Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha néha rám tör...

Mit csináljak ha néha rám tör ilyen "mini depresszió" és még a szüleim is veszekednek ilyenkor velem?

Figyelt kérdés

19 vagyok. Mindig is egy nyomorult lúzer voltam akit könnyen el lehet nyomni ha akarnak. Utóbbi években kicsit megváltoztam és nincs ez. De mégis,annyi rossz,annyi megalázó dolog volt már az életemben,hogy keresve is nehéz lenne még egy ilyen szerencsétlent találni. Ha ez nem lenne elég,szerelem téren is nagyot kellett csalódjak. Adott volna erőt és most is adna egy barátnő,de az a csalódás egyszerűen a földbe döngölt,még máig is gyötör.(meg ánblokk az is hogy soha nem volt senkim.) Önbizalmam is 0 ebből is kiderült. Persze most is ráírhatnék..de hát fosok :) Pedig nála elvileg bőven lenne esélyem. Bár kinek kéne ilyen félős és elképzelés nélküli fos? Még ha bejövök is valakinek..

Aztán a tanulás,OKJ-zok,de megutáltam,elfogyott a kedvem ezekhez a gyökér tanárokhoz,hallgatni ahogy belém kötnek mert nem tudok megcsinálni valamit,úgy viselkednek velünk mintha 12 évesek lennénk és csak stresszelek az egészen ahelyett hogy élvezném. Annyi,hogy vannak itt barátok. Munkát keresni meg egy magamfajtának.. Semmiben sem vagyok jó,könnyen kipurcanok,gyenge vagyok,tiszta kétbalkezes vagyok,utálok új közegbe menni,új emberekkel beszélni,mindig elrontok mindent,sokszor leégetem magam,gyomorgörcsöm van minden kis dologtól. Legszívesebben csak aludnék és zenéznék itthon..Míg mások már vezetnek,egyetem,vagy rongyosra keresik magukat. Én pedig annyi dolgot kihagytam az életből,hogy ez is felemészt..hogy az egész egy pazarlás volt és ha lehetne 1db kívánságom az az lenne,hogy visszamehessek évekkel az időben.. Néha pedig ezek miatt rám tör ez az állapot mikor szürke minden és azon is őrlődöm,mi lesz velem később..Ez az állapot kb.2-3 nap után elszokott múlni.

Tartom,teljesen elfojtom magamban a dolgokat,elvagyok a haverokkal,kikapcsolnak a dolgok amiket szeretek,de mikor felgyülemlik a sz..r, előtör és ilyenkor még könnyezek is szégyenszemre. És a szüleim sem értenek meg. Anyám csak veszekszik ilyenkor velem és rángat,ha látja,hogy valami nem oké. Pedig közben legbelül már sírok,felrobbanok és azon gondolkodom,miért élek egyáltalán. Tudom hogy vannak akiknek rosszabb,de én egyszerűen ilyen lettem. Túl aggódok mindent,és engem ez is megtör. Gondolkodtam szakemberen,de nem hiszem,hogy ez MÉG orvosi eset..Vagy ezt döntsétek el ti


2018. dec. 3. 21:17
 1/6 anonim válasza:

Szia. Szerintem az alapbaj az ahigy gondolozol magadról, hagyd abba hogy “fos”-nak, lúzernak stb, hívod magad. Szerintem nem vagy az. Igaz nem ismerlek de minden ember egyedi, tökéletesen van megalkotva. Nem azért fogod jobban érezni magad mert masokhoz hasonlítod magad hanem ha elfogadod h ez vagy te és elkezded szeretni magad. Kelj fel reggelente és kezd az elenkezőjét mondani magadról mint amit érzel.

Nekem ezek segítenek ha ilyen megatív napjaim vannak, illetve a Biblia.

Üdv

2018. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amiről beszélsz, az az énképed, tehát tudsz rajta változtatni. Én is ilyen vagyok, baromi nehéz.

Én is úgy volt, hogy OKJ-val folytatom tovább, de adódott egy lehetőségem, mely által kijöttem külföldre és munkába áltam. Te is megfontolhatnád, ha jól beszélsz egy idegennyelvet.

2018. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán elmehetsz pszichológushoz, hátha segít. Természetesen csodát nem fog tenni de ha már az önértékeléseden segíteni tud, azzal sok minden más problémád is megoldódhat.
2018. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Thx skacok. De az olyanokat hanyagoljuk légyszi amit az első írt,mert az nem mindenkinek segít..

Szerintem a baj ott gyökerezik,hogy nincs senkim. Zavar,hogy rosszabb kinézetűeknek is van..

Sose mutattam ki,de 3-4 éve már nagyon szeretnék egy barinőt. Aki miatt érdemes felkelni,akire bármikor szeretettel gondolhatok,akit megölelhetek satöbbi.. De ha bele estem valakibe,csak még depisebb lettem tőle.. Van ez is akit említettem,ő a tökéletes,vele jól is kijövünk mert ellentétes a személyisége és kiegészítjük egymást,de el lett rontva,van még remény de hát..nem sok. Pedig ő a "depim" 50%-át eltüntetné.

Aztán ez,hogy túlgondolok mindent. Nem tudom 1 haver hogy csinálja,hogy letojik mindent. Nem stresszel sose a sulitól,ha beleköt egy tanár,letojja..Bár én is így csinálhatnék. Pedig hányszor megfogadtam már,hogy mostantól határozottabb leszek,de nem ment,nem tudok rendesen kiállni magamért.

Már előjött nem egyszer ez a tipikus,ágyban maradás és erőtlenség,akarat nélküliség,ami a depinek egy jele. Az ágy az egyetlen hely és el akarok zárkózni mindentől.

Kíváncsi vagyok,mikor múlik el ha el múlik..Legutóbb ilyen "menstruálásom" nyáron volt,de csak 2 napig tartott

2018. dec. 4. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Haver...
2018. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Válaszoló...
2018. dec. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!