Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akármilyen...

Miért van az, hogy akármilyen kérdést írok ki, mindig én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A GYK válaszolói így vélekednek. Persze nem kötelező elfogadni a válaszokat.
2018. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom. De tényleg így megy, hogy mindegy mi a válasz, csak bizonyítsák hogy a kérdező hülye.
2018. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem az, hogy hibás vagy, de konkrétan magad ellen cselekszel, teljesen ellehetetleníted azt, amit szeretnél elérni.
2018. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Azért vannak itt kérdezők, akikről süt az ostobaság és az önsorsrontás, az ilyeneknek nem lehet normális tanácsot adni.. Ha linkelnél egy példát egy ilyen kérdésedről, akkor könnyen kiderülne, hogy veled van-e a gond, vagy csak megtalált egy pár troll, akik rajtuk vezetik le a napi frusztrációt, mert ilyenből is van bőven.
2018. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*rajtad vezetik le
2018. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy alapvető pszichológiai jelenség. Onnantól hogy valaki kérdez, azzal ő maga alacsonyítja magát, lejjebb szintre helyezkedik a válaszolótól. Ez az életben is így működik, személyes beszélgetések keretében is. Ha valaki kérdez, azzal elismeri hogy nem tud valamit, arra buzdítja a másik félt, hogy ő okosabb és ezzel a lehetőséggel az emberek zöme vissza is él.

Próbáld csak ki, merd csak megkérdezni bárkitől is a való életben, hogy ő hogyan készíti a babfőzeléket. Nem csak arra fogsz választ kapni, hogy ő habarja -e vagy rántja-e, hanem azt is megfogod tudni hogy hogyan kell begyújtani a gáztűzhelyt.

2018. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Onnantól hogy valaki kérdez, azzal ő maga alacsonyítja magát, lejjebb szintre helyezkedik a válaszolótól. "


Te férfi vagy? Mert állítólag a ti szokásotok, hogy inkább beledöglötök, de akkor se fordultok pl. orvoshoz/kértek tanácsot senkitől. Mert akkor innen fúj a szél. Azt hiszitek, hogy aki segítséget kér, az alacsonyítja magát.

Jó nagy egós baromság, az biztos. Aki kioktatja a másikat, na, az tényleg alacsonyítja magát, de a segítséget kérő biztos nem.

2018. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, rosszul fogalmazol, vagy rossz oldalról közelíted meg a problémáidat.

Észrevettem már párszor, hogy volt egy kérdés, az összes válaszoló a kérdezőt szidta, stb., aztán pár héttel, hónappal később más tett fel egy nagyon hasonló kérdést, csak kicsit másabb stílusban és egyből mindenki neki adott igazat..

Velem is megesett már, hogy kiírtam egy kérdést egy rokonomról, hogy idegesít a viselkedése és pl. megemlítettem, hogy mindig az én fésűmet használja és undorítónak tartom ezt, már csak azért is, mert mindig hót zsíros a haja és összefaggyúzza a fésümet, aztán én is azzal fésülöm meg a frissen mosott hajam...Erre kb. vérszemet kapott mindenki és el lettem küldve a halál kékeres ...ra, hogy milyen egy finnyás hülye 3.14csa vagyok, mi van, ha egy fésűt használunk??? :D Míg más kérdéseknél szinte mindenki azt írja, hogy ő micsoda steril körülmények között él, naponta cserélgeti a törülközőjét is, még egy farmert se vesznek fel 2 egymást követő napon..

Szóval szerintem sokan csak örülnek, ha beleköthetnek valakibe.

2018. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6. voltam.

Kedves 7-es. Megkérdezed hogy férfi vagyok -e, de mielőtt megvárnád a választ el is döntötted, hogy az vagyok. Nő vagyok. :-)

A mondatom pedig talán nem volt érthetően megfogalmazva. Nem maga a kérdező személy alacsonyítja le magát tudatosan, hanem a válaszoló érzi azt hogy fölénybe került. A kérdező akaratán kívül helyezi magát egy alsóbb szintű kategóriába azzal hogy felmerte vállalni "tudatlanságát", a válaszoló pedig előítéletekkel élve, bizonytalannak titulálja az illetőt más dolgokban is. Ez így nem helyes ahogy sok ember kezeli, mert intelligens emberek legtöbbje úgy vallja, kérdezni nem szégyen. Ha valaki visszaél egy kérdező ember bizalmával, az nem intelligens. Egy kulturált csevejnél például kifejezetten imponáló és pozitív, ha valamelyik fél kérdez, visszakérdez, elvégre nem várható el, hogy mindenki mindenben képben legyen.

Végezetül pedig tegye a szívére a kezét az, aki nem kérdezett még soha életében butaságot, amit aztán megbánt. Nem itt a gyk-n, hanem a való életben.

2018. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néha az a benyomásom, minden mindegy, csak ellent lehessen mondani a kérdezőnek.

Konkrétan láttam olyan eseteket, hogy kérdés: "A"? Kérdező lehurrogva: buta és életképtelen vagy, amiért nem tudod, hogy "B". Következő kérdés: "B"? Buta vagy és életképtelen, amiért nem tudod, hogy "A".



A másik...


Itt nagyon sok a "tökéletes" ember, vagy legalábbis annak akarja magát beállítani.

Mindig erős, mindig pozitív, sohasem fél, mindig jó döntéseket hoz, sohasem sír, sohasem gyászol, szereti az embereket, hipertürelmes stb

2018. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!