Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar ez az...

Titeket nem zavar ez az általános eladói hozzáállás?

Figyelt kérdés
Bármelyik üzletbe megyek, mindenhol savanyú az eladó, látszik rajtuk, hogy nincs életkedvűk vagy csak simán utálják a munkájukat. Megértem őket, mert eléggé alul vannak fizetve, de néha azért lehetnének legalább kedvesebbek, pl. Ha segítséget kérek tőlük egy adott termékkel kapcsolatban vagy a véleményeküket kérem ki és néha előfordul, hogy nem is ért hozzá, amit csinál. Kezdek ott tartani, hogy már meglepődöm, ha az egyiknek jó a kedve és kifejezetten kedves. Tényleg ennyire sz.r itthon a helyzet?
2018. aug. 11. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

én általában fordítva látom, ahova járok jó a kedvük és vidámak

van akikkel el is szoktam beszélgetni, viccelődni


ahhoz, hogy beüsse az árát, nem kell értenie hozzá

okés, ha egy elektronikai üzletbe mész jó ha tudnak segíteni, de egy vegyes boltba nem fogja tudni melyik krém vagy sajt jó neked

2018. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt utálom, hogy ha nem jó rám a ruha amit felpróbáltam és nincs más méretben, mondom hogy sajnos nem jó, erre pofákat vágnak, flegmák lesznek és nem is köszönnek.
2018. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy könnyebb az ilyen munkát elviselni, ha az ember kedves, figyelmes és nyitott. Engem nem zavar az ilyen viselkedés, csak kényszerem van szólni, hogy amúgy a saját dolgukat nehezítik :D
2018. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld ki, hogy mosolyogva lépsz be, és normálisan, kedvesen köszönsz. Nálam mindig beválik, hidd el.
2018. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem zavar, mert velem általában kedvesek az emberek.

Az eladók is. Nálam az a ritka, ha olyan eladóba botlok, aki nem kedves és segítőkész.

Lehet, hogy te mindig a rossz dolgokat jegyzed meg? Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz egy-egy kis hétköznapi kellemetlenségnek? Mindig mindenben a rosszat veszed észre először?

2018. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Nagy tévedés hogy azért nincs életkedvünk vagy "utáljuk" a munkánkat, mert alul van fizetve (nem tudhatod ki mennyit keres). Szimplán nehéz és rendkívül hálátlan feladat a emberekkel foglalkozni. Sorolhatnám miért.

Másik amit elárulok, kirakjuk az árut és csá. Nagy valószínűséggel semmi többet nem tudunk az adott termékről mint ami rá van írva hisz nem tartanak nekünk kis előadást több százezer dologról. Sohase értettem ilyenkor mit várnak tőlünk. :)

Persze megértem a te álláspontodat is, de a 4 évem alatt még nem találkoztam olyan kollégával aki bírta és jókedvvel csinálta volna ezt az egészet.

2018. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem, mert én rendszeresen talalkozom, kedves, mosolygós eladókkal, ahogy "ahogy "savanyúakkal" is. Éppúgy, mint bárhol máshol. Ehz az ember termeszetétől, hangulatától függ. Én nem varom senkitől, hogy a kedvemért "színészkedjen". Beerem azzal is, ha fogadja a köszönésem és kiszolgál. Ha emelett kedves is, az már csak a "bónusz".
2018. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Végülis lehetséges, hogy előbb veszem észre azt, aki nem jófej, mert ha kedvesen kérem ki valakinek a segítségét akkor nem esik jól, ha valaki tajparaszt. De mivel én is eladó vagyok évek óta, akarva akaratlan figyelem ezt. Tudom, hogy néha vannak az embernek szarabb pillanatai, nem lehet mindig jó pofát vágni mindenhez, nem vagyunk gépek, nekem is néha nehezemre esik de talán azért sikerül mert nekem több múlik rajta, mert tulajdonos is vagyok egyben. Bár ez sem igaz, mert bementem már olyan helyre, ahol a tulajdonos dolgozik és mindig, de ismétlem mindig pofákat vág és kb. sótlanul, egyhangon, tök bunkón végzi a dolgát. Ezt több embertől vissza is hallottam, hogy többnyire ezért nem szeretnek odajárni. Tényleg nem szeretnék túlozni, nem mindenhol van ez, van ahol kifejezetten jó fejek és értik is, amit csinálnak (itt nem a sarki vegyesboltról beszélek, hanem ahol elvárás is azért, teszem azt műszaki boltban.
2018. aug. 12. 07:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Életunt arcokat itt nálam a Tescoban,meg a trafikokban látok.
2018. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem zavar mert én is egy szemét vásárló vagyok és különben is mi vagyunk értük nem fordítva. Tehát teljes alázattal kell vásárolni lesütött fejjel csak a földet bámulva semmi érdeklődés!
2018. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!