Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pozitív gondolkodás belülről...

A pozitív gondolkodás belülről jön, vagy ez tanulható és hozzáállás kérdése?

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek belülről jön. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy már gyerekkorában ilyen környezet vette körül, tehát neki a pozitivitás a default beállítása.


És vannak olyan emberek is természetesen, akik megtanulták a pozitív gondolkodást. Ez több évnyi tudatos önnevelést igényel.


Miért kérdezed?

2018. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanulni is lehet de ha megnézed a kisgyerekeket rá fogsz jönni, hogy természetes és felnőtt korra már elnyomott dolog. Én soha nem tiszteletem a tömeg igazát ilyen téren ezért nem is tudták kiirtani belőlem.
2018. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Belülről is fakadhat, tanulható is. Hozzáállás kérdése, hogy látod a világot. Mindennek nézd a jó oldalát, ne csak a szarra fókuszálj. Hozd ki magadból a legjobbat. A dopamin háztartásnak stabilnak kell lennie ehhez. Edz, egyél egészségesen, tölts időt azokkal akiket szeretsz. De a mozgás az egyik legfontosabb az egész rendszerben.
2018. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 User-Agent ***** válasza:
100%
Akik olyan környezetben nőttek fel náluk természetes, másrészt tanulható tudatos gondolkodással.
2018. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a környezetében van ilyen ember, és nem elvakult irányzatú ezenfajta gondolkodása, akkor lehetséges.
2018. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, aki eleve ilyen beállítottságú, így született. Sokak szerint tanulható is. Igaziból nem tudom, hogy egy alapvetően melankolikus, depresszióra hajlamos ember optimistává válhat-e. Személy szerint nem láttam még rá példát.
2018. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Én melankólikus voltam, depressziós.
2018. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!