Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélkeznek sokan előre?...

Miért ítélkeznek sokan előre? Miért hiszik azt, hogy ők jobban tudják?

Figyelt kérdés

Tinédzser koromban számtalanszor a fejemhez vágták, hogy mit akarok én saját lakást/házat, amikor a saját szobámat sem tudom rendben tartani, meg semmit nem segítek otthon. Az senkit nem érdekelt, hogy azért nem csináltam semmit, mert nem szerettem otthon lenni, nem volt jó ott lakni, nem szerettem más szabályai szerint csinálni a dolgokat. Ha a magam feje után mentem, úgy meg nem volt jó, azt senki nem értékelte. Hát, inkább nem csináltam semmit, hiszen nem volt beleszólásom, így inkább csak túlélni igyekeztem. Azóta bőven felnőtt vagyok, rendben van a lakás, ahol élek, megoldom, amit meg kell, önálló ember vagyok. Viszont társasházban lakunk közös kerttel, amiben egy ideig csinálgattam ezt-azt, de hasonló okok miatt teljesen elment tőle a kedvem, mint amiért régen sem segítettem a ház körül a szüleimnek. Szomszédnak persze kicsúszik a száján, hogy mit akarunk mi kertes házba költözni, amikor itt se csinálunk már semmit a kertben. Miért kell ezt? Én nem pattogok azon, hogy egy túlzsúfolt szar az egész, amiben semmi rendszer, senki semmit nem beszél meg, ha ültetsz valamit, azt lehet, hogy más feltúrja és mást ültet a helyére. Így minek? Mi nem is igazán használjuk a kertet, akkor minek gürizzek benne? Nincs leosztva, hogy lakásonként csinálni kéne benne valamit. Ha így lenne, szó nélkül megcsinálnám a részem.

De miért okoskodnak így egyesek? Mire jó ez? Ettől lesz jobb napjuk?


2018. nov. 17. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt kellene megoldanod, hogy ezek a károgók ne keltsenek rossz érzéseket benned, ne figyelj rájuk. Ezek egyfajta kéretlen beleszólási próbálkozások a másik életébe, anélkül, hogy ismerne, leszól... :-(

Egész életemben én is az ilyen rosszindulatúak véleményére figyeltem, nekik próbáltam megfelelni és soha-soha nem sikerült és nem is fog sikerülni soha az életben.

Ezeket az embereket nem érdeklik a motivációid, saját kellemetlen érzéseiket ilyen rosszindulatú megjegyzésekkel vezetik le.

Rosszindulatú megjegyzéseknek azért hívom ezeket, mert a másik embert megbántja lelkileg, el tudja venni kedvét, önbecsülését rontja.

2018. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közös lónak túros a háta. Vagyis ha valaki a szüleivel él vagy társasházban, a közös tulajdonnak ezek a hátrányai. Átéltem én is hasonlókat a szülői házban és városi társasházban. Aztán mikor megörököltem a falu széli szülői házat a másfél hektáros kerttel, mindenkinek tátva maradt a szája amiért egy szál gazt sem látott a nagy területen. Csak szépen gondozott gazdaságot. Hogy miért? Mert egyedül az enyém és örömmel tartom rendben. Nem szól bele senki az életembe. Pedig amíg tisztázatlan volt a tulajdonosi joga annak a háznak és legalább két tulajdonosa és több pofamestere volt, borzalmasan nézett ki, horrorfilmet lehetett volna ott forgatni.
2018. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Leginkább munkahelyeken éltem át hasonlókat amiket leírtál. A munkatársaim csodálkozni szoktak miért nem érdekel a munka meg a cég sorsa. Hát mert a haszna nem az enyém, ahogy a tulajdonjoga sem. Még csak nem is nyugati volt a bér. A legjobban akkor sírták el magukat amikor jó eredményű diplomával csak biztonsági őr voltam hajlandó lenni a hazai bérekért. Az is csak olyan hogy akkor ébredtem fel az alvásból amikor már a fotelt is ki akarták lopni alólam a dolgozók a gyárból, mert már csak az volt mozdítható. Aztán ahogy a 2. válaszban is írtam, enyém lett a szülői ház és olyan szépen gondozott gazdaságot hoztam ott létre hogy ha idegen téved oda minig azt kérdi hogy német tulajdonosa van-e. Nem, dehogy német, magyar. Mi magyarok is vagyunk arra képesek mint a németek, sőt akár többre is. Ha nem pofáznának bele életünkbe megmondóemberek, meg mindenkit hagynának a saját tulajdonában kibontakozni és nem tekintenének bennünk mások profitját termelő vagy fizető haszonállatnak. Ilyen "eccerű" az ország felvirágzásának titka.


Arra akarok kilyukadni hogy lehet hogy ha egy trópusi paradicsomban lenne egy szomszéd- és rezsimentes tanyád, azt luxus színvonalon tartanád karban. Mert az a tiéd, nem termeled vagy fizeted mások profitját és bele sem pofázik senki az életedbe. De ugyanezt mondjuk a zsúfolt fővárosban nem vagy hajlandó kivitelezni. Mert még a levegő büdösítésével is beleszól ezernyi ember az életedbe. Nem véletlen az hogy például ezen az Ásó-kapa-kamera sorozaton a fiatal pár "sikítozva" menekül a fővárosból egy eldugott székely faluba, és nem pedig onnan a fővárosba:

Ásó Kapa Kamera 1.

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo

2018. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az apróbetűs részt mert hosszú. Bocsi. :/

Az ítélkezés szokás és semmivel sem másabb, mint a körömrágás, de mivel rengetegen csinálják így ez a "normális". Mindig az a normális amit a "kerítésen belül" többen csinálnak, mint nem csinálnak. Nem tudják sajnos, hogy mennyi mennyi dologtól lehetőségről és örömtől fosztják meg magukat az ítélkezéssel.

Rengeteg formája van de nem mind veszélytelen. Olyan hülyeségekből alapján alkotni ítéletet, mint első benyomás, na az egyenesen balesetveszélyes.

2018. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!