Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy skizofrén embert...

Ha egy skizofrén embert megpróbálnék szembesíteni a problémájával, akkor egyből ellenségképet formálnák neki magamból?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod.

Pont az a gond a skizofréniával, hogy nincs betegségtudat, ezért minden kezelési kísérletet ellenséges ármánykodásnak tekintenek. (Pl. a felírt gyógyszerekről azt gondolják, hogy meg akarják mérgezni őket).

2016. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem minden esetben van így. Embere válogatja.
2016. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
"formálnék neki magamból?"
2016. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül maga a betegség a mérvadó, hanem az, hogy éppen az illető milyen állapotban van, hogyan és mit szeretnél közölni vele, milyen a problémamegoldási stratégiája, sértődékeny-e, stb.

Én már számtalan skizofrén emberrel közöltem ezt-azt. Valaki változtatott, valaki csak később vagy félig, valaki pedig ellenem fordult. Viszont olyan is volt, aki ellenem fordult, majd pár hét múlva már jobban lett és akkor változtatott pozitív irányban.

Nem minden skizofréniában szenvedőnek nincs betegségtudata és nem mindenki van ellene a kül. kezelési módoknak és nem mindenki gondolja, hogy a személyzet, a család meg akarja mérgezni őket.

A kérdésre a fentiek miatt nem lehet egyértelműen igennel vagy nemmel válaszolni.

2016. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
# 4: Diagnosztizált skizofrén emberekről van szó, vagy csak te gondolod, hogy azok? Az sem mindegy, hogy pl. skizotíp személyiségzavarban szenved valaki, vagy kimondottan skizofréniában (ami elmezavar és nem személyiségzavar).
2016. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én voltam kórházban, ahol a 94 betegből 88 -at skizofrénia kezeltek. Ebből 40 voltak korábban zárt osztályon. A többség az olyan véleménnyel volt, hogy rendőrökkel, mentősökkel verekedtek, mert csak úgy juthattak be a kórházba. Tudatában voltak cselekedeteiknek, és pontosan ezért tették amit tettek. Az egyiket miután kiengedték a kórházból felmászott a lánchíd tetejére és felgyújtotta magát. Ennek már vagy 6-7 éve. A hírekben csak annyi szerepelt, hogy felgyújtotta magát. Az előzményekről senki nem beszélt. Szerencsétlen azt akarta ezzel elmondani, hogy milyen szemetek, mocskok az orvosok!
2016. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4#!

Pszichiátriai, pszichológiai szakterületekből is vizsgáztam és pszichiátrián dolgoztam sok-sok évig. Minden pszichiátriai területen van ismeretem.

Nem kell megmagyarázni, hogy nem mindegy a típus, mert én is azt írtam, hogy "...nem minden..".

2016. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!