Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ilyen gondolata...

Normális, hogy ilyen gondolataim vannak anyukámmal szemben, forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Alap esetben szeretni kéne a szüleinket, de úgy érzem ő nem az én anyukám, hanem ő a gonosz. Aki gátol és hátráltat sok mindenben, ahhoz hogy a lelkem majd megtisztuljon és halál után egy jobb helyre kerüljön. Szerintem őt azért küldték ide, abba a testbe ami biológiailag az anyám, hogy tanítsanak valamit, csak még nem tudom, hogy mit. Sokszor olyan indulatokat támaszt bennem, hogy legszívesebben megütném, de van, hogy az is megfordul a fejemben, hogy megölöm. De aztán hirtelen "észhez térek" és elborzadok, hogy juthatott ilyen az eszembe. De aztán megint jönnek ezek a gondolatok, és így tovább. Most úgy érzem abban az időszakban vagyok, hogy szeretem, és nem akarom bántani, de félek mi lesz ha az a másik gondolat eluralkodik rajtam? Néha félek, hogy nem vagyok normális, bár azt mondják, aki bolond, annak meg se fordulna a fejében, hogy bolond. Ez normális? Szerintetek mit kéne tennem, kérjek segítséget?

Köszönöm a válaszokat.

L22


2018. dec. 21. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az egyetlen, aki így érez a szülőjével kapcsolatban. Magyarország hírhedt a rossz nevelési módszerekről, mindenki igyekszik belerúgni a saját utódjába, ki így, ki úgy, hisz rengeteg módszer közül választhatsz, ha kárt akarsz tenni a gyerekedben. Nézz csak körül a családi kapcsolatok kategóriában. Van itt minden: fizikai agresszió, fölényeskedés, fenyegetőzés, mártírkodás, érzelmi zsarolás, elhanyagolás, minden amit csak el tudsz képzelni.

A mi kis hazánkban mindig is divatos dolog volt mérgező szülőnek lenni.

2018. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy ez más országban nincs ilyen arányban?
2018. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok anyámmal, csak én most már konstans a halálát várom. Mondjuk indulat nélkül. Csak simán egy gonddal kevesebb lenne, ha tudnám, már nem fog tudni nekem ártani, ha épp bekattan neki valami baromság. (Jó ideig fenyegetőzött a szülőtartással, hát az nagyon kéne még... ha megtudná, hogy amúgy jól élek, semmi nem mentene meg attól, hogy még 3 bőrt lenyúzzon rólam.)


A megoldás egyszerű, amúgy. Költözz el (ha még nem tudsz, teremtsd meg sutyiban a feltételeit és aztán meglepetésszerűen pattanj), ne nézz vissza és minimalizáld/szüntesd meg a kapcsolatot. Hidd el, a távolság szépít és nyugtat.


Hm, az előttem írt kérdésre engem is érdekelne a válasz.

2018. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!