harcoltam a közöny ellen. Gyakorlom a képmutatás.

Ezt őszintén írom, a válaszaid alapján kedves lénynek tünsz, aki szeret elmélyedni a saját dolgában. Szintén.


Küldök neked egy szívecskét <3

2018. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!