Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen lusta?

Miért vagyok ilyen lusta?

Figyelt kérdés
Évek óta mindent halogatok, havi szinten keresek célokat, amik az első napban felvillanyoznak, utána semlegessé válnak, és már nincs kedvem tenni a dolgomat érte. Semmi nem köt le, egy fa ember vagyok. Sokat rágódom a jövőmön és tudom hogy ha igy folytatom, akkor semmi nem lesz belőlem és ez bánt. De mégse teszek érte semmit. Szó szerint undorodom az első lépéstől. Régebben volt úgy hogy csináltam egy adott dolgot 1 hétig, és addig tartott. :) Tehát a kitartásom se ér egy forintot se. Ha teszem azt azt mondom hogy holnap nekiállok kiolvasni egy könyvet, akkor egy jó érzés kezd engem elönteni, hogy végre belekezdek. De másnapra semmi erőm nincs kinyitni azt a rohadt könyvet, mert tudom hogy most neki kell álljak olvasni... ez igy most wtf. Általában túl sokat vállalok be, és azt akarom hogy egyik napról hirtelen a másikra megváltozzak. Ez lehet a gond?

2018. nov. 5. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudom a választ, de sok a közös bennünk... Kivéve a könyvet, azt előveszem és addig le nem teszem, amíg el nem olvasom, a legkönnyebb tevékenységem, még aludni is nehezebb...


Az egyik napról a másikra változás vágyát nem tudom rossznak tekinteni önmagában... Csak irreális, úgyhogy ha nem sikerül, nehogy magadba zuhanj. Én extrém optimista vagyok, képes vagyok évekig csődtömeg lenni és még mindig elhiszem, hogy másnaptól minden jobb lesz.


Annyit tudok mondani, hogy ne gondolkodj, hogy van-e kedved belekezdeni vagy tovább csinálni, csak kezd el. Nekem onnantól szinte mindig jóval könnyebb a dolog, az elkezdés, a megszokott lusta, langyos dagonyázásból kikászálódás a nehéz, főleg, ha rá akarom magam venni. Egyszerűen csak csinálni kell, mint a Nike szlogenje. Nyisd ki, fogd meg, nyisd meg (megfelelő aláhúzandó) és csináld :D S ha mégis elment ez a nap, hét, hónap, év is, ne add fel.

De ha valamivel motiválni tudod, bizonyára az is jó, nekem képes lelkesedést okozni, de cselekvést ritkán.

2018. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd fel egy papírra a céljaid és ragaszd ki a faladra, így minden nap látod. Ha elhatározod aznap, hogy megteszel valamit, akkor ne azt mondd, hogy majd holnap, ha tudod, hogy úgyse lesz belőle semmi, hanem akkor igenis állj neki. Csak elkezdeni nehéz, de utána a hasznodra válik a dolog. Amúgy, ha nekem ilyen érzéseim vannak, én általában el szoktam menni futni, hogy kiszellőztessem a fejem. Illetve csinálhatsz olyat, hogy lefekvés előtt minden nap elmondasz magadban 5 dolgot, amiért mondjuk büszke lehetsz magadra aznap, és ez is előre hajthat, mert így minden napra kell csinálnod olyat, amit elmondhatsz majd este. Igazából szerintem a válaszolók nem fognak tudni nagyon segíteni, mert ebben a helyzetben magadat kell legyőznöd és igenis rá kell kényszeríteni magad a dolgokra, másként nem fog menni. Ne az legyen a mottód hogy majd holnap, mert a holnapból mindig csak holnap lesz. Élj a mának, cselekedj a pillanatnak és akkor nem leszel egy "lusta fasz". Mondom, csak elkezdeni nehéz, de egy idő után, ha ezeket csinálod, már sima liba lesz. Hajrá! :)
2018. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van ez, mert a célok, amiket kitűzöl, nem igazán a sajátjaid. Nem lehetséges, hogy a környezeted meg a társadalom elvárásait akarod teljesíteni, és azért vallasz kudarcot? Nem lehet, hogy még nem találtad meg azt, ami igazán leköt, és boldoggá tesz?
2018. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgyan ez van velem is, köszi ,hogy kiírtad ezt a kérdést.

Szomorú ,hogy ilyen retardak vagyunk.

2018. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármit akarsz a szokásoddá tenni, csak 21 napig kell csinálnod. Természetesen minden ami alacsonyrendű az könnyű, ami felsőbbrendű az nehéz, ezért könnyebb lustának lenni, mint szorgalmasnak.


És nem nyifogni kell, gondolkodás nélkül megteszed, amit elhatároztál. 21 nap húzos lesz, de utána a lélegzeteddé válik.


Észre kell venned a disznót, minden emberben van egy lusta disznó, aki nyifog, és kifogásokat keres. Ne hagyd magad!!!

2018. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem csak te vagy az.
2018. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy sablonos válasznak tűnik, de keress fel egy pszichológust. Remek feladatokat tud adni, amivel felderítitek közösen, hogy mi zajlik benned, mi az, ami passzol hozzád igazán, és a miértjét is meg tudja fejteni, hogy hogyan alakult ki benned, hogy ilyen vagy, mint amilyen vagy. Hidd el, sokat segít :)
2018. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, különösen ha tanulásról van szó de még egy jó könyv esetében is eluralkodik rajtam a lustaság, hiába érdekel a történet. Sokszor próbáltam már tudatosan tenni ellene, de egyelőre még nem sikerült.
2018. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, majd igyekszem őket megfogadni. Mindenkinek ment a zöld kéz, pacsi. Felirtam a teendőimet. Akkor ma belevetem magam egy-két hasznos dologba.
2018. nov. 6. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon tehetséges vagyok egy dologban/szakmában, mégis rettentő lusta vagyok, lettem és nem csinálom.

Voltak olyan hetek, munkanélküli voltam, és két hét alatt boltba csak kétszer mentem le, egész nap a gép előtt ültem, játszottam vagy még azt sem csak feküdtem.

Lehet összefügg ezzel, hogy rengeteget készültem, dolgoztam valamiért kisebb, fiatalabb koromban, és aztán csak pofára estem, nem hozta meg a gyümölcsét.

Nem lehet, hogy nálad is ez játszik közre, nem sok sikerélmény ért az életedben és ezért van?

2018. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!