Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az 1900-as évek elején vagy...

Az 1900-as évek elején vagy azelőtt élő emberek bőrébe Ti is nehezebben bújtok gondolatban?

Figyelt kérdés

Nézek régi képeket a családról, kb 1934-ből is van, azelőttről is, azutánról is.


Pl próbálom elképzelni, ahogy a nagypapám egyetemistaként xy városban az utcákon mászkál, ahol én is gyakran megfordulok,a haverjaival lóg, a nagymamámnak udvarol, közben otthon a faluban az édesanyja mulat a fia bolondságain, de büszke rá, neveli a gyerekeit, vezeti a háztartást és a férjével szeretik egymást - de nagyon nehezen bírom ezt így képzeletben magam elé hozni és mindent fejete-fehérben látok, pedig próbálom látni a színeket is, hogy gondolatban teljes képet kapjak.


Veletek is ez van?


28 éves vagyok



2018. nov. 24. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon sokat kérem a nagyszüleimet, szüleimet, rokonaimat, hogy neséljenek a régi időkről és ne nahy vonalakban, hanem részletesen.
2018. nov. 24. 14:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvass Móriczot, Babitsot, Kosztolányit oszt hátha kiszínesedik!
2018. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is fekete-fehérben látom az ilyen vagy efféle fantáziáimat. Ennek szerintem a média az oka. A régi filmek fekete-fehérek, így szerintem az elméd összekapcsolja a két dolgot. Meg hát gondolj bele... egy emlékben én először a színeket felejtem el. Emlékszem a történetre, de arra hogy sütött-e a nap, vagy milyen színű ruha volt rajtam vagy máson... az tök homály...


A Retroshock-ban hallottam egyszer, hogy a színeket csak 1940-es évek után tették mindenki számára elérhetővé, addig csak a katonaság számára volt hozzáférhető :D

2018. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg. Sokszor gondolkozom azon különböző korokban, főleg kritikus időszakokban (háború, forradalom, stb.) mit tettem volna. Így egyben jobban felkészülhetek a következő krachra.
2018. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is 28 vagyok és kései gyerek, az egyik nagyim 1912-ben született és élt élete végéig ebben a vidéki kisvárosban, végig velünk haláláig. én örülök valamilyen szinten hogy nem akkor születtem, szerintem nem bírtam volna idegekkel magamat ismerve. nem volt apja mert háborúba ment, megszületett, beütött az első vh. utána gazdasági válság, utána a második vh, utána a kommunizmus sötét dolgai, '56-os dolgok, utána egy rendszerváltás megint más világforma...annyi mindent megélt és mégis mindig küzdött, dolgozott, nem volt nagyravágyó. mesélt kiskori dolgait, milyen lehetett olyanokat megélni hogy kisgyerekként ha nagyritkán megláttál egy kocsit futsz utána a többi gyerekkel hogy automobil automobil! utolsó idejében pedig kinéz az ablakon és azt látja hogy percenként húz el egy hipermodern járgány... sokszor én is félek hogy a technikai fejlettséggel mikor vesztem el a kapcsolatot ebben a felgyorsuló világban. -állítólag a mostani fiataloknak még nehezebb is lesz az alkalmazkodás
2018. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én totál depressziósnak képzelem el az egészet ,ha belegondolok...
2018. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én annyira szívesen éltem volna az 1900-as évek elején. A háborúk miatt nem éltem volna, viszont szerintem erkölcsösebbek voltak az emberek, nem volt ennyi pedofil meg hasonlók. Szerintem akkor még simán túléltek "mindent". Ha most lenne valami simán rengetegen éheznének, mert egy állatot sem tudnak levágni, a gombákat, növényeket meg kb egyáltalán nem ismerik már sajnos az emberek ( igaz télen nincs gomba meg hasonlók). A régi emberek annyi mindent tudtak amit mi már sajnos egyáltalán nem, vagy csak alig. Szerintem az akkori egyszerű emberek "okosabbak" voltak mint a mostani hétköznapi emberek.
2018. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem akarlak utolsó elkeseríteni, de hidd el hogy ugyanúgy minden korban megvoltak az erkölcstelen emberek csak nem derült ki aannyira a világ felé, szóval akár még több uis lehetett mint manapság
2018. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!