Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki rám a barátom?

Figyelt kérdés

Nem egy szokványos sztori, de olyan apróságokon vitatkozunk, hogy egyre rosszabbul és megalázva érzem magam mentálisan, mert soha nem lehet az enyém az utolsó mondat. Tudom, hogy ezt nem mindenki akarja majd végigolvasni, mert hosszú, meg lehet nem is fogalmazok érhetően, de megpróbálom. Előre is köszi azoknak, akik végigolvassák!

A helyzet az, hogy kialakult nálam egy hüvelygomba, ami a kúpkezelés után elmúlt, azonban visszafertőződtem a barátom által megint, mert csak én kezeltem magam a kúppal. Úgyhogy elmentem dokihoz, aki felírt gyógyszert mindkettőnknek, amit csak akkor kell bevenni, ha a kenetminta igazolja a gomba jelenlétét.

Így is lett, a gyógyszertárban kivettem a receptet, de annyira csúnyán írta le az adagolást, hogy nem tudtam elolvasni, ezért megnéztem a betegtájékoztatót. Érdekes, mert kiderült, hogy a candida gomba többféle módon kezelendő, más-más eseteknél különböző az adagolás.

Az én esetemnél (nemi candida gombás fertőzés) az volt írva, hogy 150mg egyszer adagolás. Ami csak egyszeri 1db tabit jelent, maga a doboz 600mg. A barátom úgy olvasta ki, hogy a gyógyszerész kétnaponta 1x1-et írt fel, és tényleg látni lehetett miután kiolvasta, ez az adagolás azonban ütközik az én esetemmel, mert a betegtájékoztatás szerint ez az adagolás a megelőzés kategóriába esik bele. És magyaráztam neki, hogy most ez így nem jó, mert nekem nem megelőzni kell, hanem a fertőzést kezelni. Meg sok más adagolás is volt, agyahártyagyulladásra meg egyéb fertőzésekre is, ezért komolyan veszem. Ő viszont kiakadt, hogy mit pattogok ezen ennyit, már megint hipochonder vagyok, és próbáltam neki elmagyarázni, hogy csak ki akarom kezelni és a megfelelő adagot akarom bevenni, nyilván neki is szednie kell, akkor az jött, hogy írjak az orvosnak, miért nem néztem/olvastam el a receptet pontosabban. És kiabált és vádolt. De lezártam annyival, hogy írok e-mailt vagy megkérdezem a gyógyszertárban.

Lehet túl lett reagálva az ügy a részemről, de ő nem érti milyen rossz ez az érzés, csak ki akarok megfelelően kezelődni, mert iszonyatosan fáj, éget, és nem lehet normális szexuális életünk sem.

Aztán megijedtem, kicsit kétségbeestem, mert írt ott olyat is, hogy akinek visszatérő, annak egy félévig hetente szednie kell ezt a tablettát. És megijedtem, ami annyiból állt, hogy elmondtam, milyen rossz, nem akarom, hogy visszatérjen, és megint kiakadt, hogy már megint kezdem, üljek le magamnak, hipochonder vagyok, olvasom a tájékoztatót, mint egy hülye. Ellenkezett velem, hogy amúgy is miért térne vissza, én pedig mondtam, hogy azért, mert az orvos mondta, hogy akinek kialakult annak bármikor előjöhet onnantól kezdve, ezért kell majd a kontroll, miután kiszedtem. Erre nem tudott mit válaszolni, csak kiabál rám és felemeli a hangját, hogy ő nem tud mit kezdeni ezekkel a félelmeimmel. És annyira magányosnak érzem magam, csak azt akartam, hogy jó legyen, és meggyógyuljak. Úgyhogy mondtam, lehet a barátnőimmel jobban megtudom beszélni ezeket, ő azonnal kiakadt, hogy grciskedek vele, mert szarnak nézem őt, és a barátaimat okosabbnak tartom, pedig csak annyit mondtam, hogy lehet velük kellene, ha vele nem lehet, erre mégjobban kiakadt. És folyamatosan beleszól, közbevág a mondataimba.

Minden nap összeveszünk ilyeneken.

Tényleg én vagyok a hisztis? Ha igen, jó a külső vélemény is, és akkor megpróbalok változtatni magamon.


2018. okt. 24. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
fhu látom miért idegesíted.
2018. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapsz majd hideget-meleget de én melléd állok. Nem tudom a dokik miért nem gondolnak a pingpong fertőzésre. Mindenképpen azt látom jónak ha mindketten kezelve vagytok. Ne habozz, hívd fel vagy menj el a nőgyógyászodhoz és tartsátok be az instrukciókat, az adagolást,mert megszabadulni így sem úgysem lesz könnyű. A barátoddal értesd meg, ha nem sikerül a gyógymód, igen igen hosszú tortúrának néztek elébe. Orvos, gyógyszerek, szex mentesség. Kell neki?
2018. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Igen, ez a gomba dolog vissza vissza ter időnként, de ez nem a világ vége, nagyon sok nőnek van/volt ilyen problémája már. És igen, hipochonder vagy. Vagyis hat csak szedd ugy ahogy az orvos írta, vagy menj el egy gyógyszertárba es kerdezd ha nagyon muszáj. A barátodnak meg nyilván szarul esik ha a kus előadásod utan még kotekszel is vele. Pont olyan vagy mint nagyanyam. Xd Csak ő 60 éves
2018. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt magyaráztam neki, de a szavamba vág, nem hagyja, hogy az enyém legyen az utolsó szó.

Amúgy meg akkor mégis jogosan félek, neten is olvastam egy csomó mindent, hogy mennyien orvost váltottak, többféle tablettát kipróbáltak, és csak az x-edik eset után vált be az, ami kikezelte az illetőt, és ez ráadásul még mindig nem garancia arra, hogy soha nem fog visszajönni. Emiatt félek, nem beszélve arról, hogy milyen káros a májra egy félevig szedni ilyen lóerős gyógyszereket, és 21 éves vagyok csak. De annyit kapok emocionális támogatás helyett, hogy hisztis *icsa vagyok.

2018. okt. 24. 23:18
 5/7 A kérdező kommentje:
3: szedném, de a felírt adagolás nem illik össze az én esetemmel, úgyhogy elmegyek megkérdezni, nyilván. Itt nem erről volt szó
2018. okt. 24. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:
nezd, az a kapcsolat ahol ilyenekem megy minden nap a vita az teged epit? mert egy japcsolatnak arrol kene szolnia. ez igy csak leepit teged. lenez, azert vag a mondataidba, nem tisztel meg azzal se, h vegighallgasson. gondllkm csak neki lehet igaza...
2018. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem hagyja, hogy az enyém legyen az utolsó szó."


Pont ugyanúgy, ahogyan te sem bírod elviselni, hogy az övé legyen.

2018. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!