Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van, hogy az állatoka...

Az miért van, hogy az állatokat tudom sajnálni, de az embereket nem?

Figyelt kérdés

Talán 1-2 (a párom pl.) kivétellel.

De legtöbbször akkor sem, ha én miattam van valakinek problémája. Teljesen nyugodtan tudok olvasni/ beszélni olyan dolgokról ahol egy embert mondjuk megöltek. De ha egy állatról van szó sírógörcsöt is tudok kapni.


2018. dec. 21. 11:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az állatok cukik,az emberek cikik...
2018. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok vele mint te. Természetesen a közeli hozzátartozóimat tudom sajnálni, féltem őket, stb.. de ha egy idegen emberről van szó pont lesz*rom. Ellentétben ha egy "idegen" állattal történik valami baj, nagyon tudom sajnálni :(


Gondolom ez azért lehet, mert egy állattal többnyire az ember által történik baj (pl kínzás), egy állatt védtelen, az ember mint faj pedig nagyon gonosz tud lenni

2018. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Mert egy állat nem azért csapódik hozzád, mert Nike cípőd van, akkor is szeret, ha bűnöd nagy, pl. A sintér hóhérnak van kutyája, és ő mégsem veti meg a gazdi munkáját.

Egy állat elfogad, hiába nincs fogad, ha nem tudod a szórzótáblát. Nem fog elhagyni, ha szegényebb leszel, és hús helyet csontot kap. Egy állat hűsége emberfeletti, sosem árul el, sosem felejt el, ha meghalsz ő odafekszik a sírodra, és nem eszik, nem iszik. Ha egy ember nem téríti jobb belátásra (itt fontos az ember, nem saját fajtársa) akkor képes meghalni ott a sírodon.

2018. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
... Én is ugyan ilyen vagyok, 😉
2018. dec. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Állatoktól ritkán kap fájdalmas élményeket az ember.Ha mégis,mondjuk megharapja egy kutya,azt még mindig könnyebb tolerálni,mint az emberi bántást,ami puszta gonoszságból is jöhet,és messzemenőkig elmehet.Ráadásul egy ember felelős a viselkedéséért egy állat már ritkábban.A kutyatámadásokért is 99%-ban a gazdáik a hibásak,kivéve,ha kóbor kutyáról van szó.Mondjuk általában azt is ember csapja ki az utcára.Szóval a negatív tapasztalatok miatt sokan vagyunk így kérdező,mint te.Én már nem szeretek vesződni az emberekkel.Megtörténik időnként,hogy belém kötnek,aztán ha intelligens módon próbálom felhívni a figyelmet rá,akkor tagadnak,engem próbálnak hülyére venni.Vagy ha normálisan kimondom az igazat,akkor is belém állnak,de ha hazudok,akkor azt is elítélik.És akkor még nekem kéne alkalmazkodni a szeszélyeikhez...

Egyébként az ember undornak van egy alap energetikai része is.Legtöbbször ugye emberekkel vagyunk kapcsolatban,és érezzük,átvesszük mások idegességét,frusztrációját,félelmeit,ezeket valamilyen szinten mindenki érzékeli a másik emberből.

2018. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!