Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek undort ha bele...

Miért érzek undort ha bele gondolok, hogy nekem is babát kell valaha nevelni, de tudom, hogy nem kell?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok a babás bejegyzésektől, a babás képektől... Szaros pelenka pisi sirás... időrablás és undor jut az eszembe, semmi pénzért soha nem szülnék gyereket és felnem tudom fogni, hogy az emberek miért teszik ezt.
2019. jan. 7. 22:47
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
A tested így is úgy is tönkre megy idővel, rettegni meg csak akkor nem fogsz ha sosem szeretsz meg senkit. Az életed számtalan egyéb módon tönkre mehet. Ez mind rossz indok.
2019. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 Metionin ***** válasza:
Kérdező, (többek közt) Szlovákiában meg tudod csináltatni a sterilizációt, 1 napos bent fekvés, rutin műtét. Van ott egy klinika, ahol magyarul is tudnak. A gyerekmentes övezet blogját nézd meg, ott van egy részletes beszámoló egy nőtől, aki nemrég csináltatta. Én is gondolkodom rajta ha lesz rá "felesleges" pénzem.
2019. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
köszönöm. :o
2019. jan. 9. 00:27
 34/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok depressziós, egyszerően csak nem akarom tönkre tenni az életem egy gyerekkel!!! szép akarok lenni, élvezni az életet és kész!!
2019. jan. 9. 00:34
 35/50 anonim ***** válasza:

De vannak lelki gondjaid. Nem akarlak bántani, messze àll ez tőlem. De nem leszel örökké szép. Nem kell szülnöd ha nem akarsz, de ne is köttesd el magad. Lehet utólag bánnád. Mikor betöltöttem a 30-at hirtelen változni kezdett a testem. Nem volt már olyan feszes a bőröm a hasamon és a fenekemen. Nem lett csúnya, de a kor engem is utolért. 4 év telt el azóta. Kb 2 évbe telt mire elfogadtam hogy öregszik a testem, változik. Bár én nagyon fiatalos vagyok, meg is jegyzik nem látszik hogy 30 felett vagyok. Fél éve próbàlkozok teherbe esni. Igazából annyira nem is akartam az elején, a sok munka miatt. Kb 3 hónap sikertelenség után döbbentem rá, hogy igenis vágyom rá, jöjjön össze, a munka stresszes volt, szerettem, de otthagytam, nyugisabb kell. Alig várom. Több betegségem van. Konzultációkra járok. Hogyan tovább ha megfogan. Pl gyógyszerváltás, az én esetemben csak Pesten tudnak olyan vizsgálatot végezni amit kell. Óriási küzdelem lesz. De nem érdekel, pedig utàlok dokihoz járni. De már most érzem megéri, és a páromból remek apa lesz. Mi sokat utazunk, a babát is vinni fogjuk. Mi nem fogjuk visszahúzó erőnek gondolni. Max hamarabb kelünk és fekszünk. És még sorolhatnsám.

Van párod? És ha igen, mióta?

2019. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
5 éve vagyunk együtt, egyikünk se akar, ő is gondolkodott már sokszor a műtéten. Kb állandó rettegésbe élünk, mert pcos betegségem van és ezért sose jön meg.Tök mindegy , hogy vannak-e lelki gondjaim-e vagy sem, már 10 éve tudom, hogy soha sem szeretnék gyereket!!!
2019. jan. 9. 09:25
 37/50 anonim ***** válasza:
0%
Ó így már érthető. Szereted irányítás alatt tartani az életedet. Eleve rettegsz, hogy mi van ha nem lehet gyereked, és idővel meggyőzted magad, hogy nem is akarsz. Így mondhatod, hogy a te döntésed volt hogy nem vállaltál gyereket. A pasid meg szeret és úgy jó neki ahogy neked jó. Akiknek nem lesz gyerekük, azok szimplán csak kicsúsznak az időből mert nem foglalkoztatja őket az egész, vagy úgy vannak vele hogy jó lenne de csak adott feltételek mellett. Aki "undort érez" és mindenféle okokra hivatkozva tudatosan akarja elutasítani a gyerekvállalást, az folyamatosan küzd magával, mert valójában nem ezzel van problémája. Azért lenne érdemes szakemberhez fordulnod, mert segíthetne rendszerezni az érzéseidet, mik a valós problémáid és mik azok amiket a félelmeidből építgettél fel. Segíthet egy kivülálló hozzáértő. Nem azért mert akkora baj van veled, hanem mert túl régóta nyomaszt, és felhalmozódtak benned ezek az ellentmondások. Lehet ettől még ugyanúgy nem akarsz majd gyereket, csak akkor már mas elhatározásból. Szóval inkább csak magad miatt menj el valakihez. Akár párterápiára ha úgy könnyebb.
2019. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Hát te jó nagy m*ha vagy, már 12 éves korom óta nem akarok és kb 19 évesen derült ki :D Mit nem lehet felfogni hogy valaki ku*ára nem szeretne gyereket????????
2019. jan. 9. 16:56
 39/50 A kérdező kommentje:
Mindenféle hülyeséget kitaláltok ti embrek az olyan emberekről akik nem akarnak gyereket, de azt nem tudjátok felfogni az agyatokkal, hogy mekkora undort érzünk mindenféle baba dolog iránt. Ráadásul a baba kocsitól a hideg is kiráz, hogy ott látom a mérgelődő anyukát hogy cibálja a baba kocsit. M i a fa*nak neki egyáltálán gyerek ???
2019. jan. 9. 16:59
 40/50 A kérdező kommentje:
Csak a társadalom kényszeriti az embereket, szerintem nagyon sokan ugy éreznek mint én hogy nem akarnak!!
2019. jan. 9. 16:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!