Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem nem zavar az...

Csak engem nem zavar az óraátállítás?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 16:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%
Műbalhé az egész. Sokan azért az egy óráért nyavalyognak, egy egészséges embernek két nap aztán fel sem tűnik, hogy épp egy órával előbb vagy később kel és fekszik.
2018. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
Az őszi nem, csak a tavaszi. De a férjem még ma reggel is nyafogott. Meg azon is, hogy esik az eső :(((
2018. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

Sosem zavart, szerintem hozzáállás kérdése.

Akinek már előre elborul az agya, azt jobban megviseli.

2018. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Seafalcon válasza:
32%

Tengerészként Brazíliából Nyugat-Afrikába jövet 12 nap alatt 6-szor állítottunk órát, és mindig előre.

Az kissé megviselt mindenkit, de egy órán nyafogni az csak műbalhé...

Nem visel meg, csak akkor ha beszuggerálod magadnak, ha hiszel a bulvárnak, ami állandóan riogat.

2018. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Röcsögei Péter ***** válasza:
65%
Sokakkal ellentétben én nem a munkahelyemen élem ki magam, nem oda bújok el a család elől (nincs is senkim), hanem van több hobbim is. Nem szeretem, ha korábban sötétedik, mert akkor már nincs kedvem semmit csinálni. Attól meg depressziós leszek, hogy ma is csak dolgoztam, ettem, aludtam, és kár élnem. Szeretném, ha este 9-kor még sütne a Nap, akkor több mindent csinálnék a saját örömömre, kevesebbet aludnék és mégis ugyanolyan kipihent lennék. Nem segít a ledes lámpa sem, a Napot nem lehet pótolni. Persze a sok drogos piás, akik sötétben jönnek elő, ők szeretnének örök sötétséget. Télen már 4-kor megtelik az utca, meg a boltok, plázák, nyáron csak 8 után. Imádom a napfényt. Ebből is látszik, mennyire nem vagyok emberi.
2018. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

"Nem segít a ledes lámpa sem"

Az kevés, hogy ledes legyen, teljes spektrumú fényt kell, hogy adjon, az segít (állítólag).


"Télen már 4-kor megtelik az utca, meg a boltok, plázák, nyáron csak 8 után."

A plázák nyáron is tele vannak - az utcák meg azért nem, mert 4-kor még annyira tűz a nap, hogy menekülni kell előle.

2018. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem a megvételre kinézett autó kilométeróráját állítgatják, akkor engem sem zavar.
2018. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
63%

Az óraátállítás nem zavar, könnyen túlteszem magam rajta.

Az zavar, de az nagyon, hogy a téli időszámítás idején a világosban eltölthető délutánjaim 1 órával rövidebbek! Nagyon várom már, hogy eltöröljék az óraátállítást és folyamatosan a nyárit használjuk (Tudom, hogy a téli a rendes, de bízok benne, hogy az ország a nyárit kívánja megtartani. Legutolsó információim szerint az EU az országokra bízza, hogy ki melyiket tartja meg 2021-től.)

2018. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
46%

Szerintem az átállítás azokat viselheti meg akik nem a Nap járása szerint kelnek, hanem műszak szerint dolgoznak, tehát óra szerint kell kelniük!


Tehát Nap szerint kelőket, nem igazán zavarhatja, a óra szerint dolgozók közül az érzékenyebbeknek kellemetlen lehet lehet az évi óra átállítás.


De gondolj bele egy óra átállítás után cca. 180 MEGHOSSZABBÍTOTT TAVASZI-NYÁRI DÉLUTÁNT KAPSZ!!


Szerintem ez az igazi jelentősége ennek, nem is annyira az energiamegtakarítás!!!

2018. nov. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

"Az zavar, de az nagyon, hogy a téli időszámítás idején a világosban eltölthető délutánjaim 1 órával rövidebbek! Nagyon várom már, hogy ... folyamatosan a nyárit használjuk"

Nem a nyári lenne a megoldás erre a problémára, hanem ha arrébb mennénk egy időzónával. Kelet felé.

2018. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!