Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az exével ilyen volt,...

Ha az exével ilyen volt, akkor engem is bántana?

Figyelt kérdés

Megismertem egy férfit. Pár napja órákat beszélünk telefonon, de ma kicsit megijedtem.

Azt mesélte, hogy az exével mennyit vitáztak és hogy addig fajult az egész, hogy a nő többször is megpróbálta őt leszúrni, be akarta dobni a fürdővízébe a hajszárítót, ő meg lerángatta a nőt a 3.emeletről a parkolóba, bántotta ő is a nőt...és volty hogy ezt a gyerek is látta.

Nem vagyok tőle odáig, tehát tisztán tudok gondolkodni és úgy gondolom, hogy ha egy nővel idáig fajult a baj, akkor ez nem áll tőle messze. Jól gondolom?


2018. okt. 25. 17:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Ha az exével ilyen volt, akkor engem is bántana?"


Azt nem tudhatod,hogy a nő miért akarta őt megölni.Lehet,hogy ő soha egy ujjal nem nyúlt hozzá a nőhöz.És ha valaki kést ragad azért,mert jól felidegesítik,hát inkább a nőtől kell félni...

Persze lehet,hogy már bántotta a nőt előtte is,de ha nem,nyilván az sem megoldás,hogy lerángatja a parkolóba és megveri,helyette rendőrt kell hívni és/vagy megszakítani a kapcsolatot egy ilyen emberrel.Szóval mindenképpen gáz a szitu,legyél óvatos.

Esetleg megkérdezheted a férfit,hogy mi volt az,amiért a nő rátámadt,hátha elmondja a részleteket.Persze ez is csak akkor működik,ha a férfi őszinte veled...

2018. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én meg úgy gondolom, hogy ellenkezőleg, ebből néma csöndben ki kell slisszolni még most, amíg könnyen lehet. Nem kell magyarázkodni miért. Nem kell semmit sem megkérdezni, ez nem az a helyzet, amiben szabad hagyni lehetőséget arra, hogy meggyőzzenek. Épp elég ehhez egy meggyőző személyiség és egy könnyen meggyőzhető személyiség találkozása, pláne ha még el is árulod miben kell meggyőzzenek. S hát elnézést kérek a sztereotípiáért, de a férfiak többsége meggyőző a nők többsége könnyen meggyőzhető.

Nincs az a szituáció, ahol egy egészségesen gondolkodó, kulturált férfi elkalapál egy nőt és fordítva! Tehát itt mindkét fél részéről bosszú történt, ami fizikai erőszak volt. Nyilván a nő is sérelmek miatt ragadott kést, a férfi is sérelmek miatt verte el a nőt. Ismét leírom, nem normálisak! Nincs értelme meghallgatni őket, hát egyik sem normális! Hallgassa meg őket az, akinek ez a munkája meg a barátok, haverok, bár én úgy elküldeném a bánatba, ha megtudnám, hogy elkalapálta a barátnőjét, ahogy illik! Egy ismerőssel ezért nem beszélek 3 éve! Nálam ez nem fér bele, szóba nem állok ilyennel! Teljesen mindegy, hogy tudom az indíték az megcsalás volt, s akkor mi van? Lehet beszélni erről, lehet kiabálni, lehet mondani a másikra bármit s ellehet zavarni, külön lehet válni, de verekedni...

Valaki ennél tovább megy s nincsenek ebben nemek, Ő úgy gondolja, hogy két ember között ilyen nem történhet meg. Egy valamiben szerintem az összes egészséges ember egyetért, hogy családon, kapcsolaton belül ilyen nem történhet meg és teljesen mindegy, hogy a másik fél milyen, nem lehet erre elég okot adni. Lehet okot adni arra, hogy ezt egy megtorlás kövesse, ami a legalitás talaján történik, de ilyet nem lehet tenni.


A kérdező minden szavából ordít a bizonytalanság. Eleve hiba az, is, hogy én bármit is írtam, de az is, hogy ti bármit is írtatok a témában, viszont ha egyszer ide jött, nem egy szakemberhez, akkor kötelesség szólni, de én úgy gondolom baromira nagy felelőtlenség azt mondani ebben a szituban, hogy hallgassa meg a másik felet, ha nem tudjuk, hogy mennyire könnyen lehet meggyőzni illetőleg a másik fél mennyire manipulatív személyiség. Viszont férfi még annyi, mint égen a csillag, ha ez a kapcsolat nem jön létre abból még nem történik emberi tragédia!

2018. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!