Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van megoldás a gátlásosságra?...

Van megoldás a gátlásosságra? (lent)

Figyelt kérdés

Szörnyen gátlásos vagyok,egyszerűen semmit nem merek csinálni,mondani ha emberek között vagyok.

Engem egyfolytában kérlelni kell mindenre (csak ezt hamar megunja mindenki..érthető módon) mert rettegek a beégéstől és ha mégis megcsinálom,egész este azon kattogok,hogy milyen szánalmas voltam..


Senkivel nem tudok beszélgetni,nem bírok megszólalni,de ha mondok valamit az is inkább kínos mint bármi más.


Például nem egész egy hete egy osztálytársam elhívott egy házibuliba amire így nemet mondatm (de nyilván azt se határozott módon hanem ilyen mondvacsinált érvekkel h miért nem érek rá..) aztán nagynehezen még is elmentem (itt már eleve kínosnak éreztem magam,hogy én még egy buliba se vagyok képes eljönni)

És abból állt az estém,hogy néztem a többieket,meg beleittam abba amit épp a kezembe adtak..aztán meg nem mertem elmenni wcre és inkább majd összepisáltam magam. Szerintem egy egész órát nem aludtam aznap este és kb 11ig vártam,hogy a többiek felébredjenek.



Egszerűen szánalmas vagyok.Olyan bedöglöttnek érzem magam,mert én nem tudok bulizni,hülyülni,jófejkedni,pedig szeretnék:(


Az életem meg maga a dög unalom..sokat olvasok meg filmeket nézek kb egész nap



2018. dec. 28. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell lépned a komfortzónádból. Önismeret,önértékelési problémáid vannak.Önbizalmat kell szerezned,mentálisan fejlődni! súlykolni a fejedbe hogy igenis értékes ember vagy és keresd magadban az értéket. Felesleges az esernyőt tartani a fejed felett mikor süt a nap és várni közben hogy mikor esik az eső... ezzel azt akartam mondani hogy felesleges félned,görcsölnöd hogy "gáz leszel" vagy ilyesmi... ne emészt magad csak add önmagad és kész. Lesz akinek tetszik,lesz akinek nem ez az élet rendje. Ne élj egy börtönben amit te magad alkottál! :)
2018. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nekem is vannak értékeim,mert mondjuk szerintem elég jól rajzolok meg mittudom én.De én még ezzel együtt is nagyon unalmasnak érzem magam..

Arról nem is beszélve ,hogy nem szeretem másoknak megmutogatni a rajzaimat,meg beszélni se szeretek erről a hobbimról.


Általános iskolában mégrosszabb voltam.Azóta talán egy kicsivel több önbizalmam van.16voltam amikor azthittem sikerült túltennem magam a régi sérelmeimen...de most így2 évvel később látom,hogy kb semmit nem változtam,semmit nem fejlődtem

2018. dec. 28. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez mind veled kezdődik és veled fejeződik be! neked kell fejben,mentálisan helyretenni magad. Az már amúgyis jó dolog hogy elhívtak téged is,akarták hogy menj a buliba. Hidd el magadnak kell kialakítani a képet nem szabad lenézned önmagad hogy unalmas vagy.
2018. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Régen én is ilyen voltam.

Az már jó kezdés h felismerted a problémát és változtatni akarsz rajta.

Próbáld megváltoztatni a gondolkodás módodat. Nézd meg h az osztálytársaid h beszélnek h viselkednek ráadásul szégyen nélkül neked miért kéne szégyelned magad bármi miatt is? :)

Ha hibázol v valami olyat csinálsz lehet h kinevetnek de pár nap és mindenki elfelejti az élet megy tovább. Amúgy se kell tartanod az osztálytársaidtól pár év és ballagsz aztán mindenki más környezetbe kerül és minden amit addig tett szinte értelmét veszti mert már megszűnt az a volt közösség.

Hibázni és elesni pedig ne félj. Mindenki hibázik de csak kevesen merik felvállalni. Nem az az erős aki sosem esik el hanem aki képes felállni és tovább menni. Az életben a gondok és nehézségek pedig nem akadályok hanem leckék az élettől amikből tanulni kell.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! El tudod képzelni, hogy milyen lenne, ha valakivel ágyba bújnál meztelenül? Tegyük fel szex nem lenne, de bármi más lehetne. Ott fel tudnál oldódni?
2018. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy csapat hód
2018. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ennek mi köze a szexhez?

Volt barátnőm,nem feküdtem le vele de pettigeltünk és én megköszöntem a végén.

Két hétre rá aztmondta,hogy ez nem működik.

2018. dec. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!