Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehet az aki úgy érzi,...

Mit tehet az aki úgy érzi, hogy többé nincs ereje küzdeni? Mit tegyen az aki azt érzi kibújik belőle valami ami rossz?

Figyelt kérdés

Egy gyors sztori:


Nehéz, magányos gyerekkor, iskolai nehézségek, satöbbi, csúnya sztori de elmúlt.


Eljutott az egyetemig, és karriert akart építeni. De bukás bukást követett, érezte Ő mindig, hogy bénább, és ennek nyomatékot is adott az egyetem, a gyakornokság. Már nem hisz benne, hogy sikerül, ráadásul nem tud koncentrálni sem, mert széles az érdeklődési köre.


Az anyagiak gúzsba kötik.


Emellett, a barátait elhagyta/elmarta, egyedül kellett lennie. Szüleinek nem tud megbocsátani, rájött, hogy tévedett: nincs túl mindenen. Kétbalkezes ezért pedig az egész világ vegzálja, legalábbis így érzi magát.


Azt érzi napról napra jobban, hogy ezen a gonosz világon nem bírja tovább, ha nem lesz valami váratlan. Ebben a gonosz közösségben megőrül lassan. Megfullad az emberektől, mintha mind azt akarnák, hogy megőrüljön teljesen. Nem tudja melyik jobb: egyedül, megkeseredve, utálva mindenkit vagy nem egyesül hanem együtt ezzel a romlott emberiséggel. Érzi, hogy kibújik belőle valami amiről eddig azt hitte nincs ott: odabent talán egy szörnyeteg lakik.(?) Ez a sok szégyenletes érzés amiről azt hitte már nincsenek most könyörtelenül jönnek fel, ha nem engedi megfullad, belehal. Szóval vagy kibújik belőle a féreg vagy valamilyen módon beledöglik.



Szóval: aki ezt érzi ahogy összenyomják a falak, az mit tegyen? Van megoldás?



2018. nov. 19. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Mintha én írtam volna ezt a kérdést.Mit csináljunk?Sajnos újra kell kezdenünk mindent.Nagyon nehéz lesz,de egy új életet kell építeni.Hátra hagyni a múltat.Sok szenvedéssel és türelemmel meg lehet csinálni.Nincs más választás.Bízni kell,hogy jön még valami sorsfordító.Nem kell sok.Csak 1 dolog,ami értelmet ad az életünknek.
2018. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Te közösítetted ki saját magad. Nem tűnt fel?
2018. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mansour ***** válasza:

Nekem gyakran eszembe jutnak az Utas és holdvilág utolsó mondatai:

"Életben kell maradni. Élni fog ő is, mint a patkányok a romok közt. De mégis élni. És ha az ember él, akkor még mindig történhetik valami."

2018. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen kortárs-segítő klub, alapítvány vagy bármilyen közösséget érdemes lenne felkeresni (ha vannak ilyenek).
2018. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik hogy egy olyan emberről van szó aki ezidáig jobbára sodródott az eseményekkel és eddig nem igazán vette a kezébe a sorsának irányítását viszont most megvan benne a késztetés hogy ezt megtegye. Ezt azért érzi rossznak mert ez egy eddig ismeretlen erejű motivációként készül felszínre kerülni. Csak saját jó célra kell ezt felhasználni. A széles érdeklődési kör jó. Ki kell választani a legéletképesebb területet amihez ért is és arra koncentrálni és vállalkozást építeni. Akkor javul az anyagi helyzete és akkor már változtathat akár a lekóhelyén is. Elköltözhet egy pozitvabb környezetbe.
2018. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam 10+ évvel ezelőtt. Sajnos a rossz gyermekkor rányomja a bélyegét a felnőtt életre is. Elsősorban magadnak kell megbocsájtanod, és elengedned a magaddal szemben támasztott magas követelményeket. Különben tényleg belepusztulsz.

Inkább értékeld azt, hogy még mindig életben vagy, és az ilyen rossz körülmények ellenére is még talpon vagy. Szeresd egy kicsit magadat is. Ha muszáj, hagyd ott az egyetemet egy időre, ha nem megy. Ne pazarold el az állami féléveidet! Amikor később rájössz, mit szeretnél valóban, már nem lesz pénzed tanulni. Szóval, engedd kicsit lazábbra a gyeplőt. Végezz el valamilyen ingyenes képzést, és keress munkát. Az segít helyreállítani az önértékelésed. A körülményeket nem ismerem, csak vaktában adtam némi tanácsot, de remélem, tudtam valamit segíteni.

2018. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy manapság mindenki csak diplomával tudja elképzelni az életet. Pedig egyre több szakma kel versenyre a felsőfokú végzettség keresetével.

Kérdezőnek külön baja, hogy nem tud megbocsátani a szüleinek. Sokszor valóban nem könnyű, de sokat segít a helyzeten, ha mégis megtörténik.

2018. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!