Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Defektes vagyok vagy miért...

Defektes vagyok vagy miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Középkorú nő vagyok, de tinikorom óta mindig az elesettebb emberekkel voltam (mint társ is). Tiniként hátrányos helyzetű (nem bűnöző!) fiúkkal jöttem össze (családjuk nem volt), később ugyan ez kicsit változott, de pl. életem szerelme is rossz körülmények között nőtt fel, éveket élt téves diagnózis miatt kórházakban, majdnem az utcan kötött ki holott voltak barátai....aztán nehezen de kicsit rendeződött. Mindig magamba zuhantam ha mesélt a dolgokról, hányan belerugtak, megalázták, sírtam, annyira fájt...Lassan 8 hónapja meghalt, úgy érzem sokszor hogy nem élem túl, utána azon agyalok kinek hogy tudnék segíteni. De a szüleim mindig kiborultak tőlem hogy miért veszek több terhet a vállamra mint ami van. Miért vagyok ilyen vajon? "normális" bár szeretetmentes családban nőttem fel... érdekel a pszichológia és szeretnék rájönni miért alakultam ilyenné?
2018. dec. 15. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem defektes vagy henem empata
2018. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nyilván a gyerekkori szeretethiányból adódik,hogy ilyen lettél.

Szerintem arról van szó,hogy átérzed mások baját,hiszen magad is tudod,hogy milyen kitaszítottnak lenni.

Tudod,szerintem szükség van ilyen együtt érző,jó emberekre,mint amilyen te is vagy;főleg egy ilyen világban,ahol az emberek egyre inkább csak magukkal törődnek.

Szóval:Nem vagy defektes,csak empatikusabb,mint az emberek zöme!:)

2018. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én inkabb szenvedek ettől (magamtól), de lehet csak amiatt mert a szüleim pont nem nézik jó szemmel és mindig is cikiztek miatta.
2018. dec. 15. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a kérdés,hogy neked megfelel-e ez?

Szeretsz másokon segíteni,vagy csak egy kényszer ez részedről?

Ha neked azon kívül nem okoz gondot,hogy mit gondolnak róla mások,akkor nem hagyd el a tulajdonságodat,de persze azért nyilván itt is van egy egészséges határ,amin nem jó túlmenni.


Amúgy alapvetően én is olyan vagyok,hogy segítek az elesetteken,és az ilyen emberekkel könnyebben ki tudok alakítani kapcsolatot,és az én gyerekkorom sem volt felhőtlen.Viszont,mivel voltak már egy páran,akik undorító módon visszaéltek a jóindulatommal,ezért ma már óvatosabban jótékonykodok...

2018. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem.kényszer egyáltalán, de zavar hogy lenéznek és emiatt inkabb visszafogom magam, nem csinalom amit amúgy csinálnék. Hiaba vagyok független egyszerűen úgy érzem meg akarok felelni nekik még mindig...
2018. dec. 15. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint bármit is csinálsz,szerintem soha nem fogsz nekik igazán megfelelni,csak még rosszabb lesz neked.

Hagyd,hagy gondoljanak azt,amit akarnak,te pedig éld az életed úgy,ahogy neked jó(főleg,ha ezzel másoknak is jót teszel).

Nagyon remélem,hogy sikerül békességet találnod,és a saját utadat járni,mert értékes ember vagy,több ilyenre lenne szükség!:)

2018. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze,tudom,hogy könnyű okoskodni,de hidd el,csak jót akarok.
2018. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Volt hogy nem beszéltem velük hosszabb ideig...azt nem értem, hogy volt olyan ismerős aki azt mondta hogy a szüleim olyan szeretettel beszéltek rólam, miközben én ezt még soha nemcsak hogy nem hallottam de nem is éreztem felőlük :-( Mindig csak kritizaltak, hogy én mindent rosszul csinálok... kúlönösen az fáj, hogy lenéztek a paromat, nagyon csúnyán bántak vele es gúnyolódtak rajtam hogy segítek neki.
2018. dec. 15. 21:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy mások felé mennyire mást mutattak akkor a szüleid,mint feléd.

Mondjuk igaz,hogy nálam is hasonló volt.Kívülállók azt hitték,hogy egy tök normális család a miénk,közben pedig voltak problémák,csak ezt akkor tudhatta volna meg más,ha közöttünk él.

Én is sok kritikát kaptam,különösen a bátyám részéről;bármit tettem,az soha nem volt jó.

Nem éreztem azt,hogy önmagamért szeretnének,azért,aki vagyok.Így önmagam felé is egyre kritikusabb lettem,ami a fiatalságomat eléggé megkeserítette.


Mindegy,nem akarok itt panaszkodni,mert nem ide tartozik ez most.


Lényeg az,hogy tarts ki,ne hagyd magad elnyomni senki részéről!:)

2018. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!