Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Narcisztikus jellemvonasokon...

Narcisztikus jellemvonasokon hogyan valtoztassak?

Figyelt kérdés

Sosem bantottam masokat, azt elore leszogeznem. Van egy resze a szemelyisegemnek amit utalok es nem akarok igy elni. Elszigetel masoktol es orokke csak az almok bolygojan tart, varva a csodat, mert felek lepni. Ha lepek is, csak bizonyitaskeppen magammal szemben. Ez az enxhe narcizmusom. Lenyegeben az van, h okosabbnak gondolom magam masoknal, neha felsobbrendusegi erzesem van azzal szemben akivel beszelgetek es jokepunek hiszem magam. Ha egy lany mellett megyek el akkor mindig varom, h nezzen (persze nem szoktak, atlagosan nezek ki). Ezen kivul meg ugy erzem, h intelligenciammal sok mindent el tudok erni es sok mindenbe jobb vagyok az atlagnal csak az eszem miatt. Ha valakivel beszelgetek akkor le akarom nyugozni, ha ez nem jon ossze az kicsit piszkal bent. Na most ez abbol taplalkozik, h marha nagy onbizalomhianyom van. Az emberekkel nem merek beszelni, kepet se merek magamrol kitenni es felvallalni is nehezemre esik magam (regen ez siman ment, csak valaki ebbe is elvette az onbizalmam). Nehez elfogadnom, h atlagos vagyok. Ugy erzem, h kihozhatok magambol tobbet is. Persze voltak idoszakos megerositeseim, h eltudom erni a celjaim, de ebbe oszinten egyreszt nem hiszek, masreszt a sok megerositestol se valtozott az onbizalmam ilyen teren. Mindig ki voltam kozositve es egyedul voltam a csaladban us hagyva, szoval rmiatt e

lehet. Tudok bocsanatotkerni es elfogadom, ha hibaztam, de ez mostanaba kezd atalakulni. Azt se tudom elfogadni, ha valami nem megy nekem es mindent egyedul akarok megoldani, mert csak rn tudom jol. Pedig nem. Faj ezt beismerni, nagyon. Felek atadni a gyeplot masnak, de amugy meg kivanom, h vegre ne akarjak iranyitani. Masokat nem szoktam es hanyingerem van a manipulalastol es minden egyeb ilyen szartol. Elegge empatikus vagxok, eddig az empatiam ami visszafogta ezt a narcisztikus reszem. Irigy se vagyok, mert ugy erzem, h eltudom erni amiket akarok. Nem utalom magam, pedig kene, mas utalna magat az en szitumba. Neha rlotor az onutalat, akkor helyet adok neki, mert az nem fals erzes legalabb. Hogyan szabaduljak meg az egomtol es merjem elfogadni, h hibazhatok, tevedhetek, lehetek valamibe tossz es atlagos? Hogxan talaljam meg amibe jo vagyok es lassam meg a jot magamba? Mert az emberekkel valo kommunikacio soran felek, h utalni fogjak a szemelyisegem es igazabol azt is keveslem amit elertem az eletbe. Oke, ennek megvan az oka, de megis. Sok mindenbol kimaradtam es kb az egom miatt es a felelmem miatt nem tudok masokhoz kapcsolodni. Felek, ezert kell magam nagyibbnak latnom. Hogyan nezzek szembe magammal? Biztos depresszios lennek, de ujra akarom magam epiteni, h olyan erteteket talaljak magamba amik masok szerint is azok. Van remeny, mert be tudom ismerni, ha hibaztam, de ez csak tosszabb lesz idovel, ha most nem lepek. Elore is bocsi, ha hosszu lett. Meg annyi, h sokszor nezegetem magam a tukorbe, egyszer tetszik amit latok egyszereg nem. De nem tudom elfogadni, ha nem tokeletest latok benne. Amikbe meg kapaszkodok es amikre bekepzelt vagyok azok meg olyanok amiket meg evekkel ezelott mondtak nekem dicseret.



2018. nov. 1. 17:17
 1/4 A kérdező kommentje:
sajnos az is van, h nehez lesz elfogadnom tanacsokat mert eddig amikor tanacsot kertem mar tudtam mit akarok es vegulis azt fogadtam meg amit en jonak gondoltam. de most mivel valtoztatni akarok, kiprobalom majd oket
2018. nov. 1. 17:21
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Ez minden,csak nem nárcisztikusság.

Az meg amúgy is van minden emberben,egy egészséges szinten.

2018. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban van a megoldás. Találj olyan embereket, akik észreveszik a pozitìv tulajdonságokat benned, emellett èrtékelik azt, aki vagy. Így nem kell a múltból előkaparnod a dìcséreteket. Szerintem nem az egód szigetel el másoktól...
2018. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek olyan nagyon kamaszos gondolatok és érzések.

Hidd el, sokan éreznek hasonlókat, ha nem is mindet egyszerre.

Amit tehetsz, hogy ne foglalkozz annyit önmagaddal.Ne figyeld mindig saját magadat.Kösd le az idődet, gondolataidat mással, ami hasznos.

Másrészt törődj inkább másokkal, aki rászorul.

Keress olyanokat, akik kedvelnek, és velük legyél.

2018. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!