Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátnőm kezd tönkremenni...

A barátnőm kezd tönkremenni pszichésen azt érzem. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Orvosira jár, jól megy neki, alig várja, hogy végre dolgozhasson és embereket gyógyíthasson.

De minden vizsgaidőszak egy rémálom.. a kapcsolatunknak is nehéz, többször majdnem szakítás lett a vége annyira összevesztünk.

És valahogy mindig egyre nehezebb ez.. még van 2 éve hátra, de mindig egyre magasabbra teszi a lécet, már csak azzal elégszik meg ha mindenből 5öse van, nem is tud örülni annak amik sikerültek, hanem mindig azon retteg hogy a következő nem lesz 5ös. Emiatt mindig az utolsó pár napban készül fel a vizsgára, mert előtte annyira parázik és hibáztatja magát, hogy ő egy semmirekellő, buta valaki, hogy nem is tud tanulni.

Ott tartunk, hogy mostmár abban vezeti le a stresszt, hogy meghánytatja magát néha, mert azt mondja, ha sovány lesz akkor legalább valamiért szeretni fogja magát.

Pszichológushoz nem akar menni.

Hiába mondom neki hogy okos, szeretem, menni fog, mintha meg se hallaná.

Vizsgaidőszak után megint lassan rendbe jön, de ez a 1,5-2 hónap annyira megviseli a kapcsolatunkat is, őt is, hogy úgy érzem tennem kell valamit


2019. jan. 6. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha szereted és nem akarod őt elveszíteni, akkor légy türelmes hozzá. Ne akard minden áron megváltoztatni. Tény, hogy nem egészséges ez a maximalista követelés önmagától. Kezeld tényként, hogy vizsgák idején türelmetlenebb, hisztisebb, kevesebb ideje jut rád! Két év nem az örökkévalóság, aztán talán megváltozik. Félő, hogy a munkájával is így lesz, mindig maximalista lesz. Mérlegelj. Tedd amit most jónak látsz, de ne szidd meg őt a cselekedeteiért!
2019. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az nem stressz leveztes hogy hanytatja magat az a bulimia voltam bulimias es en is ugy voltam vele hogy ha mar nem megy nekem a tanulas vagy vmi akkor legalabb szep vekony legyek valamit kene tenned szerintem vedd ra hogy menjen pszichologushoz amig meg nem keso es akkor hamar rendbe tud jonni... De en mar masfel eve jarok es meg mindig nek enged el az orvos szoval ezert mondom hogy MOST menjen pszichologushoz
2019. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!