Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is le van döbbenve a mai...

Más is le van döbbenve a mai tinik világán?

Figyelt kérdés
Néha szoktam tartani ilyen youtuber nézős estét,kicsit mindig ledöbbenek és elgondolkodom,tízen pár éves youtuberek vagy akár idősebbek,csúnya beszéd,menőzés pénzel vagy drága tárgyakkal,15 éves sorolja neki mire volt szüksége amit karácsonya kapott pl több százezres kamerása a youtuberkedéshez vagy iphone xs re ilyesmi,és utána a többi kiskorú meg ott vagizik aláírva én is iphone xs t vettem vagy ilyenek meg támogató hozzászólások ilyen meg olyan jó vagy.Engem el gondolkodtat vajon ezeknek a gyerekeknek valóban a youtubon vagy instagramon,vagy facebookon meg itt ott lenne a helyük? Ilyenkor bele gondolok a 13 éves unokaöcsémék is mit tartanak menőnek,milyen zenéket hallgatnak hallgatják ezt a sok suttyó rapnek nevezett valamit meg kívülről fújják mint a petőfi sándort,hiro meg stb... akkor egymást azzal piszkálják kinek milyen drága telefonja van ,vagy a szüleinek milyen autója van ha valaki kevesebb azt kipiszkálják,vagy gengszter rapet írtnak,stb.... Lehet én látom ezt így de az egész fiatalság egy fertő,úgy lecsúszott mindenben a korhatár már nem számít 8 éves vagy 15 durva,de lehet csak engem döbbent le ez az egész dolog.

2019. jan. 7. 23:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak téged döbbent meg, hanem az összes többi felületesen ítélkező, okoskodó embert is. nem csak idősekre gondolok, már huszonévesek is nyomják ezt a mai fiatalok dumát.


És most kórusban mindenki: Bezzeg a mi időnkben!!! :)

2019. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%

Mikor zenét hallgatok,vagy eltévelyedve ránétek egy-egy videósra a youtubon 1 perc múlva fogom a fejem,hogy te jó ég,mit nézek,és kikapcsolom,mert rájövök,hogy sz*r. És inkább hallgatok,vagy nézek mást,mint figyeljem,ahogy beszélnek fölösleges dolgokról,és 13 percben,csak a sok sületlenséget,vagy épp azt,hogy egy ujjal,hogy rajzoljak elefántot vagy milyen poénos,ha levideózom a reakcióm egy filmre vagy vicces állatos videókra.

Káosz az egész

2019. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
54%

Tartani kéne ugyanilyen sűrűn egy két kocsmanézős napot is. De ne a belvárosi fiatalos kocsmákra gondolj, inkább ay ilyen gyártelepek, munkásszállók, meg elöregedő vidéki falvak késdobálós kiskocsmáira.

Na, ott is tessék egy kis terepszemlét végezni, a saccper 30-50 közti korosztály tekintetében.

Felemelő élmény lesz látnod hogy a magyar felnőtt és idősödő lakosság milyen magasságokban mozog.

De egy valamilyen DK-s nyugdijas klubba is érdemes ellátogatni, vagy egy Hitgyülibe. felemelő funkcionális analfabéta néniket és bácsikat hallgatni, és tudni hogy szellemi világítótoronyként és erkölécsi csendőrségként ők állnak a fiatalság felett.


Üdv: egy 20 éves.

2019. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

# 1


Szerintem te is ilyesmi lehet,már úgy értem fiatal de szerintem meg sem értetted amit leírtam de mindegy is.Egy szóval nem írtam azt sem,hogy az én időmben... pusztán csak ledöbbentett ahová halad a dolog.

2019. jan. 8. 00:10
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Ja, és hogy kötöszködő álértelmiségi stílust játszhassak én is, most nézzük sorra a fogalmazási, helyesírási hibáidat, ha már itt az egyre romló van kultúráról szó:


"pénzel" - nem pénzel hanem pénzzel. Val-, vel- rag használata.


"xs t" - Kötőjel használata a tárgyrag kifejezéséhez. Helyesen : xs-t


"el gondolkodtat" - helytelen használata az igekötőnek. Elgondolkodtat, egyben. És inkább elgondolkoztat, ez magyarabb.


"petőfi sándor" - Személyek nevei nagybetű. Egyébként mit akartál ott mondani? Értelmetlen a mondatod.


Ezen kívül rengeteg vessző hibád volt, és írásban szokás a mondatvégi írásjel után szóközt írni, hogy könnyebben olvasható legyen.


Egy fertő, de az volt mindig is. Élen a nyelvhasználattal, amihez Te is hozzájárulsz kedves kérdező.

2019. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

# 3


Nem járok kocsmában,voltam eleget anno,de nem piálni :)Meg tudod van egy olyan mondás akinek nem inge... Nem az összes fiatalon döbbentem le mert van kivétel.

2019. jan. 8. 00:18
 7/38 A kérdező kommentje:

# 5


Nem tökéletes a helyesírásom ezt tudom,meg plusz gyorsan is írtam,a petőfi sándort meg direkt írtam kisbetűvel mert az az ocsmány szám amit csináltak róla nem érdemel nagybetűt.

2019. jan. 8. 00:20
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

Nem is értem miért zaklatod fel magadat ilyesmikkel.

Vonulj csak vissza az elefántcsont tornyodba, vedd magad körül József Attilával, Ibsennel és Kirgegaarral, és ne törődj a hanyatló világgal.

2019. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
20%
5. válaszolónak gratulálok :D Úgy kezdi, hogy "kötöszködő", aztán elkezd a helyesírási hibákról papolni.
2019. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
58%

Nem csúszik lejjebb a fiatalság. Amit leírtál az mindig is volt, és mindig is lesz.

Annyi változott, hogy a a tipikus kis gazdag kölykök most más kacatokat vesznek apu-anyu pénzén, és máshol villognak az ajándékaikkal.


Persze-persze az internet egy nagy dolog, ami szinte minden háztartásban van már manapság, így a kölykök az egész országban nézhetik a jutyúbos kis paprikajancsikat, de ez sem számít...

Ha nem a közösségi médián látják, ahogy a gazdagok kérkednek a telefonjukkal, vagy kamerájukkal, vagy mittudoménmivel, akkor láthatják az osztályteremben, mert szinte mindenhol vannak ilyen gyerekek.

És innentől pedig látszik, hogy már gyerekkorban is két embertípus van: aki istenként tekint ezekre a gazdag kis senkikre, és bármit megtenne, hogy ő is közéjük tartozzon, és az, aki konkrétan hülyének nézi azt, aki egy iphonnal akarja helyettesíteni a személyiségét.


Teljesen mindegy, hogy egy zárt, kis közösségről beszélünk, vagy egy x ezer feliratkozóval rendelkező youtube csatornáról: a birkák aránya kb ugyanakkora.


Persze nekem is hiányoznak a régi szép idők, amikor még nem volt net, és suli után a wc-ben hooliganst hallgattunk és cigiztünk ahelyett, hogy bedöglöttünk volna a gép elé, de le van szarva. A világ folyamatosan változik, de annak ellenére, hogy most könnyebb látni a rosszat, maga a világ még nem rosszabb, mint régen.

2019. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!