Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavarjon ha több méhész van?

Zavarjon ha több méhész van?

Figyelt kérdés

A tanyánk mellett 2 méhész dolgozik külön. Én is tervezem, hogy 30 kaptárral elkezdem de megkértek, hogy ne már... Zavar ,hogy így van de menjek más hova csak ,hogy nekik jó legyen és nehezítsem az életem? Ez törvényileg egyértelmű de emberileg?


Aki szerint sok a 30 arra kérném ,hogy írja le hogy miért ne 30 kaptárral kezdjem, illetve kérdezzen olyan dolgokat amikre a választ csak egy gyakorlott méhész tud válaszolni. Köszönöm sziasztok!:)


2019. jan. 4. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarnak konkurenciát, mint ahogy a legtöbb esetben, amiből pénz van, ennyi az egész.
2019. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

érdekes..legtöbben attól tojnak, hogy bénán fogod csinálni és pl atkatenyészet leszel ami áttétesen rájuk is hat..


ha nincs elég méhlegelőtök és nem is vándoroltok akkor azon fogtok osztozni ami van, ezért kb mindenki egyenlően kevesebbet fog szakítani..


a kérdést amúgy nem épp értem..méhészkedni vándorlást mellőzve lehet de kb olyan mint ledolgozni órabérben napi 10 órát és kettőt fizettetni ki..vagy kabrió merciben murvát szállítani a hátsó ülésen..lehet ilyent de minek?


szóval minimum 4 növényre vándorolj el..

a méhészet abszolút mobilis dolog..

2019. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, én szerintem azért kezd csak 2-3 kaptárral hogy lásd bárod e?

Aztán ha 1 éven keresztül mimden jól ment akkor jöhet a többi is, ha még is meg gondolnád magad akkor csak 2-3 kaptárad van így nem veszítesz annyi pénzt legalább is én így csináltam volna de helyette az utazást választottam.

2019. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bírod
2019. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hobbiméhész vagyok 20 méhcsaláddal (2-vel kezdtem). Soha nem vándorlok. A környéken repce akác és napraforgó méhlegelő szokott lenni. Egy kis (1000 fős) faluban van 1300 méhcsalád.


Ha bele akarsz vágni akkor ne foglalkozz a szomszéd méhészekkel. Ezzel erővel Te is megkérhetnéd őket hogy csőkkentsék az állományukat. Nyugodtan vágj bele a méhészkedésbe, de legyen egy mentorod akitől a szakmai fogásokat megtanulod.

2019. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!