Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az milyen hozzáállás, hogy a...

Az milyen hozzáállás, hogy a gyereket nem kell elkényeztetni?

Figyelt kérdés
A saját gyerekemnek mindent megadok amit tudok, a csóróságra nem kell gyereket vállalni.

2018. dec. 6. 10:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az elkényeztetést és az, hogy megadni neki mindent nem ugyanaz. Nekünk is mindent megadtak, még sem lettünk követelőzők, egyszer nem hallottak minket rinyálni a boltba, h már pedig azt vegyék meg és felnőtt létünkre is lettünk annyira céltudatosak, hogy továbbtanultunk és annyit keresünk, hogy nem csak magunknak, de a gyerekeinknek is mindent meg tudjunk adni. Bár a párom szülei ugyanilyen elvet vallottak, hogy az kényeztetésnek számít, hogy minőségi cipő pl., meg is látszik a párom gondolkodásán sajnos
2018. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Előrelátó hozzáállás az egészséges értékrend kialakításához. Majd nézhetsz, ha a gyereked sosem talál rendes munkát, ahol képes lenne megmaradni több évig, mert azt hiszi, hogy neki alanyi jogon minden jár. Egy csomó gyereken látom ezt, hogy nagy mellénnyel beállítanak valahova, hogy ő most jön akkor a nettó háromszázas fizetésért, de csak részmunkaidőben, hogy ne legyen depressziós a sok munkától, és el tudjon menni bulizni. :) A Facebook is tele van a panaszkodó fiatalokkal, akik nem értik, hogy miért nem kellenek senkinek.
2018. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Lehet letámadni hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, de nézzük meg a mai társadalmat, a mai tinik többsége hogy viselkedik? Kiesnek 2essel az iskolapadból, elmennek az első állásinterjúra ahol közlik hogy azonnal 300 ezrest fizetést akarnak, magas pozícióban és nem tudják feldolgozni az elutasítást. Mindezt azért, mert előtte anyuci-apuci mindent a fenekük alá raktak, soha nem tanulták meg mi az a tisztelet, mit jelent végigjárni a ranglétát, küzdeni valamiért, nem tudják mit jelent felelősséget vállalni. Pont az elkényeztetett gyerekekből lesz később életképtelen felnőtt, mert a szülők is meghalnak egyszer, a pénz is előbb utóbb elfogy.


Szerintem minden szülő szeretne megadni a gyerekének mindent, nem akarja hogy hiányt szenvedjen. Ez természetes. De vajon az a helyes hozzáállás ha tényleg mindent megkap amit akar? Ezzel teszel a legjobbat a gyerekednek? Nem pénzzel, ajándéktárgyakkal kell kivívni a gyerek szeretetét.

Ha megveszed amire szüksége van (új ruha mert kinőtte, új táska mert elszakadt, könyvek a szellemi fejlődéshez) az oké. De megvenni a legújabb iphonet, videójátékot vagy bármi amit követel, az már helytelen.

Talán neked nem az. Feltételezem azért akarsz mindent megvenni mert szereted. De gondolj akkor rá, a jövőjére. Milyen ember lesz belőle?


Az meg hogy csóróságra nem kell gyereket vállalni... hát ez... Tény hogy akik tényleg olyan szegénységben élnek, hogy alig tudják fizetni a számlákat, omladozik a házuk, azoknak valóban nem ajánlott egy gyerek. De attól hogy nemtud valaki aranyórát venni a gyereknek, az megse érdemli, nem is szereti? Lehet (sőt szerintem biztos is) hogy egy szerényebb körülmények közt, de helyes elveken felnevelt gyerek többre viszi majd.

2018. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem elkényeztetni egy gyereket nem egyenlő azzal, hogy egyáltalán nem is szereted. Az teljesen természetes, hogy a gyerekedet biztonságban, jólétben és boldogságban akarod tudni és hogy ennek érdekében szinte bármire képes vagy, ez a szülői ösztön. Viszont szülőként az is a feladatod, hogy az a síró újszülött, melyet először az öledbe veszel kb. 20 év múlva egy testileg és mentálisan egészséges, életrevaló, érdekeit érvényesíteni képes önálló emberré váljon. Ez alatt az idő alatt fokozatosan meg kell tanítani, hogy a felnőttek világában semmi sincs ingyen, semmi sem jár alanyi jogon, hanem mindenért keményen meg kell küzdeni.
2018. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
12es: nem láttam a bejegyzésed mikor írtam a hozzászólást. De ezek szerint nem csak én figyeltem meg a fiataloknál ezt a viselkedést
2018. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

Az elkényztetés nem "csóróság" kérdése...

Olyan is el tudja kényeztetni a gyerekét, aki mondjuk anyagilag nem is tehetné meg, aztán meg belehülyül a hitelrészletekbe, amiből megvette az egyszemkincsdrágaságnak a legújabb csúcstelefont, mert a régi már nem menő; vagy a gyereket abszolút nem vonja be soha a házimunkába, mert hát a cucimucika a minden, és 20 éves koráig mos főz takarít rá pénzeli ahogy csak tudja, aztán mikor élhetetlen beképzelt felnőtt lesz belőle másoknak panaszkodik hogy milyen hálátlan a gyerek pedig hát ő mindent megtett érte nem érti...


A nevelés (szeretetteli) szükséges, és hasznos.

A nevelés- és egyéb együtt töltött idő hiányát ajándékokkal, tárgyakkal, pénzzel pótolni nem szerencsés.

Ugyancsak nem szerencsés korlátok nélkül piedesztálra emelni a gyereket, minden szavát lesni és rögtön teljesíteni - borzalmas felnőtt lesz belőle.


Számomra az "elkényeztetés" a fentebbiek valamelyikét jelenti, lehetséges, hogy a kérdező számára persze mást jelent.


Én is szeretem a gyerekem, és persze, hogy van amikor "kényeztetem" - de nem lesz belőle egy túltolt, állandósult állapot.

2018. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%
#15: Nem vagy ezzel egyedül, igen. A pofám leszakad, mikor mesélnek az ismerőseim, kollégáim egy-egy interjú után. Érdekes jövőnek nézünk elébe... :)
2018. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Támogatom ezt a hozzáállást. Egy gyereket nem elkényeztetni kell és a segge alá tolni mindent, hanem a lehetőségekhez mérten megteremteni neki azt a testi, lelki, szellemi fejlődéshez szükséges hátteret, ami ahhoz kell, hogy egészséges lelkületű felnőtt legyen belőle.
2018. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%
megölöd vele az intelligenciáját..csak ennyi..azaz nem tud majd problémákat megoldani
2018. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Önállóságra kell nevelni a gyereket, nem arra, hogy felnőtt korában is rád legyen utalva.
2018. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!