Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy nem vagyok fontos senkinek?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni, de magamat ismerve úgyis írok majd egy regényt, szóval aki elolvassa és tud érdemben tanácsot adni, annak köszönöm, aki viszont nem, annak nem muszáj csak azért válaszolnia, hogy leírja, ennél a kérdésnél még a kötelező olvasmányok is rövidebbek és senki se fogja elolvasni, köszi ;)

Szóval eddig akárhány társaságba bekerültem, mindig én voltam az az ember, akivel senki se igazán beszélt, max. ha nagyon muszáj volt, mert az illető barátai épp nem voltak ott. De amúgy senkit nem érdeklek, nem kérik ki a véleményem semmivel kapcsolatban sem, stb. Lány vagyok mellesleg és azt vettem észre, a fiúk se tekintenek lánynak vagy hogy is mondjam...Pl. reggelente az elsők között szoktam lenni, akik bemennek az iskolába és a tanterem előtt szoktuk várni a tanárt, hogy kinyissa az ajtót és a termek előtt vannak kitéve padok, hogy le lehessen ülni és volt, hogy pár fiú osztálytársam hamarabb megérkezett és köszöntem nekik, erre vissza se köszöntek és fel se ajánlották, hogy odaüljek a padra. Aztán megérkezett egy másik lány az osztályból és neki egyből felugrottak ketten is, hogy "Jajj, ülj le nyugodtan". Meg van pár fiú "haverom" az osztályban (=akik néha hozzám méltóztatnak szólni, mikor nincsenek ott egymásnak, vagy mikor odamegyek hozzájuk) és pl. az ajtókban is EGYMÁST előreengedik, engem meg nem. Meg van, hogy beszélgetünk és valamivel kapcsolatban elmondom a véleményem, erre az egyikük elkezd beszólogatni, hogy "Senkit se érdekel a véleményed", meg ilyesmik. Néha hozzáteszi, hogy amúgy csak poénkodott, de az az érzésem, hogy komolyan mondja.

Szóval ilyen apróbb dolgokban is megnyilvánul, hogy mindenki leszar, arról már kb. álmodni se mernék, hogy egyszer valaki mondjuk tényleg szeressen. Még a családtagjaimon sem érzem, hogy fontos lennék nekik, mert egyáltalán nem is ismernek, soha meg se kérdezik, hogy vagyok. Amikor az iskolából hazajövök, megkérdik, kaptam-e valami jegyet aznap és ezzel le is van tudva, az már a legkevésbé sem érdekli őket, hogy néha egy egész hét is eltelik úgy, hogy az iskolában bárkihez is hozzászólnék, egyedül az egyik tanárral "beszélgetek" néha szünetekben, ami kb. 2 szó, de még mindig jobb, mint a semmi..

Én magamat egyébként nem tartom unalmasnak vagy bunkónak vagy ilyesmi, mondjuk lehet, épp ez a baj, hogy mások meg igen..Szerintetek mi az, amivel ilyen szinten megutáltathatja magát egy ember a többiekkel, vagy ami miatt mindenki unalmasnak tart valakit?


2018. dec. 24. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Például azért, mert a "Próbálom röviden összefoglalni"-t egy regény követ, amit senki nem olvas el valószínűleg.
2018. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
SENKI nem fontos és érdekes a többi ember számára csak úgy, a fontosságot az érzelmi kötődés váltja ki és az az ember, aki valamilyen általa nyújtott ingerrel képes felhívni magára a figyelmet. Ez az inger lehet külsődleges, de származhat az illető intellektuális megnyilvánulásából is (nagyon hülye vagy nagyon okos).
2018. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Minek irtál ennyit ,olvasam el vagy mi?na azért mert mindenkinek nem leheszt szimpatikus
2018. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, mit kell ebből ügyet csinálni. amíg egy embernek nem fűződik érdeke valakihez, addig csak felületesen fog vele foglalkozni. magadba is nézhetsz, te se mennél oda akárkihez vagy állnál szóba akárkivel, ha felkeres, maximum végső elkeseredésedben, amikor látod, hogy veled senki más nem foglalkozik. az is egy érdek...úgy mondják, hogyha nincs ló, jó a szamár is.


és én is felajánlhatnám, hogy én szivesen meghallgatlak...de ezt sem azért teszem, mert annyira jófej vagyok. szimplán csak ráérek, mert jelenleg nincs más, aki elfoglaljon.

szóval ne keress az ilyen kérdésekre bonyolult válaszokat, mert csak ennyi az egész.

2018. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
Suliba csak tanulni járunk, akkor barátkozz másokkal is ne csak azzal a pár emberrel, nem lehetünk mindnekinek szimpatikusak🤯
2018. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Mintha egyik gimis lány ismerősömet írtad volna le... vele is ugyanígy viselkednek, holott meg sokkal érdekesebb és értékesebb személyiség, mint sokan mások... csak nem tudja "eladni" magát. Az emberek - sajnos - gyakran látszat alapján ítélnek. Főleg tizenéves korban. (Látszat alatt itt ne feltétlen a külső szépséget értsd... az, akinek be nem áll a szája, és netán még ki is teszi mindenét, azt hamarabb észre fogják venni...)

Nem mondom, hogy baj, hogy ilyen vagy. Csak meg kéne találnod a megfelelő barátokat, akik meglátják benned, hogy valójában ki is vagy.

2018. dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!