Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én attól tényleg egy gonosz...

Én attól tényleg egy gonosz és beteg ember vagyok, hogy engem nem zavar hogy a Kínaiak kutyát esznek Kínában?

Figyelt kérdés
Jött ez a téma, hogy milyen szörnyü az állatkínzás, ami valóban az, de mindezt egy szép nagy szelet rántotthús mellett, és csak az állatkínzás, amit a kínaiak művelnek, mégpedig azzal, hogy esznek kutyahúst... Én voltam (nagypapám dolgozott) vágóhídon, tudom mi megy ott és az egy brutális kínzás ami ott történik.... néha sikerül megcsípni egy-egy pillanatot a hatóságnak, de ami a hétköznapokon ott megy az borzalmas dolog, ezért is mondtam, hogy engem nem érdekel ezek után ki milyen állatot eszik, mert mindegyik ugyan olyan és ha én megeszem a szerencsétlen csirkét, akkor az a Kínai nyugodtan megeheto a kutyát. Erre megkaptam az elviekben barátaimtól, hogy beteg vagyok és az egyik lány ismerősöm le is tiltott facebook-on.
2018. dec. 21. 19:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
melyik vágóhídon dolgoztál?
2018. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

#10: Azért írtam, pontosabban másoltam be angolul, mert ha nem esett volna le, ezek nem az én szavaim, hanem egy idézet egy elég ikonikus sorozatból. Arról nem én tehetek, hogy nem ismered fel.

Igen, léteznek növényevő állatok is. Az ember nem tartozik közéjük. Az ember mindenevő.

2018. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

12. Akkor leírnád annak a fú de ikonikus sorozatnak a címét, hogy mindenki, aki nem nézte eddig, most pótolni tudja, nehogy egy üres folt tátongjon az alapműveltségében? :(

Mellesleg ha olyan ikonikus, hogy ILLIK ismernie mindenkinek, miért nem fordították le magyarra? :/

És ebből a mondatból nem az derül ki, hogy konkrétan csak az emberre értették.

2018. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető és logikus a gondolatmeneted.

Sok ember hajlamos felszínesen és megörökölt, készen kapott sémákban gondolkodni, nem nagyon szánnak arra időt és energiát, hogy mélyebben vagy éppen felülnézetből nézzenek dolgokra. Egy-egy nem átlagos, a sémáikból kilógó gondolatsor is kiverheti náluk a biztosítékot.

2018. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanígy gondolom én is, kérdező, mint te.

Aki pedig emiatt letilt a FB-ról, az tehet neked egy szívességet.

2018. dec. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Logikus gondolatmenet, semmi bajom vele. De vannak ilyen vérmes állatvédők, akik hangoztatják, mennyi szeretet van bennük, és ha pl. arról esik szó, hogy valaki megkínozta az állatát, akkor részletesen leírják, hogyan trancsíroznák-beleznék ki a gazdáját. Számomra meg ez a beteges. Meg láttam már veszekedést munkahelyen, mikor felmerült a "látsz egy kutyát és egy ismeretlen embert fuldokolni, melyiket mentenéd ki?" és ott is kiosztotta a többieket az, aki a kutyát hozta volna ki, ha jól emlékszem ott is volt valami fb letiltogatás.
2018. dec. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gonosz,és beteg sem.Ha valaki tényleg nagy állatbarát,és nem eszik meg egy csirkét,vagy halat sem,arra azt mondom elfogadható nézőpont(annak ellenére,hogy én nem vagyok vega)

Attól viszont még nem lesz valaki erkölcsi fölényben,mert pl.kutyával,macskával,tehát az emberrel jó,személyes kapcsolatra képes,könnyebben szerethető állatokat megvéd,de mondjuk egy tyúkot,vagy disznót-amik ugyanolyan érző lények-már simán megeszik,hiszen ezekkel nincs személyes kapcsolata,nem fogja őket babusgatni,sétálni vinni,"beszélgetni" velük.

Tehát ez csak amolyan egoista parádézás az ismerőseid részéről.

2018. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!