Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is, akit nem érdekel...

Van más is, akit nem érdekel a pénz?

Figyelt kérdés

Mármint, csak annyira, hogy legyen miből kifizetni a számlákat, lakbért, kaját, meg valamennyit félretenni.

A ruháimat turiból veszem, a cipőket kínaiból, de kb csak akkor, ha tényleg szükségem van valamire. Nemrég redukáltam a holmijaim mennyiségét nagyjából a felére (eladtam), mert úgy éreztem túl sok jött össze az eltelt 5 év alatt.

Kozmetikumokból csak sajátmárkásat veszek szinte, vagy vmi olcsót (inkább az összetételt nézem).

Egyedül könyveket gyűjtök, de azokból is inkább az antikvár darabokat.

Nem vágyom arra, hogy vagyonokat keressek, csak arra, hogy legyen egy olyan munkám, amihez legalább semlegesen viszonyulok, nem utálom, és ne legyenek komoly anyagi gondjaim, ha dolgozom.


Viszont akárkinek elmondom, mindenki furán néz rám, mert hogy a drága ruha, a drága telefon, kocsi, ezek jó dolgok, ez az, ami igazán motiváló, ezért éri meg felkelni reggelente és dolgozni.


Viszont úgy érzem, ha tényleg vagyonos lennék, akkor sem költenék többet külsőségekre, hanem többet pihennék, utaznék, sportolnék mondjuk.


24l


2018. dec. 13. 08:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A pénz érdekel, a külsőségek viszont nem igazán.
2018. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron vettem egy könyvet, az a címe: "Minimalisták". Arról szól, hogy egy értékesítő srác is belecsömörlik a lóvéhajhászásba, pedig luxuslakásra is telik neki és szép lassan megválik minden felesleges, szükségtelen dologtól. És olyan szintű szabadságra és szellemi autonómiára tesz szert, amit még az extra gazdagok sem tudhatnak magukénak.

Nagyon tanulságos, valahol számomra is szimpatikus és rokonszenves életfilozófia.

Én is minimalista vagyok, ám igényes is. Tehát nincs szükségem kacatokra, nem vásárolok csak azért, mert megtehetem illetve nem járkálok shoppingolni, ám amire valóban szükségem van, azt megveszem, tehát nem vagyok aszkéta.

De a drága és csillivilli dolgok nem érdekelnek, de legyen minőség. Engem a legjobban az tikkaszt lelkikeg, hogy ebben a fogyasztoid beállítottságban örökké mindent cserélgetni kell(ene) ,ert semmi nem tartós, minden avul, tönkremegy.


Más! A pénz bizonyos szinten kell az élethez, de pl az életminőség része a személyes szabadság is. Tehát inkább szabadúszom, picit kevesebbért, mint hogy hétfőtől péntekig 8-16-ig mókuskerekezzek.

Legyen annyi lóvé mindig, ami elegendő. Kész.



Amúgy vannak drága és exclusive dolgok amik vonzanak, de stresszelni értük nincs kedvem.

2018. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Engem sem nagyon érdekel - mert ha pénzem lesz akkor minden esetben problémák történnek velem/körülöttem. (33/F)

Jelenleg dolgozni sem tudok, és elbújva élek egy kis szobában a világ elől.

Sajnos egyáltalán nem tudok a pénzel bánni, ezért nem igazán tehetek mást.

Talán majd egyszer elég bölcs leszek hogy kimehessek a világba, és elérjek ott valamit ami fontos lehet - erre készülök jelenleg, és meditációt gyakorlok.


A pénz szörnyű eszköz - ha az ember nem képes megfelelően használni.

2018. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Engem sem érdekel túlzottan, de azért az olyan jó, mikor nemcsak a megélhetésért dolgozol, hanem mondjuk azért, hogy nyáron elutazhass tengerpartra, vagy segíthetsz olyannak, aki rászorult, vagy meg tudsz venni magadnak valami nagyobb dolgot, esetleg újabb hobbiba kezdhetsz. Ettől érzem, hogy van gyümölcse annak, hogy felkelek minden reggel és dolgozom.
2018. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

engem nem vonz a pénz, az elveimet nem adnám el


én gazdag leszek ezt tudom, mert olyan utat járok, hogy ez a velejárója lesz és már tudom is mire használom azt a pénzt

alapból a terv mások segítése, de közben vagyonosodni is fogok belőle és azt visszatudom forgatni ebbe


de nem kaptam vérszemet, hogy minden a pénz, sőt sok esetben még mások néznek rám furán, ha valamiért nem kérek, vagy nem fogadok el pénzt


elég jól keresek mégis kb havi 120-150-ből elélek, a többit félrerakom

2018. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Engem érdekel, pl nem vagyok hajlandó kínai cipőben járni. Megveszem a márkásat, mert kényelmesebb, tartósabb stb.

Nem halmozom én sem a cuccokat, de szeretem, ha megvan mindenem és az minőségi. Ugyanúgy kocsira is vágyok, nagyon meg tudja könnyíteni a mindennapokat, rengeteg időt lehet spórolni vele. (agglomerációban élek, gyatra tömegközlekedési lehetőségekkel)

De mindenki más, szerintem semmi probléma, ha te inkább többet pihensz vagy inkább utazásra költesz. Mindenki más:D

2018. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha csak a vastagon szedett részre koncentrálok, akkor a válaszom az, hogy addig nem érdekel a pénz, amíg van. Én sem költök feleslegesen, de volt olyan hogy buszjegyre sem volt pénzem, vagy a supershop kártyámról vásároltam le a rajta lévő 2000 Ft-ot, mert másból nem tudtam kaját venni. Elég kínos volt mikor számolnom kellett mit rakok a kosárba.

Szerencsére ilyen ritkán fordul elő, hogy ennyire megszorulok, (egy évben egyszer) de olyankor mindig kicsit letargiába esek.

Olyan értelemben ahogy kifejtetted, úgy engem sem érdekel. Én is turiból öltözködök, fölöslegesnek tartom, hogy a legújabb telefonom legyen, és az sem érdekel hogy öreg suzukival járok. Nekem konkrétan hányingerem van azoktól, akik a külsőségekre mennek. Van pl. egy olyan férfi ismerősöm, aki panelban lakik, de milliós autókat vesz, és a legfontosabb a rongy amit magára aggat de nekem így sem kéne mert belül nem látok semmit. pl. most összejött egy csajjal akit szintén ismerek, ugyanaz a típus szóval össze illenek. Mikor kérdeztem a pasit, hogy és milyen, akkor az volt a jellemzés, hogy "hú, hát szép nagy háza van, meg jó kocsija". Hűha, hát tényleg kiragadta a lényeget. De állítólag főzni nem tud és kupleráj van belül. Szóval az ilyentől hányingerem van.

2018. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mansour ***** válasza:

Én pont ugyanez vagyok, csak én már a könyvgyűjtést is feladtam. :)

Mivel ilyen vagyok, én ezt tartom normálisnak, és csodálkozva nézem az embereket, hogy mennyire meg vannak szédülve...

2018. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mióta van pénzem, azóta nem érdekel a pénz. Viszont nem költök többet, nem veszek fölösleges hülyeségeket.
2018. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én meg rájöttem, hogy bizony kell a pénz.



Szeretnék pszichológushoz járni, nyelvet tanulni úgy, hogy akár tanárral beszélgetek - ezekre jelenleg nincs pénzem.


Szeretnék sportolni, uszodába, kondiba, squash-olni, falat mászni járni.

Ezek is pénzbe kerülnek.



Szeretnék zöldség-gyümölcsöt venni, csirkehúst és az egyéb élelmiszerből se a legolcsóbbat megvenni.



Nő létemre utálok vásárolni, tehát nem halmozom feleslegesen a ruhákat, de egy normális méretű ruhatárra vágyom.

Sőt, szeretnék hajat festetni, lehetőleg fodrásszal, mert nem vagyok elégedett a saját hajszínemmel, beszürkült.



Szeretnék félretenni. Jelenleg erre sincs lehetőségem, pedig fentiek nagy része nem valósul meg vagy ha igen, cafeteriából.



26/N

2018. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!