Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt sokan miért nem tudják?

Ezt sokan miért nem tudják?

Figyelt kérdés

Ha kialakul benned egy probléma akkor a probléma környezetében kialakul a megoldás is. Ha a figyelmedet a probléma köti le képtelen vagy új szemszögből szemlélődni de amint elvonod a figyelmedet a tárgyról, ismét lehetőséged adódik új szemlélet kialakítására és a probléma megoldására.


Kicsit hülyén fogalmaztam.



2018. nov. 11. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ennek semmi értelme. Attól hogy a legtöbb problémára lehet megoldást találni, még semmi korreláció nincs a probléma és a megoldás között. Eleve vannak problémák amikkel nem lehet mit kezdeni, legfeljebb elfogadni hogy nincs mit tenni. Például valaki egy balesetben elveszíti a szemét, megtanulhat együtt élni az új helyzettel, de megoldani nem fogja tudni az ember, hogy ugyanúgy lásson, mint korábban.
2018. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem is az ilyen jellegű problémákra gondolok hanem amik csak szerintem hatalmas bajok de pl mások meg könnyedén megoldják.
2018. nov. 11. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyetértek Kérdezővel :) Sok ember problémáit meghallgattam már és a legtöbb kívülről jelentéktelen kis hülyeség volt, míg a "gazdájának" maga a pokol. Tök egyszerűen meg lehetett volna oldani őket, de nem, az ember annyira elveszett bennük - vagy annyira lusta volt -, hogy egyszerűen csak átadta magát a tehetetlenségnek és kész. Ilyen állapotban ráadásul az emberek 80%-a csak megsértődik, ha te megadod nekik a választ.


Ilyen neves eset volt pl., egy ismerőscsaj hisztije, aki mindenkinek meg akart felelni, így megállás nélkül vigyorgott mindenkire, mint egy rossz Barbie-baba. Amikor belefáradt, sápítozni kezdett, hogy miért nem veszik észre, hogy neki problémái vannak. Esküszöm, ahogy valaki a közelébe ment, már automatikusan szétfolyt a fején az álvigyor. Biztosan mindenki más volt a hülye, hogy nem feltételezték, hogy ő az öngyilkosság határán van, ahogy fogalmazott volt. Sőt, biztosan nehéz lett volna megoldani a problémát :)


Másik ismerősöm nem értette, hogy miért traktálják mindig egyedül őt túlórával, amikor ő volt az egyetlen, aki inkább lemondta a programjait, de sosem mondott nemet. Egyetlen alkalommal sem. Akkor sem, ha valójában nem akart menni. Nem múlt rajta semmi egyébként :D

2018. nov. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
Old már meg nekem valamelyik np problémát
2018. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez nem így működik.
2018. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki egy betegséggel születik, akkor mi a helyzet?
2018. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"nem is az ilyen jellegű problémákra gondolok hanem amik csak szerintem hatalmas bajok de pl mások meg könnyedén megoldják."
2018. nov. 11. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!