Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszon-, harmincévesek: ti...

Huszon-, harmincévesek: ti tényleg visszasírjátok az iskoláséveiteket?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen azt hallgatom, hogy milyen jó volt kölyöknek lenni, meg vannak zsenik, akik azzal "vigasztalnak" egy-egy elkeseredett tizenévest, hogy majd ha felnőtt lesz, akkor visszasírja...

A huszas éveim közepén azt mondom, hogy a világ minden kincséért se változtatnám magam vissza tizenévessé. Pedig jó osztályom volt, jókat hülyültünk, és ja, jó lenne szerdán inni, aztán csütörtökön szundítani nulladik órán, de ezzel ki is fújt. Akivel akarom, tartom a kapcsolatot, a rengeteg megaláztatás a tanároktól, a házi feladat, a kolesz, meg az, hogy a szülők döntenek mindenről, az a hátam közepére se kell. Van egy munkám, amit szeretek csinálni, oké, hogy túlórázni kell, de mikor lehúztam a 8-10-12 órát, akkor vége, nem kell még otthon bíbelődnöm azzal, hogy mire gondolt a költő (és állítom, hogy túlórával együtt több szabadidőm van, mint gimiben volt, pedig nem jártam 28 féle különórára, csak igyekeztem jól tanulni, elég maximalista vagyok). Kapok érte pénzt, amit be kell osztani egy hónapra, lakbért fizetni, kaját venni, igyekezni félretenni lakásra, megfőzni, kitakarítani... slussz. Komolyan emiatt picsog mindenki? Ha nem tetszik a munka, vagy szekálnak, akkor felmondok és keresek másikat, mint ahogy már meg is tettem párszor pályakezdőként. Ha akarok, továbbtanulok (amit megtettem, és valószínű fogok is még), olyan dolgot, ami érdekel, és nem azt, hogy melyik glükózmolekula hogy néz ki.

Érdekel, hogy csak én tartom-e sokkal jobbnak, könnyebbnek a "nagybetűs életet", vagy vannak sorstársaim.


2018. nov. 21. 00:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták anno, hogy vissza fogom sírni ezeket az éveket, ehhez képest egyetlen percig sem tettem. Megváltás volt számomra az önállósodás, az első pár év volt csak nehéz, de még az is jobb volt, mint a sulis éveim.
2018. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Hmm. Igen is, meg nem is. Nekem most 31 évesen is vannak olyan álmaim, hogy töri témazáró lesz, és semmit nem tudok. De vannak olyan álmaim, hogy a balatonlellei nyári táborban vagyunk, amit imádtam.


Mondjuk én nem voltam ilyen ivós-bulis gyerek, inkább otthonülős, gépezős. De nekem a suli sokkal nagyobb stressz volt. Mások osztották be az időmet, nem volt pénzem. Korán kellett kelni, nem voltam szabad. És mondom, nekem a szabadság a dolgokban való "nem résztvevést" jelenti. Mondhatok nemet akárkinek, ahogy mindig akartam. Nem kell kikönyörögni, hogy hadd ne menjek gólyatáborba meg szülinapi bulikba.


Felnőtt vagyok, én így szabadabb vagyok, mint gyerekként. Nem utáltam gyereknek lenni, csak folyamat stresszben voltam.

2018. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Felnőttként nem rossz, hogy mások osztják be az időnket (vagy a körűlmények), korán kell kelni, nincs pénzünk, folyamatosan stresszben vagyunk?
2018. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Felnőttként nem rossz, hogy mások osztják be az időnket (vagy a körűlmények), korán kell kelni, nincs pénzünk, folyamatosan stresszben vagyunk?"

A magad nevében beszélj kérlek. Rengeteget tanultam azért, hogy olyan munkahelyem legyen (és lett is!), ahol én osztom be az időmet, szeretem csinálni a munkám, ami egyben az egyik hobbim is, van pénzem és nem stresszelek. A gyerekkorom pedig maga volt a pokol, miért sírnám vissza?

2018. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Te is, kérlek, a magad nevében beszélj, én is és ismerősi körömben sokan rengeteget tanultunk és mégis az igát húzzuk.
2018. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

#13, Gyerekkent nem ez volt inkabb?

Szulok osztottak be az idodet, koran keltel a suli miatt.

Viszont felnottkent dolgozom, igy van penzem, a streszt meg csak masok hisztijeibol ismerem.

2018. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Korábban kelek, mint gimi alatt (bár reggeli ember vagyok, nem ez a legnagyobb gond), nem voltak szigorúak az őseim, cserében most munka, elintéznivalók, házimunka, önképzés, sport a neve annak, ami beosztja helyettem az időmet
2018. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja, és konkrétan zsebpénzből és hogy eltartottak, több pézem volt, akkor féltre tudtam tenni és lehettek új ruháim, most nem.
2018. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Felnőttként nem rossz, hogy mások osztják be az időnket (vagy a körűlmények), korán kell kelni, nincs pénzünk, folyamatosan stresszben vagyunk?"


Én osztom be az időmet, nem kell korán kelnem, van pénzem, nem vagyok stresszben.


Saját tapasztalatokat várt a kérdező. Nekem felnőttként jobb. Ez nem jelenti azt, hogy objektíven felnőttnek lenni jobb. Nekem igen.

2018. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A munkahely határozza meg, hánykor keljünk.

Egyébként én inkább kelek korán, csak hadd végezzek is korán.

2018. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!