Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek undort ha bele...

Miért érzek undort ha bele gondolok, hogy nekem is babát kell valaha nevelni, de tudom, hogy nem kell?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok a babás bejegyzésektől, a babás képektől... Szaros pelenka pisi sirás... időrablás és undor jut az eszembe, semmi pénzért soha nem szülnék gyereket és felnem tudom fogni, hogy az emberek miért teszik ezt.
2019. jan. 7. 22:47
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
Eleve úgy közelíted meg a dolgot, hogy "kell". De ki kötelez rá? A család? A barátod? A társadalom? Az állam? És a te akaratod hol van a képben? A saját testeddel te rendelkezel.
2019. jan. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
Na de mit fog szólni ehhez a Miniszter Elnök Úr és Eddaházy Budda?
2019. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
64%

#11

Gondolom, te sem Magyarországon élsz. Itt azért is megszólnak, hogy hogyan lélegzel és miért pislogsz olyan gyakran.

2019. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
15%
Úgy képzeltem el a kisbabákat mint akik az anyában felépülnek kis sejtekből aztán mikor megérkeznek az alap funkciókon túl az agyuk nem tartalmaz mást mint egy üres merevlemezt amit tapasztalat, tanulás útján megtöltögetnek és kifejlődik a személyiségük. Vagyos azt gondoltam nulladik verzióban az újszülöttek tök egyformák, tudatlan, értelmetlen, ösztönös kis lények, akiket kb. olyan szinten kell gondozni mint a magatehetetlen idős embereket, kivéve hogy ők direktbe cukik, mert így nagyobb kedvük van a felnőtteknek foglalkozni velük. Ehelyett viszont az van, hogy ki tudja mikortól, de ezek a babák konkrét személyek. Mire világra jönnek egész biztos azok. Persze nem tudják pl. hogy szeretik-e a sóskát, vagy mi lesz a kedvenc sorozatuk, de ha valamelyik nézet szerint felosztjuk a személyiséget, akkor az a jellemvonás ami független a környezeti behatásoktól, az ott van bennük készen kapva. Lehet hogy ezek azon múlnak, hogy a sejtek kapcsolódásakor hány tized fok volt a hőmérséklet, vagy hogy az idegpályák kialakulásakor milyen szögben csatlakoztak egymásra az RNS molekulák, én ezt is el tudom képzelni, de számomra lényegtelen. Az számít, hogy valaki érkezett és nem egy üres emberi burok amit töltögetni kell. A külső behatások ezt a valakit minden esetben torzítják. Nem azt jelenti, hogy csak ronthatnak rajta, hanem hogy az eredeti személy mindenképp változik valamilyen szinten. És ezek az alaptulajdonságok nem jók vagy rosszak, csak meghatározóak a későbbi orientálódásban amitől egy személy teljessé válhat majd. Azt gondolom, hogy egy szülő feladata egyrészről védeni ezt az alapszemélyiséget hogy az emberből az lehessen aki ő valójában, másrészről segítenie kell a szocializálódásban, hogy biztonságban érezze magát a világban, hogy képes legyen kapcsolatot teremteni a környezetével, és ezáltal megtalálni mit kezdhetne azzal a valakivel aki ő lett, akinek részben született és akivé részben vált. És minden szülő ezt a felelősséget kapja meg mikor gyereke születik. Ami felfoghatatlanul nagy, és valahol szerintem az is tök normális hogy az ember úgy érzi képtelenség megfelelni egy ilyen feladatnak, de jobb esetben mindent megpróbál majd megtenni érte. Emellett az hogy gondoskodni kell a fizikai biztonságáról, a testi épségéről, az egészségéről, a szellemi fejlődéséről, szimplán csak természetes, mint ahogy magáról is gondoskodik az ember, úgy közben az utódairól is. Semmi köze ennek a ráfordítás-haszon témakörhöz, teljesen másik síkon mozog a történet. Talán előbb ezt kell megérteni és akkor érthető lesz miért nincs semmilyen jelentősége ebben a szaros pelenkának, a sírásnak és a pisinek.
2019. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:

Én is így voltam korábban. Utáltam a kisbabás képeket is. Nem szerettem a gyerekeket, nem tudtam mit kezdeni velük, de hát én is szinte még gyerek voltam, szóval nem csoda. Akkor jött az áttörés mikor két éve diákmunkán kisgyerekekre kellett vigyáznom. Annyira őszintén megszerettek, olyan jól éreztem magam velük. Majd a szomszédunkban született kisbaba, aki lassan 3 éves lesz. Őt egészen pici korától látom fejlődni. Szívesen vigyázok rá, játszok vele, beszélgetünk. Már igazi kiscsaj :D Most fog tavasszal kistesója születni, várom már. Én is nagyon vágynék mostanra kisbabára de sajnos nem vagyunk még semmilyen téren olyan helyzetben a barátommal hogy babát vállaljunk.

Nem tudom hány éves vagy, de lehet később változni fog ez a dolog benned is. A "kakis,pisis" dolog meg hozzá tartozik. De ha esetleg tényleg úgy döntesz, hogy nem vállalsz gyereket, az is a te döntésed. Senki nem szólhat bele,vagy ítélkezhet!

24N

2019. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

Egy gyermek csoda és egy életreszóló kaland, ha normálisan állsz hozzá, szeretetben neveled fel őket. Ez az egyetlen egy dolog amit te alkotsz és a pároddal közösen. Ez marad meg belőled.

Igen. Sok a gond, de pozitívan kell hozzáállni.

2019. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

de jó, hogy ezen az oldalon mindig vannak akik nem lusták kifejteni amit én is érzek a témához csak nem írom le..

most pl a mirőlszól..nagy pacsi..

2019. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL! NEM KÖTELEZŐ.

Ennyi a válasz.

2019. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
56%

Nem KELL. Dehogy kell. Undort gondolom a pisi-kaki-bukás kombó az ami kiváltja belőled. Nem tudom hány éves vagy, gondolom még fiatalka azért, ez teljesen normális. :) Szerencsére ma már a nők dönthetnek arról hogy vállalnak-e gyermeket vagy sem. Ez így van rendjén. Ha te úgy érzed soha nem akarsz, akkor nem szülsz. Ilyen egyszerű. Ja, és ha jönnek a szokásos kérdések, és hüledezések annak hallatán hogy nem akarsz soha szülni, anyukaként mondom neked, ne hagyd magad, szólj vissza úgy ahogy neked szólt be valaki. Kevés dolgot utálok jobban mikor egyik nő megmondja a másiknak hogy szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatban mit KELL csinálni. Azt kell, amit az ember saját maga eldönt. És pont.


Arra a részre hogy az "emberek miért teszik ezt", nem lehet teljesen átadni a gyermeked létezésének boldogságát egy olyan embernek, aki soha nem akar gyereket. Ez olyan mint az előző válaszoló sóskafőzeléke. :)

De leírom, mert ez is szerepelt a kérdésedben. Én mindig is ellentettje voltam neked. 16 éves korom óta álmodoztam az anyaságról. Nem direkt, ez jött. Megláttam egy kisbabát és úgy éreztem hogy túlcsordul a szívem. Nyálas vagy sem, ezt éreztem. 2017-ben születtek meg a gyerekeim. Rrrrrrooohhhhhhadddtt nehéz. DE hiába sok a gond velük, ha személy szerint én mérlegre teszem az atvirrasztott éjszakai órákat, a hasfájásos 3 hónapot stb azzal szemben hogy ők az én kicsikéim, akik puszit adtak mielőtt járni tudtak volna, hogy mosoly reggel ha meglát (igen, full pisi pelenkában), random odabújik, ez nekem sokkal többet ér.

Akkor lennék a legboldogabb, ha minden gyermektelen és gyerekes ember hagyná a másikat élni úgy, ahogy nekik jó. :)

2019. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Aa művi meddővé tételen gondolkozom. Már 10 éve érzem ezt az undort. Megtegyem ?
2019. jan. 8. 17:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!