Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jellemeznétek magatokat...

Hogyan jellemeznétek magatokat INTJ személyiségtípusok?

Figyelt kérdés

Kétszer is kitöltöttem a tesztet, ami azt állapította meg, hogy INTJ személyiségtípusba tartozom.


Igazából azért találtam érdekesnek, mert én inkább művészi beállítottságú vagyok, legalábbis úgy tudtam, de lehet én értettem félre a jellemzést.


2018. nov. 10. 09:47
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
72%

INTJ vagyok

Egyetemi oktató.

Oké szakács

Közepesen jó költő. Bár a verseim realizmus hatása erősen látszik.

Meglepően jó horgász, de nem szeretem a halat.

Versenyszellem minden mennyiségben.

Szexista, rasszista, konzervatív.

Túrázó.

Állítólag vicces.

Messiás komplexus

Teremtés függő(versek, szoftverek, művészeti """értékek""")


Gyerekkorom meghatározó eleme volt Rodney Mckay a Csillagkapu Atlantiszból, nagyon hasonló nekem is a személyiségem.

2018. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

Annak a bizonyos divat-tesztnek semmi értelme. Semmiféle szakmai állásfoglalást nem olvastam pszichológusok részéről, hogy releváns lenne e divat-teszt.

Kategorizál embereket a teszt pár kérdés alapján, bármiféle szakmai alapok nélkül.

Neten lehet bármit írni, hogy "kimindenki" ismeri el a tesztet...

2018. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
mi a nyavaja az az INTJ? :DD Komolyan nemlehet magyarul leirni hogy gyáva vagy unalmas vagy a tökömtudja milyen vagy?:D
2018. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ennek komoly tudományos háttere van, nem csak egy újabb "divat-teszt"


Lásd Myers–Briggs-típuselmélet: [link]


Az, hogy nem tudod hogy miről van szó, az csak a saját tájékozatlanságodra vall, a helyedben csendben maradtam volna.

2018. nov. 10. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy tudományos pszichológiai teszt.te vagy tájékozatlan,ha azt hiszed,hogy csak divazteszt.
2018. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Még a MMPI se ad pontos képet 560 kérdéssel akkokr majd egy ilyen szakmaiatlan teszt. :-)

Tudom miről van szó, melyik tesztről, mert olvastam.

Nem győzött meg.

80 kérdés nem fog semmit eldönteni, csak ostoba kategorizálást tesz lehetővé, nem túl tudományos alapokon.

Ha tényleg az alapján nyugszik amit írnak róla akkor is csak valami kivonat lehet.

2018. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Klinikai szakpszichológussal beszéltem e tesztről és ő is megerősítette, hogy semmi értelme.
2018. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Amikor vki azt mondja, hogy "komoly tudományos" és belinkeli a Wikipédia-t 😂


Amúgy ez sokkal komplikáltabb dolog, mint amit bármely netes oldalon "megoldasz" mint 16personalities v egyeben. Van egy hatalmas táblázat, tele kifejezésekkel, onnan kell kiválasztani ami rád illik vagy fordítva. Vannak ennek a "kitöltési" formáknak is elnevezésük. A kiértékülésük bonyolult. Maga ezeknek a betüösszetételeknek is megvan a maga sorrendje, a betűknek önmagában lehet több jelentése, és nem önálló személyiség struktúra, hanem belevonja az introvertált és extrovertált sémát is. További alrendszerei vannak a kategorizálásnak és különböző kulcsszavaknak (pl Intuitív) több jelentősége van, azaz a dichotómia alrendszerbe tartozik. Na és ez még tovább van bonyolítva a "small groups"-szal, amihez a Delta Quadra, Humanitárius, IJ vérméséklet stb... kvalifikációs jegyek tartoznak. Na és ezek a netes tesztek szeretnek belevonni más kevésbé ismert modelleket/teóriákat mint a szocionikát (ez szintén bevon más elméleteket.) Meg nem hiába nem lehet megvenni sehol se (vagy nagyon drágán) fullos pszichológiai teszteket, akárcsak a mindenki által ismert Rorschach-tesztet.


Röviden ez olyan mint ha összehasonlítanánk a szimbólumokra épített bulvár asztrológiát és a valódi asztrológiát (amit nem lehetne, mert számtalan nézet van, és sok csak a házakkal és fényszögekkel dolgozik, kihagyva maga az állatövi jegyeket), ami még annó rendes tudományágnak felelt meg, és a mai pszichológiának a gyökere lényegében. Csak ezt sokan elfelejtik.


A másik az, kezdő lépésnek jó az önismeret útjának megkezdéséhez, de durván kategorizál, ami viszont fejlettebb individuumot gátol és hátráltat a továbbiakban. Szóval ez az mbti még korlátozottabb mint az asztrológiai irányzatok, magyarán: nem vehetsz fel több különböző személyiség jegyet (nem lehetsz INFP és INTJ egyszerre vagy más életszakaszban). Na igen, és mi van ha olyan baleset ér, hogy nincs meg az az öntudat, ami azelőtt megvolt? Szinte 0-ról indulsz? Esetleg vmi trauma ért... Erre önmagában nem tud választ adni, esetleg csak a szocionika mivel Freud tevékenységeit is alapul veszi, viszont ez egy nagyon kiforratlan modell még.

2018. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén INTJ vagyok, egy olyan INTJ, aki nem érti, hogy a magukat pszichológiai lángelmének tartó emberek mégis hogyan nem képesek értelmezni egy egyszerű kérdés tartalmát, és felfogni, hogy a kérdés nem arra irányult, hogy a MBTI meg a hozzá járuló jungi funkciók mennyire hitelesek, vagy nem hitelesek. Nem hiába mondta Stephen King... tele van a világ hülyékkel, akik kezüket-lábukat törik, hogy megmutassák, milyen okosak :D

Az MBTI-típus veled születik, és megmarad. Annak a függvényében, hogy milyen hatások érnek, milyen életszakaszban vagy, egyes funkcióid erősödhetnek, gyengülhetnek. Pl. van olyan INTJ ismerősöm, aki hozzám képest nagyon társaságszerető és érzelmes - sokszor gúnyolódok is rajta emiatt - , de attól vita szituációban azonnal kibuknak az INTJ észjárás jellegzetességei. Ami meg a traumát illeti... az se írja át a típust. Nekem is van, annyi eredménye volt, hogy az introvertált érzelmi funkcióm (Fi) gyengült, az extrovertált logikám (Te) pedig durván felerősödött, de ezek a dolgok előtte is megvoltak, csak máshogy vevődtek észre. Ezen kívül sok, magát a témában jártasnak hívő, az elméletet degradáló személy elfelejti, hogy itt személyiségTÍPUSOKRÓL van szó, nem komplett személyiségről. Megmutatnak bizonyos részleteket, bizonyos mechanizmusokat, de nem fednek le egy teljes személyt, nem minden INTJ egyforma, nem minden ESFP egyforma. Típuson belül ezer és egy mentalitású, értékrendű ember lehet.


A művészi beállítottságot meg az ajánlott szakmákat ne vedd alapul, mert az erre mutató leírások sztereotipikusak. Én világéletemben utáltam matekot, mégis az INTJ-khez kötik abból a bagatell asszociációs láncból, hogy INTJ = okos = okos = reál tárgyak = matek. Az MBTI inkább azt mutatja meg, hogy az agyad egyes részei introvertáltak vagy extrovertáltak, és hogy ezeket milyen sorrend/gyakoriság szerint használod. Inkább egyfajta gondolkozási mechanizmust jelenít meg, nem konkrét véleményeket és viselkedésmintákat, bár a sok megfigyelés mutathat bizonyos jellegzetességeket.

Tehát speciel lehet egy INTJ is író meg egy INFP is, csak az INFP mondjuk úgy közelíti meg az írást, hogy "segíteni akar másoknak azzal, hogy hozzájuttatja őket egy élményhez, hogy közvetít egy üzenetet a világ felé", az INTJ író meg úgy tekint erre, mint egy művészien megkomponált taktikai játszmára.


Én:

- racionális

- taktikus gondolkozású

- célorientált

- nyers

- tervező

- szituációtól függően kevésbé/jobban arrogáns

- emberkerülő

- független

- határozott

- kontrollmániás

- maximalista

- türelmetlen

- kimért

- érzelmi analfabéta

- kreatív

2018. dec. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, és azt a jellemzésemnél lehagytam, hogy;

- mindenféle tradíciót megvetek, teljességgel haladó szellemiségű vagyok, bárminemű előítélettől tüzet okádok - elvégre teljességgel irracionális, hogy valakinek a személyiségét meghatározza a nemi identitása, a bőrszíne, a neme, a származása vagy az öltözködési stílusa.

- szeretek vitázni

- utálom a felszínességet és a butaságot

2018. dec. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!