Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez hozzám hasonlóan?

Más is érez hozzám hasonlóan?

Figyelt kérdés

Utóbbi hónapokban mertem bevallani magamnak, hogy mennyire unalmas és eseménytelen az életem.


Soha nem voltam még fesztiválon, egyetlen napra sem, ugyszintén koncerten sem csak egyszer.


Soha nem x-boxoztam, nem ps-eztem se gyerekként se most. Egyik kultjátékkal sem játszottam még. Házibuliban van, hogy elokerul. Elég égő hogy kezelni sem tudom, de azt se értem miről beszélgetnek. Meg ugy amblokk az informatikához sem értek. Semmit. :(


Szintugy se a sportokhoz se a politikához. Utóbbi még érdekes is lenne csak gyerekként annyi maradt meg a politikából, hogy félrészeg férfirokonok kiabálnak meg elbeszélnek egymás mellett feleslegesen. Mondom jó, akkor a politika nekem nem kell. Aztán közben meg lehet, hogy nem ilyen valójában csak nekem ez maradt meg.


Nem voltam még nővel sem, de normális kapcsolatom sem volt még.


Ide kapcsolódik, egy nagyobb buliban sem voltam még, se valami jó balhéban/kalandban a haverokkal.


Nincsenek barátaim vagy csak én nem merem annak tekinteni őket.


Soha nem tartottam még házibulit. Összesen 3-szor aludtam osztálytársaknál anno gimiben 4 év alatt.

Soha nem volt még meglepetésbulim 21 évem alatt.


Nincs hobbim. Nem sportoltam, csak hetedikes koromban karatéztam egy évig.


Régen is tudtam, de most döbbentem rá, mibe került.ez nekem. Nem egy tehetősek a szüleim. Gyerekként mindig azt mondták: ha valami érdekel, ne foglalkozzak mibe kerül, ha kell, ők a föld alól is előteremtik rá a pénzt, ha vajas kenyéren élnek hetekig akkor is. Nem tudom ez a hozzáállás mennyire használ gyerekeknél. Melyik gyerek szeretne terhet rakni a szüleire? Nálam pont az ellenkezőjét érték el mint amit akartak. Sok mindent nem fogtam fel gyerekként, de láttam, hogy mennyire tépelődnek pl boltban ha valamire számolgatni kellett a pénzt. Nagyon korán úgy döntöttem, hogy részemről az a legnagyobb segítség nekik, ha "nem kerülök semmibe," ha "nincs velem gond."


Rengeteg vágyamat elnyomtam. Arra emlékszem, cserkészkedni nagyon szerettem volna, de nem mondtam. A karate edzéseket is emiatt hagytam abba, mert sokba került.


Nyári táborokat volt osztálytársaim mai napig emlegetik. Én egyikben sem voltam soha.


Egyetemen borzasztóan fájt/fáj szembesülni azzal, hogy velem egy idősek /nálam fiatalabbak hol tartanak és mennyi élményük van. A legrosszabb pedig, hogy egyre többször elgondolkozok, hogy ez akár én is lehetnék. Hogy nem tudom rosszul döntöttem-e gyerekként mikor ezt az "utat" választottam.


Más is van hasonlóan? Lehet egy-két dolgon tudnék is változtatni, de egyszerűen jó 15 évnyi berögződést nem tudok felülírni. (Pl egyetemre kaptam laptopot és ahogy utánanéztem, egész sok játék futna rajta (pedig elvileg nem egy hejjdejó gép) csak valahányszor odakerülök, beugrik, hogy nekem ezt nem szabad, hogy ez nem az én utam.



2018. dec. 24. 00:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Huhhát... jól hangzanak.


Valamit nagyon rendbe kell raknom magamban, mert így olvasva a programokat mindre az ugrott be, hogy egyik se elérhető számomra. Irreálisan sokba kerül, sok időt elvesz, meg amugy is: tudom hol a helyem és ez nem nekem való. :(


Amugy ez az önkéntesség... nem tudom. Ezen még nem gondolkoztam.

2018. dec. 29. 13:52
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal hogy kifejezed azt hogy "ez nem nekem való", "sokba kerül" magad hátráltatod. Nincs olyan amit az ember nem tudna elérni. Akármit elérhetsz normális kereteken belül. Meg kell találnod az utadat, az hogy mi szórakoztat, mi az ami leköt mert te te vagy és ez hozzád tartozik. Senki nem unalmas csak mindenki a maga szintjén látja a világot illetve magát. Ki kell cserélni ezt a szemüveget. Olvass önfejlesztő könyveket :)
2019. márc. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

szerintem a számítógépes játékokat ne bánd. inkább érték, hogy nem ilyen hülyeségekre pazarlod az életedet.

21 évesen nem vagy lemaradva egyébként. persze jók a nyári táborok, de én már jóval idősebb vagyok mint te, és pont 20 év alatt nagyon kevés dologra emlékszem. foszlányokra. Persze biztos élmény volt akkor meg alakította a személyiségemet, de szerintem pont a 20-as évek azok, amikor az ember igazán élményeket szerez, hiszen jórész már magának teremti elő rá a pénzt, és nem kell 8-ra otthon lenni. :P

én mondjuk sosem szerettem igazán bulizni, de azért valamennyit buliztam, de azt mondom, nem éreztem magam túl jól, mert introvertált vagyok, és nem az én közegem a buli. a koncertekről pedig annyit, hogy persze voltam koncerteken, de nem vagyok az a fajta, akinek a személyisége feloldódik a tömegben, és persze ha jó a zene, az fontos, de annyira jól sosem fogom magam ilyen rendezvényeken érezni, mint egy extravertált ember.

nekem a külföldi utazások voltak fontosak,és mivel én sem tehetős családból jövök, én megpályáztam minden létező ösztöndíjat, és egyetem alatt kijutottam összesen 4x külföldre, ebből 2x 3 hétre, egyszer fél évre, egyszer pedig egy évre.

ezeket mind pályázaton nyertem. nem engedhettük volna meg magunknak egyébként, még a 3 heteset sem.

gondolom, hogy neked is lenne lehetőséged pályázni dolgokra, akár utazásra, akár másra, miért nem teszed?

ilyen helyekre mindenki egyedül megy, nem ismer eleve senki senkit, egy rajtvonalról indultok.

legjobb lenne, ha elkezdenél dolgozni, lenne egy kis pénzed, amit elkölthetnél magadra, élményekre.

én nagyon sokszor elmegyek egyedül ide-oda, ha nem találok partnert. engem nem fog visszatartani az, hogy másnak nincs kedve menni ide-oda.

kávézni, enni be szoktam ülni simán egyedül, moziba is, ha valamit nagyon meg szeretnék nézni, és koncertre is elmegyek ülőhelyre, ha úgy alakul, hogy nagyon meg akarok valamit nézni.

vannak túracsapatok, ahová egyedül is lehet csatlakozni, csak a közlekedést kell finanszírozni. ilyen helyekre egyedül is mehetnél. Cserkész is lehetsz felnőttkorodban, ismerek olyat, aki nálad jóval idősebben kezdte.

rengeteg lehetőséged van, csak élned kéne velük.

amúgy meg, ha már dolgozol, sem áll meg az élet. ott vannak az esték, ott vannak a hétvégék. legalább lesz pénzed szórakozni, utazni.

eleve a munkahelyen is belecsöppenhetsz egy tök jó társaságba, akikkel munka utáni programokat is tudsz szervezni. csak legyél nyitott az emberekkel.

2019. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!