Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek undort ha bele...

Miért érzek undort ha bele gondolok, hogy nekem is babát kell valaha nevelni, de tudom, hogy nem kell?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok a babás bejegyzésektől, a babás képektől... Szaros pelenka pisi sirás... időrablás és undor jut az eszembe, semmi pénzért soha nem szülnék gyereket és felnem tudom fogni, hogy az emberek miért teszik ezt.
2019. jan. 7. 22:47
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

12 évesen még sokmindent nem lát át az ember, ez idővel változni szokott, főleg miután komoly párkapcsolata lesz valakinek. Nem az a nem egészséges hogy nem akarsz gyereket, hanem hogy undorodsz a gondolatától is.

A társadalom nem szokott oda állni a nòkhöz és kényszeríteni őket rá, hogy feküdjenek le valakivel és ne védekezzenek közben. A mikor lesz férjed, gyereked kérdések még nem minősülnek kényszerítésnek. Szerintem egyre belátóbbak ilyen téren az emberek, kezdik felfogni, hogy magánügy. És most tényleg néhány csaladtagon kívűl ki szokott téged felelősségre vonni ezért? A munkáltatónak külön öröm ha nem szülsz, a szomszedaid nyugodtan élhetnek melletted, a pasidnak sosem kell osztoznia rajtad a gyerekeitekkel. Ki szól be neked ezért? Az eladó a boltban, a nénik az utcán, a nőgyógyászod? Mire fel ez a nagy ellenállás?

2019. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
5 éves párkapcsolatban élek 10 év telt el azóta semmi se változott csak az hogy erősödött az undor érzése
2019. jan. 9. 17:36
 43/50 A kérdező kommentje:
Szokták kérdezni, hogy mikor jön az unoka??? Hiába mondjuk hogy soha...
2019. jan. 9. 17:38
 44/50 anonim ***** válasza:
De a családod nem a társadalom. Miért hárítod a nagyszüleid tolakodó magatartasát az egész tarsadalomra?
2019. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Mert most irta, hogy nyilván azért nem akarok, mert 75%-ban meddő vagyok.

Dolgozom és egyetemre járok tökéletes az életem a párom mellett. Minek rontanám el egy gyerekkel az életem???????

Senkise értimeg...

2019. jan. 9. 18:33
 46/50 anonim ***** válasza:
Nem. Nem azért nem akarsz, hanem azért érzel undort. Ez volt a kérdésed. Nem azt kérrdezted miért nem fogadja el a családod, hogy nem szeretnél gyereket, hanem hogy miért vagy rosszul a gyerekvállalás gondolatától is.
2019. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Nem logikus, hogy ezért undort érezzek,mivel sose akartam gyereket...
2019. jan. 9. 18:49
 48/50 anonim ***** válasza:
Neked komoly lelki problémáid vannak
2019. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Aha, nem itél el a társadalom, akkor ez mi, hogy lelkiproblémáim vannak?:D
2019. jan. 9. 18:57
 50/50 anonim ***** válasza:
22 évesen de még 25 évesen is pontosan ugyan így gondolkodtam mint te. Szívből gyűlöltem a gyerekeket, annyira idegesítettek hogy nem bírtam őket elviselni. Letiltottam minden ismerősömet aki gyereket szült hogy ne kelljen napi 20 fotót néznem majd a babáról stb… aztán egyszercsak olyan 28-29 éves korom körül őrülten elkezdtem vágyni saját gyermekre. Mindent megtettünk a férjemmel de nem akart összejönni. Vegül 2 év küzdelem után megszületett a kislányom. Ehhez fogható szeretetet még soha nem érezem el sem tudtam volna képzelni hogy létezik. Gondolkodás nélkül meghalnék érte. Ennyit változhat a felfogás valamivel kapcsolatban. Ahogy számoltam 22 voltál amikor a kérdést feltetted, most pedig vagy 25. Ha nem változott a helyzet azóta sem az még mindig nem jelenti hogy pl 5 ev mulva nem fogsz betegesen vágyni egy babára. És hogy a kérdésedre is válaszoljak, az emberek azért teszik ezt mert természetes ösztönünk a szaporodás és az emberi faj fenntartása
2022. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!