Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képzeli sok fiatal,...

Miért képzeli sok fiatal, hogy van saját pénze, mikor semmit nem dolgozik? A szülei fizetnek mindent!

Figyelt kérdés

Sok fiatal mondja, hogy "az én pénzemen vettem!" de az a pénz a szülei pénze, Ő nem dolgozik semmit, tehát nem az Ő pénze.

Vagy rosszul gondolom?



2013. dec. 13. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mivel a szülő gyerek kapcsolat egy családi viszonyt eredményez, ami jogilag is egy szoros kötelék, és kapcsolat, ezért kicsit elferdítve mondhatja is így.

de ha épp ésszel gondolkodunk, semmi köze hozzá mert nem ő dolgozott meg érte, de mivel a pénz birtoklási jogát, azzal h vmelyik szülője oda adja neki, ráruházza, ezért már az övé, ő rendelkezik a pénz értéke felett.

2013. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Rosszul gondolod! Ha valakitöl kapott pénzt, az az övé. Akkor is ha nem dolgozott meg érte. Természetesen ez nem vonatkozik arra, ha a szülö ad neki pénzt cipöre, ö meg prostira költi.
2013. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, hogy amit a szülő a gyerekének odaad, mint pl. a zsebpénzt, azzal a szándékkal, hogy a gyerek arra költse, amire akarja, az már a gyerek pénze onnantól, hogy megkapta. Ha az illető gyerek már egyetemista, kollégista, és így több pénzzel támogatják a szülei, de abból a pénzből az étkezését, kollégium díját, tankönyvet, ruhát stb. is meg kell vennie, azt is nyugodtan nevezheti az ő pénzének.


Szerintem ilyen önállóan beosztandó pénzt nagyon fontos adni egy gyereknek, ha belefér a családi költségvetésbe, hiszen itt tanulhat meg gazdálkodni, takarékoskodni, türelmesen összegyűjteni a pénzét apránként valami nagyobb dologra. Ha a szülő odaadja a zsebpénzt, de aztán azt is meg akarja mondani, mire kell költenie a gyereknek, azzal semmire nem mennek, akár oda se kellett volna adni.

2013. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egyszerűen soha nem fogom én sem megérteni.


Ráadásul nekem is gazdag szüleim voltak.

Én titkoltam és "puritán" módon éltem,ezért nem is kaptam tőlük sokat ,mert a szüleim úgyanúgy lenéztek,hogy nem játsszom az agyamat úgy,mint a tesóm,az ő pénzükön.


Ebben már válaszoltam is,hogy a tesóm az ellentétem volt úgy viselkedett,mintha minden az övé lenne.


Aztán tönkrementek,én jobban talpra álltam,saját erőmből,a tesóm azóta sem.


Hajlok arra,aki így nyerészkedik az szintén nem állna meg a saját lábán egyedül...

2013. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4.válaszolóként én a kérdésben a szélsőségesebb esetekre gondoltam,amit a kérdező tett fel,hogy a gyerek nem csinál semmit,nem tanul,nem képzi magát,nem dolgozik.
2013. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!