Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vált ki a félelem a...

Miért vált ki a félelem a másik emberből agressziót?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy idézettel szeretném kifejteni...:

"Háromféle ember van ezen a világon. Birkák, farkasok és juhászkutyák. Néhányan szeretnék azt hinni, hogy nem létezik gonoszság. És ha találkoznak vele, nem tudják megvédeni magukat tőle. Ők a birkák. Vannak a ragadozók, akik erőszakkal kerekednek felül a gyengéken. Ők a farkasok. És végül vannak azok, akik készek erőszakot alkalmazni, de csak azért, hogy megvédjék a nyájat. Az ő dolguk az, hogy megküzdjenek a farkasokkal. Ők a juhászkutyák."

A farkas megérzi az áldozat félelmét és így kerekedik végül felül rajta.

Ösztönös viselkedés.

2018. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de tényleg igy van. :S
2018. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A farkasokon át kell menni Maus tankkal.
2018. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert saját magában is a félelem érzetét kelti fel.És aki ezzel nem tud mit kezdeni,az a másikra projektálja a "levezetést" agresszió formájában.
2018. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én az emberire gondoltam.

Én nem így működött, de sokan igen.

2018. nov. 24. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan a kérdést. Úgy érti a kérdező, hogy van 2 ember és az egyik félni kezd (nem a másik embertől, hanem csak úgy), akkor ez a másikból agressziót vált ki ??
2018. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mert az egyik fél felülkerekedik a másikon, pont azért, mert az első egyén fél, így a másik - ha nincs megfelelő önkontrollja -, akkor ezt megérzi, és túldominálja mind önmagát, mind a másikat.
2018. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De. A másik embertől.
2018. nov. 24. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Minden esetben nem, ember típus. A fogorvos sem bánt senkit, pedig igen kevés gyermek/felnött nem fél a fogászati ellátástól.


Inkább a nem fél vált(hat) ki agressziót, pl. amikor a kocsmában iszik egy sőrt két negyvenkilós nehézfiú.

2018. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezért nem azt írtam hogy mindenki, hanem hogy sokan. :) Belőlem pl. lelkiismeretfurdalást vált ki, nem agressziót. De sokakban agressziót, és nem értem miért.
2018. nov. 24. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!