Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartja a társadalom...

Miért tartja a társadalom életben a nem életrevaló embereket?

Figyelt kérdés
Mindenkinek jobb lenne szerintem, a nem életrevaló embereknek is.

2018. nov. 24. 14:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az olyanokra gondol, akiknek komolyabb egészségügyi bajuk van, például hallottam olyanról, aki a műanyagra allergiás, de olyanról is, aki a csapvízre (ez egy személyes ismerős), elég nehéz így az életük, de hát születésük előtt nem tudhattak róla, hogy ez lesz, de ha tudták volna is a szüleiknek joguk lett volna őket megtartani.
2018. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sincs életben tartani pl. a súlyos fogyatékossággal születőket, akik nem is tudnak magukról, még wc-re se tudnak kimenni egyedül és folyamatos ellátásra szorulnak. A környékünkön is lakik egy házaspár ilyen gyerekkel és őszintén szólva sajnálom őket, hogy ilyen gyerekük lett és nap, mint nap eszükbe juthat, mi történik a gyerekkel, ha ők nem lesznek. Mondjuk nem tudom, ő mennyire visszamaradott, lehet, fel se fogná, hogy már nincsenek többé a szülei..

Az idős, vagy balesetet szenvedett emberek mások szerintem, mert ők nem úgy születtek, hogy teljesen életképtelenek voltak, vannak szeretteik, csináltak hasznos dolgokat, stb. Viszont egy súlyos fogyatékossággal élő már eleve úgy születik meg, hogy erre van úgymond ítélve, hogy senkinek nem ad semmit, csak elvesz, élete végéig csak kiszolgálják, gondoskodnak róla. Szerintem nekik is az lenne a legjobb, ha abban a billanatban, ahogy megszületnek, elaltatnák őket.

2018. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

A halálbüntetést eltörölték hazánkban. Akasztás volt, azóta nincs kereslet a hóhérokra. Franciaországban lefejezés volt, ott több módszer volt az ember megölésére. A spártaiak csak a mélybe vetették a csecsemőt. USA-ban villamos szék volt hosszú ideig, mára egy különleges injektcióval végeznek ki.



Szóval lehet sokba kerül a társadalomnak az életrevalótlanok ellátása a börtönben/bolondok házában, de most ez a törvény, tartsd be ne bánts senkit.



Eutanázia sincs, csak egy állantak jár.

2018. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Többen félreétették itt a kérdésemet. Magamat is eléggé életképtelennek tartom, ezért tettem fel a kérdést.
2018. nov. 24. 20:50
 15/24 A kérdező kommentje:

"Vagy ennyi erővel ezen oldal felhasználói sem éppen életre valók, hiszen család, barátok, értékes szabadidő töltés helyett itt töltjük az időnket értelmetlen kérdéseket feltéve és megválaszolva."


Ez nem feltétlenül jelenti azt. Nem mindenki akar mindig minden percben emberek között lenni, de attól még lehetnek életrevalók.

2018. nov. 24. 20:55
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem feltétlenül jelenti azt. Nem mindenki akar mindig minden percben emberek között lenni, de attól még lehetnek életrevalók."

Akkor definiáld már mit jelent életrevalónak lenni.

Úgy tűnik neked sincs rá ötleted, és csak feleslegesen siránkozol.


Küldenék videót, amiben elmagyarázzák nagyon jól hogyan kellene egy férfinak erősnek és életképesnek lenni a mai társadalomban, de gondolom felesleges lenne.

Szóval: https://www.youtube.com/watch?v=40_TTr2pyEo

Ez majd segít.

2018. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Küldenék videót, amiben elmagyarázzák nagyon jól hogyan kellene egy férfinak erősnek és életképesnek lenni a mai társadalomban, de gondolom felesleges lenne."


Ez érdekesen hangzik, még ha nem is feltétlenül értenék együtt vele.

2018. nov. 24. 21:41
 18/24 A kérdező kommentje:
*egyet
2018. nov. 24. 21:44
 19/24 A kérdező kommentje:

"Szerintem olyanokra gondol akik soha nem lesznek képesek az önellátásra. Háát elég nehéz helyzet"


"Szerintem az olyanokra gondol, akiknek komolyabb egészségügyi bajuk van, például hallottam olyanról, aki a műanyagra allergiás, de olyanról is, aki a csapvízre (ez egy személyes ismerős), elég nehéz így az életük, de hát születésük előtt nem tudhattak róla, hogy ez lesz, de ha tudták volna is a szüleiknek joguk lett volna őket megtartani."


Igen, ezekre az emberekre gondoltam.

2018. nov. 24. 21:51
 20/24 A kérdező kommentje:

"Eutanázia sincs, csak egy állantak jár."


Jobb helyeken nem. Amúgy szerintem amelyik országban lehetséges lenne megoldani, kellene erre lehetősége legyen az embereknek (igen, sajnos történhetnének visszaélések): [link]

2018. nov. 24. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!