Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az erdélyiek többsége sunyi...

Az erdélyiek többsége sunyi pénzéhes átverős népség, vagy csak nekem voltak mindig rossz tapasztalataim velük?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tapasztaltam ilyet.
2018. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom, hogy a többségük milyen, de nekem hasonló tapasztalataim vannak velük.

Sok erdélyivel dolgoztam már együtt. Nem állítom, hogy mind ilyen és mind szándékosan átver, de tényleg eléggé pénzéhesek. Pénzügyekben nagyon törtetőnek és fukarnak ismertem meg őket. Ettől független el voltam velük, de elég lenézően állnak sokszor (ok nélkül is) az anyaországiakhoz, mintha ők különbek lennének nálunk. Ezt sokszor nem is rejtik véka alá, elvárják a különleges bánásmódot, miközben ők gúnyneveket aggatnak ránk. Azt tapasztaltam, hogy ők igazán csak egymás közt barátkoznak, csak egymásnak akarnak igazán jót.

2018. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

A mai világban már mindenki ilyen az egész világon.

:D

2018. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
A keresztanyám erdélyi. Nagyon bőkezű és becsületes. Nem gondolom, hogy pénzéhes lenne. Nekem is rengeteg ajándékot vett kiskorom óta, és adakozni is szokott. Pedig egyébként egyáltalán nem dúsgazdag, pedagógusként dolgozik állami iskolában. A szüleit is ismerem, ők is nagyon kedvesek mindketten.
2018. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Egyet tudok érteni az utolsóval.. de attól, hogy te néhány erdélyinél tapasztaltál ilyet ne hidd, hogy mindegyik olyan.. ez olyan mintha kellene, hogy pl segits vmiben egy külföldinek de ő azt mondja, hogy ne mert magyar vagy.. én amikor erdélyben voltam nem tapasztaltam..
2018. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Erdélyi vagyok, Erdélyben élek.


Tahók mindenhol vannak, köztünk is, de az ittenieket nem így jellemezném.


Sőt, inkább az ellenkezője.

2018. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha azt nézed hogy a 98%-uk a fideszre szavazott, akkor igen, kijelenthetjük hogy nagyon sunyi népség.
2018. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Na 7-eske...

Megérkezett egy Kádársirató.

2018. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Persze 7-es. 98% a minek?
2018. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy én látom, a turistákat átverik,lehuzzák,hazudoznak ahol lehet.

Ennek több oka van,ebbe most nem megyek bele. Én erdélyből származom és sokszor szégyellem magam mikor látom,hogy mik mennek.

Egymással szemben szerintem rendesebbek mint pl az anyaországiakkal szemben, vagy az anyaországiak egymással szemben.

Csak egy egyszerü példát mondjak: Magyarországon mindig átvertek az autoszerelők,lehúztak a benzinkutasok stb nem csak engem,hanem szinte minden ismerősömet...ilyenről erdélyben én ritkán hallok.

2018. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!