Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartja a társadalom...

Miért tartja a társadalom életben a nem életrevaló embereket?

Figyelt kérdés
Mindenkinek jobb lenne szerintem, a nem életrevaló embereknek is.

2018. nov. 24. 14:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
42%

A sok felháborodó, ha tudja a választ az alapkérdésre legyen szíves megosztani.

Az alkérdés mellékes. Szerintem helyzete válogatja, hogy kinek mi lenne jó. Vannak helyzetek, amikor az ember vágyhat az eutanáziára. Nem véletlen, hogy napirenden lévő kérdés folyamatosan.

Szóval tessék érveket mondani a kérdéssel kapcsolatban.

Az nem érv, hogy én hogy viszonyulnék a gyermekemhez... A kérdés nem a szülőről szól, hanem a társadalomról.

Az lehet érv, hogy a szülő támogatást vár a közösségtől nehézségei leküzdésére. Ezt viszont lehet úgy is szemlélni, hogy az az ő személyes érdeke (vágya) és első ránézésre a közösségnek nem érdeke.

Az nem természetes, hogy a közösség a tagjainak személyes érdeketi előbbre helyezi a közösségi érdeknél.

Tehát az alapkérdést úgy is fel lehet tenni, hogy miként találjuk meg a határvonalat az egyéni és a közösségi érdek között.

Ezen kívül persze az életképtelenk fentartása mellett szóló érvek szólhatnak arról, hogy az egyén érdeke áttételesen miként válik a közösség javára.

... na ezeket tessék magyarázni, mert az alapkérdés jogos!

2018. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, szerinted mi tesz minket civilizált emberré?

Részben az, hogy segítjük az elesetteket, a gyengéket és a betegeket. Nem hagyjuk hogy meghaljanak, könnyítünk a fájdalmaikon. Nézz be egy kórházba, és kérdezd meg ezt az egyik ápolótól aki éppen egy mozgásképtelen hölgyet próbál megetetni. Ez is felemel minket kissé - foglalkozunk a többi emberrel, egy társadalom vagyunk. Segítjük a másikat, meggyógyítjuk őket, lelki támaszt nyújtunk ha kell.

Egyébként meg ki dönti ezt el, hogy valaki nem életre való-e? Környezetfüggő, egy oroszlánnal ellentétben pár nap alatt kicsinálnád magad az afrikai síkságon, egyszerüen képtelen lennél túlélni. Mint bármelyik másik ember. Továbbá...ki dönti el hogy életben tartsuk ezeket az embereket? A lelkiismeretem, meg az, hogy én többé a tükörbe se tudnék nézni, ha tudnám hogy az én beleegyezésemmel vagy jelenlétemben likvidálnak egy nem életképesnek bélyegzett embert. Honnan tudod, ki dönti ezt el, kinek van joga ilyesmit tenni? Lehet hogy te életképtelennek tartod, de a háta mögött egy egész élet boldogsága, öröme és szenvedése van, otthon meg várják őt vissza sok szeretettel...

Az embereket ne tárgyiasítsd! Borzalmas, hogy valaki ilyet gondol.

2018. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%
Valakit a saját szülei vagy családja nevel/tesz nem életrevalóvá,akkor ne tartsák tovább életben szerencsétlent?:D
2018. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#22 Hol? Sehol. Nagy ívben tojnak rá. Na végre rólam egy kérdés haha. Jó kérdés. Kérdezd az orvosokat.
2020. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!