Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges dolog a vadászat és...

Beteges dolog a vadászat és állatok szórakozásból való megölése?

Figyelt kérdés

Részletezném a kivételeket amelyekre NEM vonatkozik a kérdésem:


1. hivatásos vadászok akiknek munkájuk a vadállomány számának kezelése


2. megélhetési célból való vadászat( pl. Alaszkában élsz a vadonban stb.)


3. otthoni állattartás és vágás élelmezési célból


Akikre a kérdésem vonatkozik azok az emberek akik nem azért vadásznak mert ez a munkájuk és nem azért mert így szereznek élelmet, hanem egészen egyszerűen a szórakozásuk tárgya a védekezésre képtelen állatok megölése.


A legtöbb hobbi vadász ebbe a kategóriába tartozik szerintem.És gyakori hogy ezek az emberek szórakozásból kutyákat is megölnek az erre vonatkozó vadásztörvényre hivatkozva.


A betegesség csúcsa amikor a saját kiskorú gyerekeiket is elviszik ezekre a gyilkosságokra és bevonják őket.


Mivel ma már nem vadászattal szerzünk élelmet így az ebben való részvétel nem magyarázható azzal hogy de hát ez az ősi emberi túlélési mód,mert senki nem hal éhen ha soha nem öl állatokat az erdőben.


Egy vadásztársaság videójában a szervező mondta hogy amikor az ügyfeleik lelövik az állatot akkor utána van hogy 15-20 percet is ott ülnek a lelőtt állat mellett és simogatják az állatot van akik sírnak, kimeredet szemmel bámulnak réveteg tekintettel.


EZ NAGYON BETEG!!!!!!!!!



2018. nov. 5. 10:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

Ők nem vegánok!

Szemellenzős méregzöldek!

2018. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Én szemrebbenés nélkül meg fogok ölni állatokat amint a túlélésem függ majd tőle.
2018. nov. 5. 14:24
 23/35 anonim ***** válasza:
91%

Akkor kérdező hozzád egy kérdés:

Szerinted mi jobb program egy 10 éves kissrácnak?

A) Apával elmenni vásárolni egy fácánt az InterSparba, 2-3 óra rámegy az autózásra, vásárlásra, közben stressz, hogy dugó van a városban, 3 kört kell menni a parkolóban, mire találnak helyet, pénztárnál is nagy a sor...

B) Falun hajnalban kimenni a ház mögötti rétre apjával és a vizslájukkal, meglőni a fácánt, ami a kutyának is nagy boldogság (megkapja a belsőségeket), ezzel is 2-3 óra megy el.


(én írtam, hogy soha nem voltam vadászaton sem)

2018. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Egyébként vadászatokat is szervezek, bár egy teljesen új változatban az a neve hogy: "light hunting"
2018. nov. 5. 14:26
 25/35 A kérdező kommentje:

# 23


Szerintem az 1-es pont a jobb. A lényege az én kérdésfelvetésemnek az hogy állatok pusztán szórakozásból való megölése nem oké. A nem szórakozásból való levágást meg végezze az akinek ez a munkája.

2018. nov. 5. 14:31
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Tök vicces, amikor leírod érthetően, érvekkel alátámasztva az álláspontodat az általad felvetett témával kapcsolatban, és olyan válaszokat kapsz, hogy rossz a szövegértésed, mert nem fogadod el ellenérvként azt, hogy az öncélú, szükségtelen lelövése az állatnak csak kis részét teszi ki a vadászatnak :D


Egyébként nem tudom felfogni, mi a sportértéke egy olyan vadászatnak, ahol nincs veszélynek kitéve az illető – az állat ritkán lő vissza. Ezek az emberek szerintem csak szeretnek puskával játszani.


Nekem meg nem megy a néma, értő olvasás, tudom :D

2018. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Sok mongolidióta van, szerintem érthetően leírtam, hogy a vadászat nem (csak) a lövésről szól.
2018. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
8%
#27 Ezzel szerintem elismerted, hogy az állatok indokolatlan lelövése is része a vadászatnak, melyről a kérdés szól. Egyébként szereted a hatalmat, mellyel a ravasz meghúzása itat át?
2018. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
Gyűlölöm a hobbivadászokat, a társadalom egyik legundorítóbb csoportjának tartom őket. Az én szememben nem ember az, aki kedvtelésből öl és még büszkélkedik is vele. Attól is rosszul vagyok, hogy mennyire védik magukat és egymást. Az itt válaszolók nagy részének szokás szerint nem sikerült megértenie, hogy nem arról a vadászatról van most szó, amikor lelőjük a fácánt és megfőzzük ebédre, hanem például azokról a szubhumánokról, akik befizetnek egy oroszlánvadászatra és vigyorogva pózolnak a leszedált, majd biztonságos távolból lelőtt állattal; vagy azokról a "hivatásosokról", akik figyelmeztetés és indok nélkül kilövik mellőled a kutyádat az erdőben, mert másra már nem áll fel nekik. Lehetne lövöldözni céltáblára vagy konzervdobozokra, de nem, nekik élő célpont kell, hogy érezhessék, hogy ők mekkora tökös legények, mekkora hatalmuk van élet és halál felett. Erre a viselkedésre nincs mentség. A gyerekekkel pedig minőségi időt kell együtt tölteni, a "gyere, fiam, megtanítalak nyulat lőni" helyett lehet játszani, kirándulni, szerelni, építeni valamit, vagy egyszerűen csak csendben tanulmányozni az erdő élővilágát anélkül, hogy bármilyen állatot megölnénk közben.
2018. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"hanem például azokról a szubhumánokról, akik befizetnek egy oroszlánvadászatra és vigyorogva pózolnak a leszedált, majd biztonságos távolból lelőtt állattal"

Szerintem érthetően leírtam, hogy az ilyen nem VADÁSZ, hanem maximum csak LÖVÉSZ.

És a vadászok sem szeretik az ilyeneket.

De az afrikai vadászatnak is megvan a szükséges velejárója. Ezek az emberek irdatlan pénzt fizetnek ezért. Ha nem orvvadászként teszik ezt akkor a hely vadgazdálkodás az idős már a faj fenntartására veszélyes egyedeket löveti ki, a befolyt pénzt pedig visszaforgatják. Persze nehéz ezt megérteni, elfogadni.

2018. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!