Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek állandóan Trianont emlegetni?

Figyelt kérdés
De most tényleg, tegyék már túl magukat rajta. Nem is éltek, amikor megtörtént ez az esemény, akkor miért tesznek úgy, mintha emiatt lenne nehéz az életük? Szánalmas...
2018. okt. 31. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy olyan az iskolarendszer, amelyben képtelenség megtanulni rendesen az ország nyelvét. De amint azt nem beszéled tökéletesen már beszólnak. Az a gond, hogy a különböző tv sorozatokban szereplő magyarok mind buta szerepeket játszanak. Ezért is ha valakit meg akarnak sérteni azt mondják: buta vagy, mint egy magyar. Baj az is, hogy a történelmünket ellopják.
2018. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Születtél volna te is egy olyan országba, ahol nem az anyanyelved beszélik és ahol ti vagytok a kisebbség, ezzel egy csomó mindenben hátrányban is! Talán akkor megértenéd miért emlegetik és fáj ez.

Utálom és idegesit, hogy Romániába kellett születnem magyarként! Könnyü lenne azt mondani, miért nem költöztünk át, s ezt csak ez értheti aki nem engedheti meg magának.

2018. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Látom van még mit tanulnod történelemből és úgy egyáltalán az életről is. Magyarország egy kis csepp volt a háborúban, ennek ellenére őt büntették legjobban. Igen, rossz helyre állt, de ez miért ok ekkora területeket elvenni tőle?" -> Azért Magyarországot büntették a legjobban, mert megtehették, ugyanis - ahogy te is fogalmaztál - egy gyenge kis csepp volt a háborúban. Az osztrákok és németeknek is kijutott rendesen a rosszból, mégis talpra tudtak állni. Így működik az élet: az erősek érvényesülnek, a gyengéknek meg marad a fröcsögés a GYIKen ;)


"Könnyü lenne azt mondani, miért nem költöztünk át, s ezt csak ez értheti aki nem engedheti meg magának." -> Magyarul nem mered vállalni a kockázatot, hogy anyaföldedre költözz, helyette inkább eltűröd, hogy kutyaként kezeljenek, és nyelsz. Értem én miről van szó, nem kell egyből személyeskedni.


Szóval én azt nem értem, hogy miért nem kapaszkodnak az emberek mindig az igazságba, amikor azzal nem jutnak 5ről a 6ra? Inkább tennétek valamit azért, hogy az életetek jobb legyen.


Példa: Ha zavar, hogy el vagytok nyomva, miért nem fogtok össze? Nem lehetetlen, nézzük csak meg a magyarországon élő roma közösségeket, ott sokkal erősebb a szociális háló. De ha ez nem megy, miért nem költöztök vissza Magyarországra? Ja hogy azért erőfeszítéseket kéne tenni... Értem...

2018. okt. 31. 12:48
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

A kiss csepp 1000 éve létezik és semmilyen erő nem tudta megtörni.


Miért nem költözünk át, látom nem olvasol, nem értelmezel. Mert mi mindig is itt laktunk. Nem mi költöztünk, a határ változott. Mi kitartunk és megvárjuk, amíg újra változni fog. Addig pedig harcolunk. Nem hunyászkodunk meg. Harcolunk a magyar iskolákért, a magyar intézményekért, a szabad nyelvhasználatért.

2018. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Roma közösség és szociális háló?!?! Ne nevettes! Jól el vagy te tévedve. Ezzel meg is magyaráztad az eddigi hozzászólásaidat. Szóval off.
2018. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Igazából az ilyen jellegű kérdésekre semmi értelme válaszolni, mert a válaszaidből is sugárzik, mennyire nem vagy képben, illetve hogy mennyire nem is érdekel az egész, csak megy a fröcsögés, meg a lepontozgatás, ha valaki nem azt írja, amit te vársz.


"Azért ezt mégsem lehet egy lapon emlegetni azzal, hogy pár határon túli magyarnak beszólnak munkába menet."


Valóban nem, viszont az olyan jellegű kirohanások, minthogy "lógni fognak azok, akik székely zászlót raknak ki", illetve a szlovák nyelvtörvények, ezek sem elhanyagolható dolgok, és igenis foglalkzni kell velük.


"Magyarul nem mered vállalni a kockázatot, hogy anyaföldedre költözz, helyette inkább eltűröd, hogy kutyaként kezeljenek, és nyelsz. Értem én miről van szó, nem kell egyből személyeskedni."


Ezt annyira egyszerű beköpni. "Mé nem költözöl akkor ide, mé nyelsz inkább". Mintha a mai árak, viszonyok, meg úgy általában is annyira könnyű lenne csak úgy elköltözni. Fiata vagy még nagyon, ha szerinted ez csak így működik.


De mondom, nincs értelme ide írogatni, úgyis csak fröcsögés lesz belőle

2018. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nézzük meg a 15ös választ, ha azt gondoljátok, hogy én fröcsögök. Van mögötte valamilyen érv? Nincs. Mintha én írnám azt, hogy "a székelyek és a küzdelem? Ne nevettess".


Lehet érvelni úgy, mint a 16os tette, ezt a "más véleményen vagy = hülye vagy " mentalitást kéne elfelejteni.


A romáknál sokkal inkább megmaradt a tradicionális szociális rendszer, mely szerint az emberi kapcsolatoknak nagy jelentőségük van. Ehhez képest a nagyvárosi életstílus miről szól? Éjjel nappal hajtom a karrieremet, minden mást letojok, egyedül élek. A székelyekben is a közösségtudatot és az összefogást kéne erősíteni szvsz, pláne ha olyan súlyos a helyzet, mint ahogy a 16os válaszoló leírta. Lehet várni a sült galambra, hogy majd valaki visszafoglal titeket, csak ez két okból is butaság.


1. Semmi garancia nincs rá, hogy ez a ti életetekben meg fog történni


2. Egy visszafoglalást általában véres háború szokott megelőzni. Ha a lakóhelyetekből frontvonal válna, visszasírnátok a jelenlegi állapotot. Erre reagáljatok érdemben, ne a személyeskedést nyomjátok.

2018. nov. 1. 12:52
 18/19 anonim ***** válasza:

"Lehet várni a sült galambra, hogy majd valaki visszafoglal titeket, csak ez két okból is butaság."


Te miből gondolod, hogy bárki is azt hiszi, hogy meg fog történni Felvidék/Erdély, stb visszacsatolása? Nálunk, határon túl ugyanúgy nem gondolja senki komolyan a revíziót, mint határon belül - max pár nacionalista. Szimplán valamilyen fokú autonómiát próbálnánk elérni, illetve, hogy a jogainkat ne tiporják sárba pusztán jókedvből.


Nem tudom, honnan veszed, hogy szerintem aki nem ért egyet velem, az hülye, én ilyet sehol nem írtam. Csak azt, hogy nagyon nem vágod az itteni helyzetet - ahogy ezt most is sikeresen bebizonyítottad.

2018. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

" Mert mi mindig is itt laktunk. Nem mi költöztünk, a határ változott. Mi kitartunk és megvárjuk, amíg újra változni fog."


14es válaszoló kollégád írására reagáltam.

2018. nov. 2. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!